שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אלון קסטיאל הודה והורשע בניסיון אונס ובמעשה מגונה
  בית המשפט אישר את הסדר הטיעון עם איש חיי הלילה והנדל"ן. מקרה אונס הומר בהסדר לניסיון אונס. המתלוננות יפוצו בעשרות אלפי שקלים. הפרקליטות: "קיבלנו את הסכמת המתלוננות להסדר. נבקש עונש מאסר ממושך"

   

  אלון קסטיאל יורשע בניסיון אונס

  אלון קסטיאל יורשע בניסיון אונס

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  איש חיי הלילה והנדל"ן אלון קסטיאל חתם הבוקר (יום ד') על הסדר טיעון שלפיו הורשע בניסיון אונס, במעשה מגונה בכוח, מעשה מגונה ובהטרדה מינית. קודם לחתימה ניהלו הצדדים הליך גישור ובית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את ההסכם. בעקבות הערות המגשר הומר אישום במקרה אונס בסעיף ניסיון אונס. כמו כן נמחק ניסיון אונס אחד. במסגרת הסדר הטיעון הודה קסטיאל בעבירות המין שבהן הורשע. אין הסכמה לעניין העונש, אולם פרקליטות מחוז תל אביב תדרוש מאסר בפועל.

   

  עירד מרציאנו צייגר, אחת המתלוננות שלא נכנסה לכתב האישום, הגיעה בליווי מאבטח לדיון שמתנהל בדלתיים סגורות. היא הכינה שלט "אלון קסטיאל אנס אותי". עם צאתו של קסטיאל מהדיון צעקה לעברו: "אתה לא רוצה להסתכל עליי בעיניים?".

   

  עירד מרציאנו צייגר, הבוקר בבית המשפט:

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  אלון קסטיאל. טרם הושגה הסכמה בעניין העונש (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  אלון קסטיאל. טרם הושגה הסכמה בעניין העונש(צילום: מוטי קמחי)
   

  "אני מתכוונת להמשיך להסתובב עם השלט הזה ברחבי תל אביב היום וכל מי שמאמין לי מוזמן לחתום עליו", הוסיפה בריאיון לאולפן ynet. "בית המשפט של מדינת ישראל לא מספק לא אמת ולא צדק לנפגעות. יש לי עוד כמה דרכים להשיג את הצדק שלי".

   

  בפרקליטות סבורים שההסדר ראוי, מאחר שלטעמם הוא מגדיר את האסור והמותר במסגרת חיי הלילה ומסמן קווים אדומים. את צמצום 14 התלונות במשטרה לארבע מתלוננות בלבד שנכללו לבסוף בהסדר מסבירים שם בכך שהפרקליטות מגישה אישום רק כשסבורים שם שיש סיכוי סביר להרשעה. במקרים של מתלוננות שלא היה סיכוי סביר - לא הוגש אישום. מה גם שבחלק קטן מן התלונות, לדעת הפרקליטות, לא הגיעו המעשים לכדי עבירה פלילית.

   

  עו"ד רוני מודריק מפרקליטות מחוז תל אביב אמרה אחרי החתימה: "הצגנו היום את הסדר הטיעון בפני בית המשפט במסגרתו הנאשם הודה בביצוע ארבע עבירות מין חמורות בארבע מתלוננות. במסגרת השיקולים להסדר ערכנו הליך גישור בפני שופט שנחשף לכל חומר הראיות והביע את עמדתו. שקלנו את מצבן של חלק מהמתלוננות וקיבלנו את הסכמת ארבעתן. נעתור לעונש מאסר ממושך וכן הן יפוצו בסכום כספי משמעותי. כל מתלוננת שתרצה תוכל להשמיע את קולה במסגרת שלב הטיעונים לעונש".

   

  מתלוננת נגד קסטיאל: "אין צדק לנפגעות"    (צילום: ליהי קרופניק)

  מתלוננת נגד קסטיאל: "אין צדק לנפגעות"    (צילום: ליהי קרופניק)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  קסטיאל עם עורכי דינו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  קסטיאל עם עורכי דינו(צילום: מוטי קמחי)
   

  באחרונה הוסכם בין עורכי דינו של קסטיאל לפרקליטות כי הוא יורשע בתקיפה מינית של ארבע מתלוננות שיפוצו בעשרות אלפי שקלים. המתלוננות עודכנו בהסדר ולפחות שלוש הביעו את הסכמתן. השיקול המרכזי של הפרקליטות בהגעה להסדר היה הרצון לחסוך מן המתלוננות את הצורך להעיד בבית המשפט.

   

  כשהחלה החקירה המשטרתית בעניינו, התלוננו נגד קסטיאל לא פחות מ-14 נשים במשטרה בטענות לעבירות מין. בסופו של דבר רק שש נשים הוזכרו בכתב האישום כקורבנותיו.

   

  קסטיאל הואשם בדצמבר 2016 בביצוע עבירות מין חמורות, ויוחסו לו שני מעשי אונס. בשלב ראשוני במשפט, הוסר אחד מסעיפי האישום באונס. סנגוריו של קסטיאל, מיטל דנינו ורועי בלכר, טענו כי חלה התיישנות בנוגע למקרה המדובר, מאחר שעברו 10 שנים מהמעשה שיוחס לו. לבסוף כאמור יורשע בעבירות מין בארבע נשים ולא במעשה אונס.

   

  גם לאחר הגשת כתב האישום התלוננה במשטרה נגדו אישה נוספת אולם מקרה זה טרם התברר סופית והוא בחקירה. מתלוננת שלא הוכנסה לבסוף לכתב האישום תקפה את הסדר הטיעון וכתבה לאחרונה בפייסבוק: "הוא יורשע באלפית ממה שבאמת ביצע. עד שהוא לא יודה בזה שהוא אנס וישלם על זה ביוקר, לא תראו אותי מנופפת בדגלי ניצחון".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים