שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שיא במספר הרשימות: 400 מיליון פתקים, משקל הקלפיות צמח
  בוועדת הבחירות נדרשו להיערך מחדש בשל העובדה שלא פחות מ-43 רשימות ישתתפו בבחירות - גידול של 72% מהבחירות הקודמות. הפרגודים והכוורות - מגשי הנחת הפתקים - הורחבו

  בוועדת הבחירות המרכזית הופתעו מהמספר חסר התקדים של הרשימות שיתמודדו בבחירות לכנסת ה-21. ונדרשו להיערך מחדש מבחינה לוגיסטית.

   

  כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet 

   

  כל הרשימות, כל האותיות. החלטת ועדת הבחירות המלאה

   

  בעוד שבבחירות הקודמות ב-2015 התמודדו 25 רשימות, הפעם מתמודדות נכון לעכשיו לא פחות מ-43 רשימות (כולל רע"מ-בל"ד שהעתירה נגד פסילתה על ידי ועדת הבחירות המרכזית תידון בבג"ץ) – גידול של 72%. עד כה השיא של מספר הרשימות המתמודדות היה בבחירות לכנסת ה-18, ב-2009, אז התמודדו 33 רשימות.

  הכנות ל בחירות (צילום: רויטרס)
  הכנות לבחירות בעיצומן(צילום: רויטרס)

  הכנות ל בחירות (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  הכנות ל בחירות (צילום: רויטרס)
  הכנות בוועדת הבחירות המרכזית בשהם (צילום: רויטרס)

  הנחת היסוד בתוכניות העבודה לקראת הבחירות התבססה על גידול של 44% במספר הרשימות שיתמודדו ביחס לבחירות הקודמות - דהיינו 36 רשימות. על בסיס הנחת עבודה זו, נגזרה תוכנית עבודה מנהלתית ולוגיסטית רבת שלבים. תוכנית העבודה חייבה רכישת ציוד הנדרש ל-10,400 קלפיות וקניית נייר להדפסת 306 מיליון פתקי הצבעה. הגידול במספר הרשימות חייב את ועדת הבחירות להתארגנות מחודשת מיד עם סיום תהליך הגשת הרשימות.

   

  ההתארגנות כללה הדפסת מאה מיליון פתקי הצבעה נוספים, כך שבסך הכל יודפסו 400 מיליון פתקים. התוספת שוות ערך ל-50 טון נייר נוספים. גם מגשי הנחת פתקי ההצבעה ("כוורות") שעד כה כללו מקום ל-40 פתקים בלבד, הוגדלו בתאים נוספים והותאמו מחדש לאזרחים מוגבלי ניידות. כתוצאה מכך גם הפרגודים הורחבו כדי לשמור על חשאיות ההצבעה.

  בחירת האותיות לרשימת
  דיון בוועדת הבחירות המרכזית, שלשום(צילום: אלכס גמבורג)

  הוספת הציוד חייבה את פתיחתם של הרוב מתוך 10,400 מארזי הקלפיות, שכבר נארזו והוכנו למשלוח והוספת הנדרש, כגון פתקים, כוורות, מתקני ספירת קולות (שיפודי ספירה) ופרגודים. כמו כן, כתוצאה משינוי מספר הרשימות היה צורך בשינוי טפסי ניהול הבחירות ושינוי בטפסי הפרוטוקולים של ניהול הקלפי ביום הבחירות.

   

   

  בסופו של דבר, הוכפל משך הזמן לארגון ואריזה של כל קלפי. משקל הקלפיות הארוזות גדל מ-9.6 ק"ג ל-16.5 ק"ג, דבר שחייב התאמות עם חברות ההובלה.

   

  הצבעת נציגויות בחו"ל

  ב-96 נציגויות בחו"ל יצביעו כ-5,000 בעלי זכות הצבעה שהם עובדי מדינה. הבחירות בחו"ל מתחילות 12 ימים לפני הבחירות בארץ. כל הקלפיות נשלחו כבר לנציגויות בחו"ל.

   

  הנציגות הראשונה שתצביע היא בוולינגטון שבניו זילנד, ב-27 במרץ בשעה 23:00 (שעון ישראל). ב-29 במרץ בשעה 10:00 (שעון ישראל) ההצבעה תסתיים בנציגות האחרונה בסן פרנסיסקו.

   

  כל הקלפיות יוחזרו לארץ עד ליום הבחירות ויאוחסנו בכספת במשכן הכנסת. הקלפיות מחו"ל ייפתחו במוצאי יום הבחירות ביחד עם כל ההצבעות במעטפות הכפולות וייספרו ידנית בכנסת.


  פורסם לראשונה 11/03/2019 21:50

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים