שתף קטע נבחר

בלומברג: אנבידיה קרובה לרכישת מלאנוקס, העסקה צפויה להיסגר מחר

היקף העסקה על פי ההערכות עומד על 6.8 מיליארד דולר. רכישת מלאנוקס תשפר את יכולותיה של אנבידיה האמריקאית בפעילות מרכזי הנתונים, שהכניסה לה 2.9 מיליארד דולר ב-2018 - שליש מהכנסותיה אשתקד

נחשף בכלכליסט: חברת אנבידיה קרובה לרכישת מלאנוקס והעסקה עשויה להיסגר כבר מחר (ב'). כך פרסמה הערב (א') סוכנות הידיעות הכלכלית בלומברג, שאישרה בכך את חשיפת "כלכליסט" מהבוקר, לפיה אנבידיה הגישה הצעה לרכישת מלאנוקס וצפויה לרכוש אותה. גם בלומברג ציינה כי ההתמודדות של אנבידיה היא מול אינטל וכי עשוי להיות שינוי של הרגע האחרון בעסקה, שכן היא איננה סגורה.

 

>> לסיפורים הכי חמים במדור כלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

 

אינטל הגישה הצעה לרכישת מלאנוקס ב-6 מיליארד דולר

עובדי ההייטק בישראל, גרסת 2019: מיהם ומה הם רוצים?

העסקה נחתמה: רפאל ואביחי סטולרו רוכשים את אירונאוטיקס

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", אינטל הגישה הצעה של 6 מיליארד דולר לרכישת מלאנוקס, אולם מאז שופרו ככל הנראה ההצעות ועסקה צפויה להתבצע ביותר מ-10% ממחיר זה - כלומר בשווי של 6.7-6.8 מיליארד דולר.

  (צילום: מלאנוקס טכנוגיות)
איל וולדמן, מנכ"ל מלאנוקס(צילום: מלאנוקס טכנוגיות)

ההליך למכירת מלאנוקס החל באוקטובר 2018 כש-CNBC פרסם ידיעה לפיה החברה קיבלה שתי הצעות רכישה. מאז זינקה מניית מלאנוקס ב-65%. רכישת מלאנוקס תשפר את יכולותיה של אנבידיה בפעילות הדאטא סנטרס (מרכזי הנתונים) שבה היא משתפת פעולה עם מלאנוקס כיום. תחום זה סיפק שליש מהכנסות אנבידיה ב-2018 - 2.9 מיליארד דולר.

 

אנבידיה היא מובילה בפיתוח וייצור מעבדים גרפיים, ובשנים האחרונות נהפכה מחברת נישה בתחום הגיימינג, לחברת טכנולוגיה מהחשובות בעולם. החברה נסחרת עדיין בשווי הגבוה פי 5 משוויה לפני שלוש שנים. רכישת מלאנוקס תעניק לה תנופה מחודשת, תסייע לה בהתאוששות המניה ותמצב אותה במקום משופר מול מתחרותיה, אינטל ו-־AMD. לאור התחרות החדשה שווי מלאנוקס בעסקת המכירה צפוי לעלות, על פי הערכות אל מעל ל-6.5 מיליארד דולר. העלייה בשווי המניה, שעומד על 5.93 מיליארד דולר, עשויה להביא למחיר אף גבוה מכך.

 

"מעבדים גרפים כמנוע"

עד 2015 ייצרה החברה בעיקר כרטיסי מסך, אבל אז נכנסה לשני תחומים חדשים: כריית מטבעות קריפטוגרפיים, ותשתית לחישובי בינה מלאכותית, תוך שהיא משתמשת במעבדים הגרפיים שלה שהתגלו כמנוע מושלם לשני השימושים. שווי המניה של החברה זינק ממחיר של 26 דולר בתחילת פברואר 2016 לכ-281 דולר בסוף ספטמבר 2018 - יותר מפי עשרה, ושווי של 175 מיליארד דולר. הזינוק בא עם צמיחה במכירות מ-3.8 מיליארד דולר ב-2014 ל־9.7 מיליארד דולר ב-2018.

 

התפוצצות בועת הקריפטו בקיץ האחרון הביאה לצניחה של 50% במחיר המניה, יחד עם אזהרת רווח שפרסמה לרבעון הרביעי של 2018 בעקבות ירידה במכירות בסין, והצניחה בדצמבר בבורסות, כשמאז התאוששה מעט לאחר פרסום הדוחות השנתיים שלה ל-2018. אנבידיה היא בין החברות המאוימות ביותר במלחמת הסחר בין ארצות הברית לסין והיא מאוימת מסין עצמה, שלה שאיפות בתחום הבינה המלאכותית. המלחמה של סין במשחקי המחשב עלולה לפגוע במכירות המעבדים הגרפיים של אנבידיה שגם מפיקה 20% מהכנסותיה מסין.

 

אנבידיה נסחרת עדיין בשווי הגבוה פי חמש משוויה לפני שלוש שנים. רכישת מלאנוקס תעניק לה תנופה מחודשת, תסייע לה בהתאוששות המניה ותמצב אותה במקום משופר מול מתחרותיה, אינטל ו-AMD. לאור התחרות החדשה שווי מלאנוקס בעסקת המכירה צפוי לעלות, על פי הערכות אל מעל ל־6.5 מיליארד דולר. העלייה בשווי המניה, שעומד על 5.93 מיליארד דולר, עשויה להביא למחיר אף גבוה מכך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים