שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  חולי סרטן מתקשים לקבל ביטוח משכנתא - בכירים בחברות הביטוח זומנו לבירור

  על אף התיקון בחוק, חברות ביטוח מסרבות לעשות ביטוח משכנתא לחולים במחלות קשות המבקשים לרכוש דירה. חלק מחברות הביטוח לא מכירות את ההנחיות או מתעלמות מהן. בעקבות החשיפה, ממוני תחום ביטוחי החיים בחברות זומנו לשיחות הבהרה

  בעקבות חשיפת "ממון" על הליקויים ביישום החוק שמאפשר ביטוח משכנתא לחולים ומחלימים מסרטן - רשות שוק ההון זימנה את בכירי חברות הביטוח לבירור. ל"ממון" נודע שממוני תחום ביטוחי החיים בחברות זומנו לשיחות הבהרה שיתקיימו השבוע, ובהן יידרשו להציג לרשות כיצד הם עומדים בדרישות החוק וביישום ההוראות הנגזרות ממנו.

   

  >> לסיפורים הכי חמים במדור כלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  החלמתם מסרטן? לא תוכלו לקבל משכנתא

  למרות תיקון החוק: מחלימי הסרטן עדיין מחכים לסבסוד

  שלא נצטרך: כל מה שצריך לדעת על ביטוח סיעודי - מדריך

   

  עוד נודע ל"ממון" שהפיקוח דרש מהחברות את פירוט המקרים שבהם דחו בקשה לקבלת ביטוח משכנתא ואת הנימוקים שצירפו, כדי לבחון את פעולתן.

   

   (צילום: יובל חן)
  (צילום: יובל חן)

  למחלימים מסרטן קשיים בכל הנוגע לקבלת הלוואת משכנתא, כשמצד אחד הבנקים דורשים ביטוח חיים - ומצד שני חברות הביטוח מסרבות לבטח אותם. תיקון בחוק שנכנס לתוקף בספטמבר האחרון קובע שורת הנחיות לחברות הביטוח ולבנקים כיצד לנהוג בבקשות כאלה, כשהחוק קובע שבכל מקרה שבו חברת הביטוח לא מעוניינת לבטח אדם בהליך חיתום רגיל - המקרה חייב להיבדק על ידי אקטואר חיצוני שנדרש לתת חוות דעת מנומקת.

   

  בכיר בענף אמר לנו בזמנו כי "כל עוד לא מדובר באדם גוסס, שתוחלת החיים הצפויה שלו היא פחות מחמש שנים, ניתן לספור מקרים של סירוב על כף יד אחת", אלא שכפי שעלה מבדיקת "ממון", חלק מחברות הביטוח לא מכירות את ההנחיות, במקרה הטוב, או מתעלמות מהן, במקרה הפחות טוב. כמות הסירובים גבוהה, נימוקים לא ניתנים לעיתים בכלל ובחלק מהמקרים ניתן נימוק חלקי בלבד.

   

  בנוסף, מאחר שפרמיות הביטוח שנדרשים חלק מהמחלימים לשלם גבוהות מאוד, החוק קובע שהמדינה, באמצעות משרד השיכון, תסבסד לזכאים את הפרמיה ב-300 שקל בחודש. בפועל גם זה לא קרה, ועד היום רק אדם אחד קיבל את הסיוע.

   

  נזכיר כי ברשות שוק ההון הופתעו מהחשיפה, בתגובה שמסרו בזמנו כתבו כי "הרשות רואה בחומרה התנהלות הנוגדת את החקיקה, ותפעל בכל הכלים שברשותה מול אלו שמפירים אותה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים