שתף קטע נבחר

אחרי שנתיים וחצי: יוחנן לוקר עוזב את כיל, ישמש כיו"ר בזן

לוקר יכהן גם כדירקטור בחברה לישראל. בכיל מסבירים את העזיבה בתחושת מיצוי של לוקר; עם זאת, ידוע כי מאז מונה רביב צולר למנכ"ל החברה לפני כשנה, השניים לא משדרים על אותו גל. יואב דופלט, ששימש כיו"ר חברת קנון, יכהן כיו"ר החדש של כיל

שנתיים וחצי בלבד אחרי שמונה ליו"ר כימיקלים לישראל, צפוי יוחנן לוקר (59) לעזוב בקרוב את התפקיד. לוקר צפוי לעבור לשמש כיו"ר בזן, ובמקביל לכהן גם כדירקטור בחברה לישראל. יואב דופלט, ששימש כיו"ר חברת קנון, יכהן כיו"ר החדש של כיל במקום לוקר.

 

חברות זרות יוכלו להתמודד על הזיכיון על ים המלח, מועד סיום הזיכיון ב-2030 יוקדם

מייסד מלאנוקס על עסקת השנה בהייטק: "המדינה מאוד תהנה מהמיזוג הזה"

שטייניץ יחפש בטקסס חברות שישברו את דואופול הגז בישראל

 

בכיל מסבירים את העזיבה בתחושת מיצוי של לוקר שמונה לתפקיד באוגוסט 2016. עם זאת, ידוע כי מאז מונה רביב צולר למנכ"ל החברה לפני כשנה, השניים לא משדרים על אותו גל בשאלות ניהוליות ואסטרטגיות, וייתכן שיש לכך משקל בהחלטה של לוקר לעזוב.

  (צילום: נטלי קדוש)
יוחנן לוקר(צילום: נטלי קדוש)

כיל נשלטת בידי עידן עופר שמינה את לוקר לתפקיד יו"ר החברה במקומו של ניר גלעד שפרש. אחת הסוגיות המרכזיות שעמן התמודד לוקר הוא סיום הזיכיון לכריית האשלג בים המלח בשנת 2030. צוות שמונה באוצר בראשות הכלכלן הראשי לשעבר יואל נוה המליץ על קביעת מחיר מינימום במכרז והקמת חברה ממשלתית שתהיה ברירת מחדל במקרה שהמכרז ייכשל. החלפת יו"ר בכיל עשויה להעיד על שינוי כיוון בטיפול בנושא זה.

 

לוקר הגיע לכיל מכלל תעשיות שם שימש מנכ"ל החברה, ובעברו הגיע לדרגת אלוף וכיהן כמזכיר הצבאי של ראש הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נטלי קדוש
יוחנן לוקר
צילום: נטלי קדוש
מומלצים