שתף קטע נבחר

כל הרשימות, כל האותיות. החלטת ועדת הבחירות המלאה

מחל - הליכוד בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה, פה - כחול לבן בראשות בני גנץ ויאיר לפיד, אמת - מפלגת העבודה בראשות אבי גבאי וגם ףז - הפיראטים בראשות האינטרנט פתק לשלשול. ועדת הבחירות אישרה את הרשימות ואת סימנן בקלפי

 

הכנות ל בחירות (צילום: רויטרס)
הכנת הקלפיות לקראת בחירות 2019(צילום: רויטרס)

מליאת ועדת הבחירות המרכזית בראשותו של יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר, אישרה הערב (יום א'), את הכינויים והאותיות של הרשימות המתמודדות לבחירות לכנסת ה-21.

רשימת מפלגות מתמודדות, כינויים ואותיות בקלפי ()
רשימת המפלגות המתמודדות, כינויים ואותיות בקלפי
 

בחירת האותיות לרשימת
הדיון בוועדת הבחירות המרכזית, היום(צילום: אלכס גמבורג)

רשימת מפלגות מתמודדות, כינויים ואותיות בקלפי ()

 

בשבוע שעבר פסלה הוועדה את רשימת רע"מ-בל"ד, ולכן במעמד זה אושרו הכינוי והאות בלבד ולא הרשימה. אם בית המשפט העליון יפסוק אחרת, האותיות יהיו דעם.

 

מוקדם יותר דחתה ועדת הבחירות המרכזית עתירה שהתנגדה לשימוש בשם "כחול לבן" לאיחוד המפלגות "חוסן לישראל" של בני גנץ, "יש עתיד" של יאיר לפיד ו"תלם" של משה יעלון. את העתירה הגיש בני כשריאל, ראש העיר מעלה אדומים ששם סיעתו הוא "כחול לבן". כשריאל הוא גם יו"ר סיעת הליכוד במרכז השלטון המקומי. הוא טען כי השם נוגד את הסעיף בחוק הבחירות שלפיו "רשימת מועמדים לא תישא כינוי, אות או אותיות העלולים להטעות".

 

במקביל קבע יו"ר הוועדה, השופט חנן מלצר, כי אלוף (מיל') טל רוסו יוכל להתמודד בעבודה. מוקד הסוגייה המשפטית היה אם מילואים בתנאי קבע דינם כשירות קבע לעניין תקופת הצינון של שלוש שנים שאלופים בצה"ל נדרשים בין יום השחרור ליום הבחירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים