שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפרקליטות סגרה את אחד התיקים נגד אלון קסטיאל
  תלונה נוספת נגד איש הנדל"ן בגין אונס נסגרה מחוסר ראיות. הפרקליטות: "לאחר בחינת מכלול הראיות בתיק - לא קיים סיכוי סביר להרשעה". קסטיאל מרצה ארבע שנים ותשעה חודשי מאסר בפועל לאחר שהורשע בביצוע עבירות מין בארבע נשים

  פרקליטות מחוז ת"א הודיעה היום (ה') לבאי כוחו של איש הנדל"ן וחיי הלילה אלון קסטיאל כי תיק האונס שבו נחשד נסגר מחוסר ראיות.

   

  הפרקליטות ציינה כי לאחר בחינת מכלול הראיות בתיק - לא קיים סיכוי סביר להרשעה ועל כן הוא נסגר. הודעה בנושא נמסרה גם לבאי כוחה של המתלוננת בתיק.

  אלון קסטיאל (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  אלון קסטיאל(צילום: מוטי קמחי)

  ביולי 2018 גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב ארבע שנים ותשעה חודשי מאסר על קסטיאל (37) שהורשע בביצוע עבירות מין בארבע נשים.עוד קבע כי ישלם 50 אלף שקלים לשתיים מהמתלוננות, 15 אלף לשלישית ועשרת אלפים שקלים לרביעית.

   

  במקביל למשפט זה, הוגשו שלוש תלונות נוספות נגד קסטיאל - האחת בערך חודש לאחר האישום, תלונה זו עדיין נמצאת בבחינה של הפרקליטות. תלונה נוספת שהוגשה באמצע המשפט נסגרה במאי 2018 מחוסר ראיות, והתלונה המדוברת שהוגשה יום לפני גזר הדין, בחשד לאונס, ונסגרה היום.

   

  במשפט העיקרי, קסטיאל הורשע לאחר הסדר טיעון בניסיון אונס, מעשה מגונה בכוח, מעשה מגונה ובהטרדה מינית. קודם לכן ניהלו הצדדים הליך גישור, שבעקבותיו אישר בית המשפט את ההסכם ביניהם. בהסדר הומר אישום שייחס לו אונס בסעיף ניסיון אונס. כמו כן נמחק ניסיון אונס אחד שיוחס לו בתחילה. הצדדים לא הגיעו להסכמה על עונש.

   

  כשהחלה החקירה המשטרתית בעניינו, התלוננו נגד קסטיאל לא פחות מ-14 נשים וטענו שביצע בהן עבירות מין. בשלב ראשוני במשפט הוסר אחד מסעיפי האישום באונס, מכיוון שסנגוריו של קסטיאל, מיטל דנינו ורועי בלכר, הוכיחו כי חלה התיישנות בנוגע למקרה המדובר, מאחר שעברו 10 שנים מהמעשה שיוחס לו. לבסוף כאמור הורשע בעבירות מין בארבע נשים ולא במעשה אונס.

   

   

  בסופו של דבר הוזכרו שש נשים בכתב האישום כקורבנותיו, והוא הורשע בפגיעה בארבע מהן. אלו העבירות שבהן הורשע: 

   

  ניסיון אונס - קסטיאל תקף צעירה שהכיר היכרות חברית מוקדמת. היא פגשה אותו במועדון בבעלותו עם חברים והוא הציע לה להצטרף לחדר אחורי לשתות אלכוהול. היא נענתה. כשניסה לנשקה אמרה לו שיש לה חבר, ואז פגע בה מינית באופן חמור.

   

  מעשה מגונה בכוח - קסטיאל הצטרף לחברותיה של צעירה. לאחר מכן השניים הלכו יחד בשכונת פלורנטין בתל אביב לקנות משקאות, הוא ניסה לנשקה והיא סירבה. בהמשך במועדון היא חשה ברע והתעלפה בשירותים. הוא נכנס איתה למונית לבית ובחדר העבודה הפשיט אותה וביצע בה מעשה מגונה. בבוקר ביצע עוד מעשה מיני מולה.

   

  מעשה מגונה - הוא הסיע ב-4:00 בבוקר צעירה עם חברים ברכבו. כשיצאו להביא דבר מה, ניסה לנשקה. היא הבהירה שאינה מעוניינת אך הוא משך אותה אליו. כשניסתה לצאת מהרכב, אחז ברגלה ולא שחרר עד שהגיעו החברים.

   

  הטרדה מינית - הניח יד במועדון על גופה של אישה שלא בהסכמתה. היא הדפה אותו, התרחקה ואז ניגשה שוב להתעמת איתו. הוא בתגובה שוב הניח יד על גופה שלא בהסכמתה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים