שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המדינה מבקשת לעכב את התביעה של נוה נגד שטייף
  פרשת "המין והמינויים": הפרקליטות ביקשה לעכב את הליכי התביעה האזרחית שהגיש יו"ר לשכת עורכי הדין נגד הכתבת הפלילית של גלי צה"ל מחשש לשיבוש החקירה בפרשה. במקביל, ביקש פרקליט המדינה, שמשמש ממלא מקום היועמ"ש בפרשה, להשמיע את עמדתו בתיק

  הדס שטייף, אפי נוה, שי ניצן ()
  פרקליט המדינה שי ניצן, אפי נוה והדס שטייף

  פרקליט המדינה, שי ניצן, בתפקידו כממלא מקום היועץ המשפטי לממשלה, הודיע היום (ה') כי הוא מבקש להצטרף להליך התביעה האזרחית שהגיש יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר עו"ד אפי נוה נגד כתבת הפלילים של גלי צה"ל, הדס שטייף. במקביל, ביקשה הפרקליטות בשם היועמ"ש לעכב את התביעה האזרחית עד לתום החקירה הפלילת בפרשת המין והמינויים.

   

  בפברואר האחרון הגיש נוה, החשוד המרכזי בפרשה, תביעה אזרחית נגד שטייף, בכירים בגלי צה"ל ונגד התחנה עצמה. נוה דרש פיצויים בסך שבעה מיליון שקלים. לטענתו, שטייף נטלה את מכשיר הטלפון הנייד שלו שלא כחוק, החזיקה ברכוש גנוב ביודעין, ואף גרמה לפריצת המכשיר. לדברי נוה, היא עיינה במידע האישי והפרטי שלו במשך תקופה ארוכה.

  עו
  ניצן. יש עניין ציבורי בהליך(צילום: גיל נחשותן)
   

  לרוב, המדינה אינה נוטלת חלק בתביעות אזרחיות, אולם החוק מעניק ליועמ"ש סמכות להתייצב בכל הליך משפטי ולהשמיע את עמדתו, אם הוא רואה שזכות המדינה או עניין ציבורי עלולים להיות מושפעים מההליך.

   

  בהודעתו, טען ניצן שיש עניין ציבורי בהליך וכי הוא צפוי למנות נציג מטעם הפרקליטות שיופיע בדיונים. היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אינו עוסק בפרשה עקב היכרותו המוקדמת עם נוה.

   

  בועז בן צור עו
  עו"ד בועז בן צור(צילום: שאול גולן)

  במקביל, הודיעה פרקליטות מחוז מרכז כי יש לעכב את ההליכים המשפטיים בתיק האזרחי עד למועד שבו יפוג החשש מפגיעה בחקירה הפלילית שמתנהלת בעניין נוה. "נוכח השלב שבו מצויה החקירה, שטרם מוצתה, ועקב החשש משיבושה כתוצאה מניהול הליכים בתיק, ראוי לעכב את ההליך האזרחי עד לסיום החקירה וגיבוש החלטה על ידי הפרקליטות הפלילית אם להגיש כתב אישום", נכתב בהודעת הפרקליטות.

   

  סנגורו של נוה, עו"ד בועז בן צור, הגיש לבית המשפט בקשה נגדית שבה ביקש למחוק את הודעת ניצן על הצטרפותו להליך. כמו כן הוא טען כי אין כל עילה לעיכוב ההליך האזרחי, מכיוון שהחקירה הפלילית אינה קשורה לתביעה של נוה. הוא ציין כי בין הנתבעים נמצאת גם תחנת גלי צה"ל שהיא גוף מטעם המדינה ולכן היועמ"ש נמצא בניגוד עניינים בתיק ולא יכול להתערב.

   

  החקירה הפלילית של פרשת המין והמינויים נמשכת, ואתמול הותר לפרסום שם השופטת החשודה בתיק, שופטת בית משפט השלום אתי כרייף. השבוע העידו בפרשה שרת המשפטים איילת שקד, שר האוצר משה כחלון ונשיאת בית המשפט העליון לשעבר מרים נאור, כולם חברים או חברים לשעבר בוועדה למינוי שופטים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים