שתף קטע נבחר

נתניהו: תיק החינוך יישאר שלנו; גנץ: בגין היה מדיח אותך מהליכוד

בישיבת סיעת הליכוד הבטיח נתניהו כי אם ירכיב את הממשלה הבאה, שר החינוך ימונה מקרב חברי הליכוד. גנץ הגיב: "מאמין יותר לתוכניות של סמוטריץ'". גדעון סער השתתף בישיבת הסיעה לראשונה מאז שפרש - ונתניהו לחץ את ידו

  

 
ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (שני) בישיבת סיעת הליכוד כי תיק החינוך יישאר בידי המפלגה, אם הם ירכיבו את הממשלה הבאה. ישיבת הסיעה, לזכרו של ראש הממשלה לשעבר מנחם בגין, התקיימה במרכז מורשת מנחם בגין בירושלים. יו"ר כחול לבן בני גנץ תקף את נתניהו לאחר מכן, ואמר: "בגין היה מדיח את נתניהו מהליכוד, מאמין לתוכניות של סמוטריץ' יותר מלנתניהו".

בנימין נתניהו גני גנץ (צילום: AP, EPA)
בנימין נתניהו ובני גנץ(צילום: AP, EPA)

גם גדעון סער השתתף בישיבת הסיעה - לראשונה מאז שפרש. נתניהו לחץ את ידו עם כניסתו. בישיבה אמר נתניהו כי "אתם נמצאים כאן כדי להנחיל את מורשתו של בגין לדורות ההמשך. אני חושב שהדבר החשוב ביותר הוא לעשות זאת דרך החינוך, ולכן אם הליכוד ירכיב את הממשלה הבאה - אני רוצה לומר לכם שתיק החינוך ישאר בידינו, בידי הליכוד. זה הדבר החשוב וזה הדבר שאנחנו נשאף לעשותו כדי להמשיך להנחיל ציונות ומצוינות לכל ילדי וילדות ישראל".

נתניהו לוחץ את ידו של סער בישיבת הסיעה המיוחדת לזכרו של מנחם בגין ז
נתניהו לוחץ את ידו של גדעון סער בישיבת הסיעה(צילום: יואב דודקביץ)

ישיבת סיעה מיוחדת לזכרו של מנחם בגין ז
ישיבת הסיעה המיוחדת לזכרו של מנחם בגין ז"ל(צילום: יואב דודקביץ)

ישיבת סיעה מיוחדת לזכרו של מנחם בגין ז
(צילום: יואב דודקביץ)

 

 

אתמול אמר יו"ר מפלגת "זהות" משה פייגלין שאם מפלגתו תזכה להיות לשון המאזניים בין הגושים הוא ידרוש את תיק החינוך. גם יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' הוזכר כמועמד לתפקיד שר החינוך לאחר שנתניהו הבטיח למפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי מספר תיקים כחלק מהדיל לאיחוד עם מפלגת עוצמה יהודית.

 

גנץ, כאמור, תקף את נתניהו על רקע יום השנה לזכרו של בגין. הוא הוסיף: "בימים אלה אנו מציינים 27 שנים לפטירתו של מנחם בגין ו-40 שנים להסכם השלום בין ישראל למצרים, שבגין ונשיא מצרים אנואר סאדאת חתמו עליו. כחייל צעיר זכיתי לאבטח את שיירתו של סאדאת בישראל, בימים שהפיחו תקווה בדור שלם. אבל צריך לומר את האמת - מנחם בגין לא היה מתקבל במפלגת הליכוד של נתניהו. הוא היה נחשב עוכר ישראל".

 

גנץ תהה: "איך היו נראים היום סרטוני ההסתה השקריים של נתניהו כלפי מנחם בגין? בגין היה פטריוט ישראלי, ממייסדי תנועת החירות, איש ימין שורשי וצנוע שסלד מכהנא, שהגן על הדמוקרטיה, ששמר על הביטחון וחתר לשלום. מורשת בגין היא מנהיגות מחברת, מאחדת ומלכדת – לא שלטון של הסתה, פלגנות ושיסוי".

 

בתגובה להבטחת נתניהו להשאיר את תיק החינוך בידי הליכוד אמר גנץ כי "אצל נתניהו, סמוטריץ' יהיה שר חינוך – שמענו אתמול את התוכנית שלו למערכת החינוך הישראלית. אני מאמין לו יותר מאשר לנתניהו שאומר שלא ימנה אותו. נתניהו יעשה הכל למען השרידות הפוליטית שלו – ובדרך יקריב את חינוך ילדי ישראל ויפקיד אותו בידיהם של קיצוניים שבקיצוניים, קטן עליו. אנחנו לא נאפשר זאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים