שתף קטע נבחר

סלקום וקרן תש"י ייכנסו השבוע למיזם הסיבים של חברת החשמל

עלות העסקה כ-100 מיליון שקל, כאשר שני הגופים יחזיקו ב-70% מהחברה מפעילת המיזם, שתפרוס תשתית גלישה אינטרנטית במהירות של עד 1 גיגה. חברת החשמל תישאר עם אחזקות של כ-30%

מיזם הסיבים של חברת החשמל צפוי לעבור בימים הקרובים שינוי מהותי במבנה הבעלות שלו עם כניסתם של סלקום וקרן תשתיות ישראל (תש"י) כבעלים עיקריים.

 

סלקום תרכוש 70% מ-IBC בכ-100 מיליון שקל

סלקום: הרווח הנקי צנח ב-97%, תש"י תצטרף למיזם הסיבים

פעמיים תוך שבוע תקלת אינטרנט בחברת אנלימיטד

 

>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

  

עלות העסקה נאמדת בכ-100 מיליון שקל, כאשר שני הגופים יחזיקו ב-70% מהחברה מפעילת המיזם, שתפרוס תשתית גלישה אינטרנטית במהירות של עד 1 גיגה. חברת החשמל תשאר עם אחזקות של 30%, כאשר תשתית הפריסה נשענת על רשת שהייתה בבעלותה ופותחה כדי להתאימה לכלל בתי האב.

מיזם הסיבים אנלימיטד (צילום: דור מנואל)
מיזם הסיבים אנלימיטד(צילום: דור מנואל)

 

מיזם הסיבים של חברת החשמל יצא לדרכו בתחילת העשור, עם הבטחה להצעיד את ישראל לדור הבא של יכולת העברת הנתונים. הכוונה הייתה שחברה ממשלתית תעורר תחרות בענף ותכריח את שאר המתחרים להשקעות דומות.

 

בפועל, קצב פריסת התשתיות היה איטי עד זוחל וההבטחה להגיע לכל בתי האב נכשלה. בשלב מסוים מיזם הסיבים - שפעל תחת השם אנלימיטד - ביקש הזרמת כספים מהמדינה ועד 150 מיליון שקל, אחרת החברה תקרוס. עם החתימה על כניסת סלקום וקרן תש"י, המדינה נתנה הקלות לחברה לרבות פטור מפריסה כלל ארצית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דור מנואל
מיזם הסיבים אנלימיטד
צילום: דור מנואל
מומלצים