שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מגיש "סרטון הקברים" פוטר מצוות קמפיין הליכוד
  אבישי עברי, שהופיע בסרטון תעמולה על רקע בית עלמין צבאי כשהוא אומר "גנץ זה שמאל ושמאל זה מסוכן", פוטר מתפקידו בצוות הקמפיין. המערכת הפוליטית סערה בעקבות הסרטון, ונתניהו הורה להסיר את השידור של הליכוד טי. וי. מהפייסבוק

   

   

  הפובליציסט אבישי עברי, שהופיע ב"סרטון הקברים" של הליכוד, פוטר מתפקידו בצוות קמפיין המפלגה. בסרטון התעמולה נראה עברי ברקע בית עלמין צבאי, כשהוא תוקף את יו"ר רשימת כחול-לבן, בני גנץ, ואומר: "גנץ זה שמאל ושמאל זה מסוכן". בסצנה אחרת, נראה עברי כשמאחוריו תמונות מפיגועים שונים. מהליכוד נמסר בתגובה: "איננו מתייחסים לצוות קמפיין הליכוד".

   

  כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

   

  המערכת הפוליטית סערה בעקבות הסרטון. ראש הממשלה נתניהו הורה להסיר את השידור של הליכוד טי.וי מפייסבוק והאחראים לשידור הושעו עד להודעה חדשה.

   

  נתניהו כתב בטוויטר לאחר מכן: "מיד כשדווחתי על טעות העריכה המצערת שנעשתה במטה הליכוד, הנחיתי להסיר את התמונה, לתחקר את האירוע ולנקוט צעדים נגד האחראים לתקלה. כאח שכול שב-43 השנים האחרונות עולה לקבר אחיו ז"ל בהר הרצל, אני מבין היטב את כאב המשפחות".

  תעמולת בחירות של הליכוד בבית העלמין הצבאי (צילום: ליכוד טי וי)
  אבישי עברי והתמונה שעוררה סערה(צילום: ליכוד טי וי)
  ברשימת "כחול לבן" תקפו את נתניהו: "חיילי צה"ל שנפלו בקרב ובני משפחת השכול לא דמיינו שראש ממשלה ישתמש בהם לסרטוני קמפיין פוליטי. ‏נתניהו, לך תתנצל בפני המשפחות מיד, או שהכתם הזה ילווה אותך כל חייך. ‏תתבייש נתניהו".

   

  יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, תקף גם הוא את נתניהו: "‏עד כאן ביבי. לחלקות הצבאיות אתה לא מכניס את הטינופת שלך. תתנצל בפני גנץ והמשפחות".

  תעמולת בחירות של הליכוד בבית העלמין הצבאי (צילום: ליכוד טי וי)
  (צילום: ליכוד טי וי)

  תעמולת בחירות של הליכוד בבית העלמין הצבאי (צילום: ליכוד טי וי)
  תמונות הפיגועים, חלקם מתקופת נתניהו(צילום: ליכוד טי וי)

  בתחילת הסרטון הזהיר עברי מפני פיגועים שעלולים להגיע אם גנץ יהיה בשלטון. ברקע הופיעו תמונות של פיגועים שונים, בהן גם תמונה מזירת הפיגוע בחלמיש, שבו נרצחו בני משפחת סלומון ז"ל, שהתרחש בזמן שלטון נתניהו. עברי נשמע אומר באותו הזמן: "עוד ועוד אלימות, עוד ועוד הרוגים - זאת המשמעות של שלטון שמאל".

   

  במרצ תקפו את נתניהו: "לנתניהו ולימין כבר אין גבולות. מי שהצניח את הכהניסטים לכנסת, עכשיו גם מעז לשחרר לאוויר סרטון מחלחל בכיכובו של האיש שרק השבוע הצדיק את הרוצח גולדשטיין".

   

  ח"כ אורלי לוי-אבקסיס, ראש רשימת "גשר", מסרה בעקבות פרסום הסרטון: "מגנה את השימוש הציני בחללי צה"ל לצרכי תעמולה פוליטית. פשוט דוחה. זה לא הליכוד שגדלתי עליו. יש גבול".

   

  שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, מרשימת "כחול לבן", תקף גם הוא את ראש הממשלה בעקבות הסרטון: "נתניהו ממשיך לרסק את ישראל. אסור, פשוט אסור, שזכרם של חללי מערכות ישראל וכבוד משפחת השכול, שמאחד את כולנו מאז ומתמיד, יהיה כלי בקמפיין פוליטי - גם כשמצבו המשפטי והציבורי של נתניהו קשה. נתניהו מחריב את הממלכתיות על מזבח ההישרדות. ‏חרפה כזו עוד לא ראינו, די. ‏הגיע הזמן למנהיגות אחרת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים