שתף קטע נבחר

נתניהו בודק אפשרות לגליזציה לקנאביס: "תשובה בקרוב"

השימוש החוקי בקנאביס הפך לאחד הנושאים הבוערים בבחירות 2019 לאחר שיו"ר מפלגת זהות משה פייגלין חולל דיון פוליטי וציבורי בנושא. נתניהו בתשובה לשאלות גולשים בנושא הלגליזציה: "אני בודק את השאלה שהעלית, אתן לך תשובה בקרוב"

אפקט פייגלין נמשך: ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (יום ב') כי הוא בודק אפשרות של לגליזציה לקנאביס בישראל.  

ישיבת ממשלה (צילום: מארק ישראל סלם)
"הנושא ייבדק". ראש הממשלה נתניהו(צילום: מארק ישראל סלם)

צילום אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
צילום אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

נתניהו הקדיש שעת שאלות לגולשים ולאחר שאחד מהם שאל על לגליזיציה של קנאביס, השיב ראש הממשלה: "אני הובלתי כמה שינויים בתחום הזה. הגדלנו את השימוש של הקנאביס הרפואי, הבאנו את ישראל לאחת הרמות הגבוהות בעולם. שנית, אמרו לי שיש שוק עולמי אז איפשרתי למגדלים לגדל את זה ולהפוך את זה לענף ייצוא משמעותי של מדינת ישראל. עכשיו אני בודק את השאלה שהעלית, אתן לך תשובה בקרוב. ההמשך ייבדק, ייתכן שיבוא גם".

 

נתניהו לא היחיד שהתייחס לנושא שהפך לאחד המדוברים במערכת הבחירות הנוכחית לאחר שקיבל מקום של כבוד במצע של יו"ר מפלגת זהות, משה פייגלין. בכל המפלגות מבינים בימים האחרונים כי הנושא נחשב בעיני מצביעים רבים מימין ומשמאל, ובשל כך גם זוכה בימים האחרונים להתייחסות מיוחדת.

יו
שינה את השיח במערכת הבחירות. פייגלין (צילום: יאיר שגיא)

פייגלין עצמו הציב את קידום הלגליזציה כמטרתו הראשונה וכתנאי לכניסה לממשלה במשא ומתן קואליציוני עתידי, ואמר שיחבור למועמד שיילך איתו הכי רחוק ביישום המדיניות שלו. בריאיון אתמול לאולפן ynet התייחס פייגלין לנושא: "אנשים פה פשוט מתים, סובלים, בגלל הסיפור הזה שאין לגליזציה. אם אני לא אעביר את זה עכשיו כתנאי, זה בחיים לא יקרה כאן. לכן אני מציב את זה כתנאי".

 

 

אתמול היה זה יו"ר הימין החדש נפתלי בנט שאמר בכנס פתוח כי ככל שיהיו חוות דעת מומחים שיובאו בפניו ויוכיחו כי הדבר אינו מחולל נזקים, מפלגתו תתמוך בלגליזציה של קנאביס. היום היה זה שר האוצר משה כחלון שהתייחס לנושא ואמר כי ידרוש סגירת תיק פלילי עבור מי שהשתמש בקאנביס וזהו התיק הפלילי הראשון שלו.

 

משה כחלון (צילום: רויטרס)
הכניס את הלגליזציה למצע. כחלון(צילום: רויטרס)

כחלון הסביר את הדרישה בכך שהתיק הפלילי על עבירה זניחה יחסית מקשה על אותם אנשים למצוא עבודה ואף בגיוס ליחידות קרביות. את המחיר משלמים, לדברי שר האוצר, בדרך כלל בקרב האוכלוסיות החלשות, משום שצעירים באוכלוסיות חזקות יכולים למממן עורך דין ובדרך כלל גם לצאת מהתסבוכת.

 

כחלון התייחס בשיחה עם ynet לדרישתו החדשה ואמר: "הדיון על הלגליזציה צריך להתקיים באופן פתוח ולא אנכרוניסטי".

 

בקדנציה האחרונה עלה כמה פעמים הנושא לסדר היום, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אישר רפורמות בתחום - אך לא כל היוזמות יושמו. "בשנים האחרונות הייתה אכיפת יתר בנושא קנאביס שהרסה את הסיכוי השווה של בני נוער בגיוס, בחינוך ובתעסוקה", טוען כחלון. "אנחנו שולחים את בנינו ובנותינו להסתכן עבורנו, אבל לא מגלים סלחנות לעבירה שלא מזיקה לאף אחד".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
בנימין נתניהו
צילום: הרצל יוסף
מומלצים