שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ברקת על הפריצה לנייד של גנץ: "מישהו פה לא נזהר"
  ניר ברקת, מקום תשע ברשימת הליכוד, התייחס לפרשה שמסעירה את המערכת הפוליטית: "האיראנים מחפשים חולשות אצל בני גנץ". על המתקפה של גבאי על הליכוד: "הוא מחפש את הדבר הנמוך ביותר לטעון נגדנו"

   

   

  ניר ברקת, ראש העיר ירושלים לשעבר והמועמד לכנסת מטעם הליכוד, התייחס הבוקר (יום א') באולפן ynet לפריצה לטלפון של יו"ר "כחול לבן" בני גנץ: "צריך להיזהר, ומישהו פה לא נזהר. אני חושב שכל אדם צריך לדעת, בוודאי מישהו שיש לו ניסיון בתחומים הללו, לי בסייבר, לגנץ בצבא - הכול פרוץ וצריך להיזהר".

   

  הוא הוסיף כי "האיראנים מאוד לא רוצים את ראש הממשלה נתניהו, ולא סתם הם מחפשים את בני גנץ, לחפש אצלו חולשות. הם כמובן היו מעדיפים שבני גנץ יהיה בשלטון, והם מחפשים עליו חומרים כדי שהם יוכלו לנצל אותו".

   

  ברקת, מספר תשע ברשימת הליכוד, שב וטען כי גנץ עלול להיות חשוף לסחיטה איראנית: "האיראנים מחפשים דרכים להניע ראש ממשלה. עם נתניהו הם לא יכלו. עם כל הלחץ הבינלאומי, נתניהו עמד בפרץ והפך את הקערה של הסכם הגרעין עליהם, והם יעשו כל דבר. לכן הם מחפשים ומחפשים".

  ניר ברקת (צילום: אלכס קולומויסקי)
  "יש סבירות גבוהה מאוד שנתניהו ייצא זכאי מהפרשות נגדו". ניר ברקת(צילום: אלכס קולומויסקי)

   (צילום: אבי רוקח)
  "האיראנים מעדיפים את בני גנץ בשלטון ומחפשים עליו חומרים"(צילום: אבי רוקח)

  על הטענות כי ראש הממשלה בנימין נתניהו עומדת מאחורי הדלפת קיום הפריצה לטלפון של גנץ, אמר ברקת כי "נתניהו הכחיש. הדבר הנכון מבחינת בני גנץ הוא לומר: 'אנחנו נשמור על הטלפונים שלנו בעתיד, ולא נאשים אחרים'. הרי המוטיבציה פה של האיראנים מאוד גדולה. תפסו אותו על חם. תגיד 'טעיתי', ועוברים הלאה – הוא לא עשה את זה".

   

  על ההשפעה האפשרית של הפריצה על מערכת הבחירות אמר ברקת: "אנחנו לא יודעים. אם בני גנץ לא יציג מה 'החומרים המביכים' שיש לו, אנחנו לא נדע. זה מצביע על חוסר ניסיון ופרספקטיבה, ומתחבר עם תמונה יותר גדולה. אנחנו מסתכלים על אנשים חסרי ניסיון שנופלים על דברים קטנים, אז איך נוכל לתת להם לנהל מדינה? זו הבעיה. אני חשוב שאת האתגר הזה כל תושב במדינת ישראל צריך לשאול, הבן אדם שאנחנו רוצים לתת לו להוביל את מדינת ישראל? מישהו לא זהיר?".

   

  ברקת התייחס לדבריו של יו"ר העבודה אבי גבאי, שכינה את הליכוד מפלגה גזענית, ואמר: "נראה לי שלאבי גבאי נגמרו הטיעונים אז הוא מחפש את הדבר הנמוך ביותר שאפשר לטעון כלפי הליכוד. רק שיבוא איתנו לסיבובים של הליכוד, ויראה את החום ואת האהבה ואת השילוב בין המגזרים השונים".

   

  דבריו של גבאי הגיעו בתגובה לתמונת הסלפי שצולמה בישיבת סיעה של הליכוד בתחילת השבוע במרכז מורשת מנחם בגין, שהציגה רק ח"כים גברים ואשכנזים מטעם הליכוד - בלי ייצוג מזרחי.

   

  ברקת התייחס לשאלה מדוע הוא ויואב גלנט, הנמצאים במקום נמוך יותר ממירי רגב המזרחית, היו בתמונה: "אני חושב שלא ניתן לגזור מתמונה ספציפית אחת, מעשרות אלפי תמונות שיש בליכוד, בוודאי לחברתי מירי רגב. אני לא חושב שניתן לטעון טענה כזאת וזה נשמע לא רציני. זה לקושש קולות עם טיעונים מאוד נמוכים. אני לא קונה את זה והציבור לא קונה את זה".

  אבי גבאי בהצגת
  "מחפש את הטיעון הנמוך ביותר נגד הליכוד". אבי גבאי(צילום: עמית הובר)

  ברקת התייחס גם לפערים בין הליכוד ל"כחול לבן" בסקרים: "אני חושב שהאתגר הגדול שאנחנו מנסים להציג לציבור זה מי יוביל את המדינה. ראש הממשלה הוא עם ניסיון, תסתכלו אחורה עשור, תסתכלו על הנבחרת המשולבת שלנו קדימה או אנשים חסרי ניסיון בכלכלה, בפרספקטיבה בינלאומית, זה האתגר הגדול".

   

  על תיקי ראש הממשלה והשימוע בפני היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אמר ברקת: "כשיהיה שימוע נוכל לדבר. יש סבירות גבוהה מאוד שראש הממשלה ייצא זכאי. זה תהליך משפטי שלא קשור לנושא של מי יוביל את המדינה. מי יוביל את המדינה זה אנשים עם ניסיון מוכח או לחליפין קבוצה של לפיד-גנץ חסרי ניסיון פוליטי בפרספקטיבה בינלאומית וכלכלית".

   

  "ככל שהציבור יתעמק בשאלה המרכזית הזאת- מי יוביל את המדינה? האם ללכת קדימה עם הקבוצה שהוכיחה את עצמה או במידה רבה מאוד ללכת אחורה לסימן שאלה מאוד גדול, דגל אדום שמתנוסס על הראש שלהם? אני מציע שבתקופה שכזו לא להיכנס לזוטות הללו, ולהתעסק בנושא המרכזי".

   

  על החיבור האפשרי של נתניהו לפרשת הצוללות (פרשה 3000), פרשה שבה לא נחשד בעבר, אמר ברקת כי "נתניהו אפילו לא מואשם בתיק הזה. אני מציע שלמי שיש טענה שיפנה ליועצים המשפטיים שיבדקו אותה, ולא לנסות להדביק לראש הממשלה שלנו דברים שהם סימני שאלה גדולה או סימני קריאה. תנו לתהליכים המשפטיים להתנהל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים