שתף קטע נבחר

השימוע לנתניהו יתקיים עד 10 ביולי, חומרי החקירה יפורסמו למחרת הבחירות

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע לפרקליטי נתניהו כי השימוע ייערך לכל המאוחר ב-10 ביולי. עוד נקבע כי חומרי החקירה יפורסמו למחרת הבחירות

 

אביחי מנדלבליט בנימין נתניהו (צילום: עמית שאבי, אמיל סלמן)
מנדלבליט ונתניהו(צילום: עמית שאבי, אמיל סלמן)

 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ביקש מהסנגורים של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויתר החשודים בתיקים השונים לתאם מועדים לעריכת שימועים, כך שאלו ייקבעו להיערך לכל המאוחר ב-10 ביולי. השימוע לסנגורי ראש הממשלה ייערך בפני היועץ המשפטי לממשלה, בעוד שיתר השימועים ייערכו בפני פרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

 

מנדלבליט הודיע אחר הצהריים (יום ב') כי נעתר לבקשתם של פרקליטי ראש הממשלה ויפרסם את חומרי החקירה רק לאחר הבחירות. הודעה זו נמסרה גם לבאי כוחם של החשודים האחרים בפרשות 1000, 2000, ו-4000. הסנגורים התבקשו לפעול לתאם מועדים לעריכת שימועים, כך שאלו ייקבעו כאמור לכל המאוחר ל-10 ביולי. השימוע לסנגורי ראש הממשלה ייערך בפני היועץ המשפטי לממשלה, בעוד שיתר השימועים ייערכו בפני פרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

 

חומרי החקירה האמורים יועמדו לרשות הסנגורים מ-10 באפריל במשרדי פרקליטות מחוז תל אביב.

 

"לאחר שקילת עמדותיהם, ובשים לב למכלול נסיבות העניין, החליט היועץ להיעתר בחיוב לבקשת באי כוחו של ראש הממשלה ולהשהות את מסירת חומרי החקירה בתיקים הקשורים לראש הממשלה עד לאחר מועד הבחירות, וזאת ביחס לכלל החשודים", נמסר מלשכת מנדלבליט.

 

באי כוחו של ראש הממשלה ביקשו להשהות את מסירת החומרים נוכח טענתם לחשש שחומרי הראיות ימצאו את דרכם לכלי התקשורת ויפורסמו בתקופת הבחירות. היועץ המשפטי לממשלה החליט כי בנסיבות העניין, ובשים לב לכך שתכלית מסירת חומרי החקירה היא על מנת לאפשר היערכות לחשודים לשימוע שייערך בעניינם, ונוכח הקירבה למועד הבחירות, הרי שבאיזון בין האינטרסים השונים יש מקום להיעתר בחיוב לבקשה.

 

מנדלבליט הודיע בסוף החודש שעבר כי ראש הממשלה נתניהו יואשם בכפוף לשימוע בעבירת שוחד בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה) ובעבירת מרמה והפרת אמונים בתיק 1000 (פרשת המתנות) ובתיק 2000 (שיחות נתניהו-מוזס).

 

שעתיים לאחר שקיבל את כתב החשדות המלא נגדו לידיו, נשא נתניהו הצהרה במעונו בירושלים, והאשים את היועץ המשפטי לממשלה מנדבליט בהתקפלות מול מחנה השמאל ואת פרקליט המדינה שי ניצן בכך ש"דחף את הקו הקיצוני נגדו".

 

עוד האשים ראש הממשלה את מחנה השמאל בניסיון להפיל את שלטון הליכוד שלא דרך הקלפי, וכינה את התיקים נגדו "פייק 1000, פייק 2000 ופייק 4000".

 

פרקליט המדינה ניצן הדף את טענותיו של ראש הממשלה, וכמה ימים לאחר מסירת כתב החשדות אמר כי "ההחלטות התקבלו אך ורק משיקולים ענייניים המבוססים על חומר הראיות, לא שקלנו שיקול פוליטי בעניין נתניהו. אנו פועלים על פי שיקולים ענייניים, ללא מתן שום משקל לזהותו הפוליטית של ראש הממשלה".

 

ארגון הפרקליטים דחה אף הוא את הטענות על הרדיפה האישית והביע תמיכה בעורכי הדין שעוסקים בפרשות. במכתב שפרסמה לפרקליטים יו"ר הארגון, עו"ד אורית קורין, נכתב: "אנו דוחים בשאט נפש את ההתקפות החמורות והאישיות של ראש הממשלה ושל בכירים נוספים נגד פרקליטים ופרקליטות במדינת ישראל. מדובר בחציית כל הקווים האדומים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי
נתניהו ומנדלבליט
צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי
מומלצים