שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תביעה על סך חצי מיליון שקל נגד השף אביב משה
  שותפים לשעבר של השף אביב משה בדוכן אוכל בשוק הכרמל תובעים ממנו חצי מיליון שקל על אי עמידה בתנאי החוזה. לטענתם השף לא עמד בהתחייבותיו: "כל שעשה בחודשים בהם פעל העסק היה להגיע למקום פעמים ספורות ולשתות קפה". עורך הדין של משה: "לא שולמה לו אגורה אחת, הוא הנפגע בפרשה"

  כתב תביעה על סך חצי מיליון שקל הוגש השבוע לבית משפט השלום בתל-אביב-יפו, נגד השף סלב אביב משה. התובעים - איתן חובש, נתנאל קמחזי וליאור קמחזי, היו שותפים של משה בדוכן אוכל בשם "מיני מוסא", שנפתח בקיץ האחרון בשוק הכרמל, וכבר הספיק להיסגר בתום שלושה חודשי פעילות.

  אביב משה: "המצג רחוק מהמציאות" (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  אביב משה: "המצג רחוק מהמציאות"(צילום: ירון ברנר)
  ביוני האחרון פתחו השלושה (המפעילים רשת מרכולים בתל אביב), יחד עם השף אביב משה, דוכן פיתות בשוק הכרמל שנשא את שמו של משה - "מיני מוסא". בהסכם השותפות בין שלושת היזמים לבין השף משה, נקבע כי האחריות לאוכל, לתפריט, לחומרי הגלם ולכל ההיבטים הקולינרים במקום יהיו באחריות הבלעדית של משה. משה, כך עולה מכתב התביעה, התחייב להשקיע את ניסיונו ואת זמנו לשם פיתוח העסק כולל השקעה בפרסום, ביחסי ציבור, בהרמת אירועי השקה, בראיונות, בצילומים ועוד.

   

  לטענת התובעים, משה "לא ביצע ולוּ במקצת מהתחייבויותיו על פי ההסכם". לטענתם משה התחמק באמתלות שווא מביצוע התחייבויותיו ו"השקיף מהצד", כך נכתב, על העסק.

    (צילום: לין לוי)
  הקבב בפיתה "מיני מוסא"(צילום: לין לוי)
   

  "כל תרומתו של הנתבע לתפריט", כך נכתב בכתב התביעה, "הייתה יצירת מנה של קבב בפיתה". עוד נכתב כי התובעים הפצירו בשף להגיע למקום לקדם את העסק ולמלא את חובותיו, אך "כל שעשה הנתבע במשך חמשת החודשים בהם פעל העסק היה להגיע למקום פעמים ספורות ולשתות קפה". 

   

  התובעים המשיכו, לטענתם, להפציר בשף לייצר באז ולקדם את העסק, אך השף, כך לטענתם, התחמק בטענות שונות, ואף לא הגיע לאירוע הפתיחה שנערך במקום.

   

  מקורב לתובעים מספר כי התובעים כאובים: "מסיבת ההשקה שעשו למקום הייתה מעליבה והם מרגישים הרבה תסכול כי ההתנהלות של השף הייתה חריגה. בסוף הם סגרו כי השותף השלישי נשאר במקום לבד עם עצמו, והוא הבין שאין לו מה לעשות שםלבד בלי השף, כי כל הרעיון היה לעשות מסעדת שף בשוק, ובלי אביב משה זה לא היה אפשרי וכל הקונספט קרס".

   

  השלושה, כאמור, הגישו תביעה על סך חצי מיליון שקל. 

   

  עו"ד עודד גרוס, המייצג את השף אביב משה, מסר בתגובה: "מדובר בתביעה שהוגשה על ידי שלושה יזמים שכשלו ואשר רתמו את שמו, ניסיונו והמוניטין

  המעולה של השף אביב משה, כדי לקדם מיזם קולנרי. מאוחר יותר, התברר כי המצגים שהציגו השלושה לאביב אודות יכולותיהם, רחוקים מהמציאות והמיזם אליו נכנסו השלושה – גדול עליהם. העובדה היא שהשלושה הוליכו את אביב שולל, הסתירו ממנו מידע ופעלו בניגוד לעצתו. כל זאת, שעה כל זאת שעה שאביב תרם ממיטב זמנו וכישרונו, המיזם עצמו קרוי על שמו של אביב, אביב קידם את המיזם בכל המדיות החברתיות, ובסופו של דבר לא שולמה לו אגורה שחוקה.

   

  "לצערו של אביב, העובדה היא שהוא הנפגע בפרשה. במקום לנהוג בדרך הישר ועל מנת להתחמק מהפיצוי המגיע לו, השלושה פשוט הקדימו פניה לבית המשפט ובמקביל, פנו לכלי התקשורת במטרה לפגוע בשמו של אביב, עוד בטרם ניתנה תגובתו בבית המשפט. התביעה מטעמו של אביב תוגש בקרוב והיא תכלול את כל הנזקים שנגרמו לו. את הלקח שלו אביב למד מהפרשה, והוא מקווה שאחרים נוספים לא יפגעו מאותם שלושה יזמים שהאמת וההגינות רחוקה מהם כמו שרחוקות מהם יזמות או מסעדנות".

   

   

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלון גרגו
  תביעה על סך חצי מיליון שקל נגד השף אביב משה
  צילום: אלון גרגו
  מומלצים