שתף קטע נבחר

שונה זה שווה

רותי ברודו, עילי בוטנר, דפנה לוסטיג, תום יער, ליאת הר לב ומפורסמים נוספים התנדבו לרגל יום האוטיזם הבינלאומי לצילום פרוייקט חברתי מרגש. ההכנסות יועברו כתרומה ל'עמותה לילדים בסיכון-מרכז לטיפול וחקר באוטיזם'

אל מול הקושי של אחוז לא מבוטל באוכלוסיה לקבל את האחר, מרגש כל פעם מחדש לחזות באלו שעושים מאמצים כדי שאנחנו כחברה נשכיל לאמץ לחיקינו גם את השונה.

 

לרגל יום האוטיזם הבינלאומי שיחול ב-2 באפריל, יזם האמן הרב תחומי שים אדרי, מעצב הבית של חברת שכטר בוטיק, פרויקט יצירתי, מרגש ויוצא דופן בשם "שונה זה שווה", בסיומו יועברו ההכנסות כתרומה ל'עמותה לילדים בסיכון-מרכז לטיפול וחקר באוטיזם'.

 

עבור אדרי משמעותו של 'שונה זה שווה' היא כפולה – להיות שונה זה שווה, כי למעשה כל אחד מאיתנו שונה מהאחר, ובו זמנית להיות שונה זה גם לגמרי שווה.

מימין שים אדרי, ולידו טל אדרי משה (צילום: איליה מלניקוב)
מימין שים אדרי, ולידו טל אדרי משה(צילום: איליה מלניקוב)

אדרי מכיר את הנושא מקרוב: בתו בת ה-3 אלמה, אחות תאומה לאסיה, אובחנה על הרצף האוטיסטי. מאותו יום דואגים הוא ובן זוגו טל ליצור עבורה סביבה חמה, תומכת ונורמטיבית ככל שניתן, לצד הגברת המודעות בקרב הקהל הרחב. זו השנה השנייה בה מקדם אדרי פרויקט, בסיומו מועברות ההכנסות כתרומה.

 

יואב מאיר (צילום: איליה מלניקוב)
יואב מאיר(צילום: איליה מלניקוב)
 

השנה עיצב אדרי סדרת כריות שבמרכזן עיצב לוגו בצורת עין פתוחה ובמרכזה לב שנרקם בכל כרית. "משמעותו היא לראות מולנו את הזולת ובתוך כך גם את השונים מאיתנו. חובתנו כחברה לפעול לשנות, ולו במעט, את האופן בו אנו רואים ושופטים את השונים מאיתנו. מתוך בורות אנחנו נוטים להירתע מהשונה".

ג'ני צרוואני (צילום: איליה מלניקוב)
ג'ני צרוואני(צילום: איליה מלניקוב)
 

בתוך כך נרתמו ידוענים לקחת חלק בפרויקט. ליום הצילומים שנערך בשכטר בוטיק בתל-אביב הגיעו רותי ברודו, עילי בוטנר, גיל ריבה, דפנה לוסטיג, פאולה רוזנברג, יואב מאיר, ג'ני צרוואני, ושחף סגל. הם הצטלמו עם סדרת הכריות ושיתפו בגילוי לב היכן הביטוי 'שונה זה שווה' פוגש אותם.

עילי בוטנר (צילום: איליה מלניקוב)
עילי בוטנר(צילום: איליה מלניקוב)
  

עילי בוטנר שאחיו הבכור חולה מזכיר אותו בכל הופעה ואף כתב את רוב שיריו סביב הנושא הכאוב שמעסיק אותו, דפנה לוסטיג שגדלה בחיק אביה הנכה על כסא גלגלים, יואב מאיר שסיפר על משחקי הבובות בגן והתמיכה הבלתי פוסקת של הוריו, ג'ני צרוואני על קשיי הקליטה כעולה חדשה, פאולה רוזנברג על השונות בלא להיות רזה וחטובה ורותי ברודו שרואה דווקא את היופי והיתרון בלהיות שונה. אשתקד רתם אדרי את השפים חיים כהן וישראל אהרוני לעצב סדרת פלסמטים מעוצבים שזכו להצלחה רבה.

 

 פאולה רוזנברג (צילום: איליה מלניקוב)
פאולה רוזנברג(צילום: איליה מלניקוב)
 

פרוייקט "שונה זה שווה" כולל כריות במגוון גדלים ובמחירים שונים, כמו כן, ניתן לרכוש הדומים. 'שכטר בוטיק' רחוב הרצל 65 בתל-אביב. ההכנסות יועברו לעמותה לילדים בסיכון-מרכז לטיפול וחקר באוטיזם.

 

רותי ברודו (צילום: איליה מלניקוב)
רותי ברודו(צילום: איליה מלניקוב)
 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איליה מלניקוב
שים אדרי וטל אדרי משה
צילום: איליה מלניקוב
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים