שתף קטע נבחר

נתניהו על פרשת הטלפון: "איראן תומכת בגנץ ולפיד"; גנץ: "אתה תלמד אותי מה זה חזק?"

קרב סרטונים בין נתניהו לגנץ. ראש הממשלה התייחס לפרשת הטלפון הפרוץ של הרמטכ"ל לשעבר: "השקרים של לפיד לא יעזרו. המשטר באיראן תומך בגנץ ולפיד בצורה גלויה". במקביל, פרסמו בכחול לבן סרטון תוקפני נגד נתניהו: "קמפיין של שקרים והכפשות"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (שבת) לפרשת הטלפון הפרוץ של המועמד לראשות הממשלה והרמטכ"ל לשעבר בני גנץ: "איראן תומכת בגנץ ולפיד בצורה גלויה". במקביל, בכחול לבן תקפו את ראש הממשלה בסרטון חדש.

 

 

נתניהו כתב כי "השקרים של יאיר לפיד, מועמד לחצי ראשות ממשלה, לא יעזרו - השב"כ אישר שרה"מ לא ידע דבר בעניינו של גנץ וגם עיתונאים בכירים אומרים זאת. ‏זהו ניסיון של לפיד וגנץ לסלף את העובדה שהמשטר באיראן תומך בהם בצורה גלויה ושהם תמכו בהסכם הגרעין עם איראן בשעה שנתניהו נלחם נגדו".

 

נתניהו התייחס לדבריו של מספר 2 ברשימת כחול לבן, יאיר לפיד, שתקף אותו אתמול בנוגע לפרשת הפריצה לטלפון הסלולרי של יו"ר הרשימה בני גנץ ואמר כי "השימוש של ביבי בחומרים ביטחוניים רגישים בשביל לנסות להכפיש את בני גנץ מוכיח שהוא מפחד ממנו. הוא מפחד בצדק".

 

בני גנץ בנימין נתניהו (צילום: EPA, AFP)
נתניהו וגנץ. הקרב נמשך(צילום: EPA, AFP)

במקביל הוציאה מפלגת כחול לבן הערב סרטון חדש ותקיף נגד ראש הממשלה נתניהו, שכותרתו "חלאס ביבי". בסרטון נראים מנהיגי המפלגה מלגלגים על האמירה של נתניהו, כאילו גנץ הוא "שמאל חלש". "אותי אתה תלמד מה זה חזק?", אומר גנץ. "חיסלתי את אחמד ג'עברי". משה בוגי יעלון מספר, כי "פיקדתי על גדודים, על חטיבות, על אוגדות". ואילו גבי אשכנזי מזכיר: "השמדנו את הכור בסוריה".

 

ולאחר שהשלושה הציגו את הרקורד הצבאי שלהם, הם עברו למתקפה נגטיבית על נתניהו. "לא אנחנו שילמנו 15 מיליון דולר פרוטקשן לחמאס", אומר אשכנזי. "500 רקטות ירדו על תושבי הדרום ואתה שתקת", המשיך גנץ.

 

הסרטון מתייחס גם לפרשיות השחיתות של נתניהו, הקשר עם מפלגת "עוצמה יהודית", ועוד. "אתה לא תמד אותנו על מנהיגות", אומר אשכנזי. וגנץ ממשיך: "ובטח שלא על אחריות לאומית".

 

לא מדובר בעוד סרטון שגרתי, אלא בסרטון נגטיבי חריף בעקבות הקו שמוביל מנהל הקמפיין החדש של כחול-לבן, יאיר לפיד. לפיד החליט שלא ניתן לשמור על קו ממלכתי ומאופק, והחליט כי קמפיין כחול-לבן יעלה לפסים של התקפות חריפות, בוטות ובעיקר נגטיב על נתניהו.

 

"הטלפון של גנץ הוא סיפור כיסוי"

אתמול יצא היזם וחבר הכנסת לשעבר מטעם מפלגת העבודה אראל מרגלית במתקפה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע לפרשת הטלפון הפרוץ, ושלח רמזים לקשר אפשרי שעשוי להיות לו לפרסום על הפרשה.

 

"זה מה שהולך לקרות עם סיפור הטלפון של גנץ" כתב מרגלית. "זהו רק סיפור כיסוי. תוך כמה ימים יתחיל לצאת מידע עליו, שכביכול האיראנים מוציאים דרך גורם שלישי. ואז הקמפיין של נתניהו 'יחבור' למידע הזה. עשו את זה להילרי קלינטון, עשו את זה בברקזיט בבריטניה, עשו את זה למקרון בצרפת. התרעתי בעבר ושוב באופן קונקרטי, לפני כחודש, שקיימת סכנה ברורה ומיידית לפגיעה בבחירות בישראל על ידי גורמים חיצוניים שיחברו לגורמים פנימיים. העברת כל סמכויות הגישה למידע ואבטחת המידע מהשב"כ לרשות הסייבר הכפופה רק לנתניהו זהו מצב מסוכן".

 

"צריך לומר זאת ברור" הוסיף מרגלית, "נכון להיום, מערך הגנת הסייבר האזרחי של ישראל כפוף ישירות לגורם פוליטי שנמצא תחת חקירה. גורם פוליטי שעל פי החשדות מעורב בשוחד והוכיח שאין לו עכבות. הציבור לא מבין את גודל הסכנה. "איך ידעתי? איך אני יודע? אני עוסק בסייבר שנים. אני מכיר את הנפשות הפועלות. ישבתי בוועדות המסווגות. אני משקיע הסייבר הגדול בישראל ואני מכיר היטב את היכולות של החברות. הטלפון של גנץ זאת רק ההתחלה. סיפור כיסוי מושלם. זאת לא הפעם האחרונה שהוא יצלצל להדליף מידע מזיק ביותר".  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים