שתף קטע נבחר

צילום: AFP

מסע הרצח ליד אריאל: נבדק תפקוד הלוחמים באירוע

בצה"ל ממשיכים לתחקר את הפיגוע שבו נהרג סמ"ר גל קיידאן בן 19 מבאר שבע ושניים נפצעו קשה-אנוש. מתברר כי שני חיילי אבטחה עמדו בצדו השני של הכביש, מול הלוחם שנדקר ולוחם נוסף שהיה לצדו. המחבל הצליח להימלט עם רובה M-16 מבלי שהלוחמים הסתערו עליו. הפיגוע - דקה אחר דקה

09:44, כיכר אריאל: מחבל מגיע מאחת החנויות באזור, מתקדם לטרמפיאדה לכיוונם של שני לוחמי צה"ל, דקר למוות את סמל-ראשון גל קיידאן, לוחם בגדוד תותחנים 334 בחטיבת "האש", בן 19, מבאר שבע וחטף את נשקו. המחבל ירה לעבר חיילים נוספים ולעבר שלוש מכוניות בצומת. במהלך מסע הירי של המחבל נורה ונפצע אנושות הרב אחיעד אטינגר (47), אב ל-12 מעלי, שהיה באחת המכוניות שעליהן ירה המחבל. חייל נפצע קשה מירי המחבל בצומת גיתי אבישר.

 

החייל שנדקר עמד עם חייל נוסף כחלק ממשימת אבטחה של הטרמפיאדה. שני חיילי אבטחה נוספים עמדו בקרבת מקום, בצדו השני של הכביש. בצה"ל מתחקרים כיצד הצליח המחבל להימלט עם רובה ה-M-16 מבלי שהחיילים הסתערו לעברו וסיימו את האירוע.

 

 

 

רכב של אחיעד אטינגר פצוע בפיגוע (צילום: רויטרס)
רכבו של אחיעד אטינגר, שנפצע בפיגוע (צילום: רויטרס)

9:45: לאחר חטיפת הנשק, מגיע למקום רכב אזרחי בצבע לבן. המחבל ירה לעברו כנראה. המחבל הגיע לכיכר במרכז הצומת, שם איים בנשק וגם ירה לעבר אזרח זר בשם קווין. קווין הרים את ידיו ויצא מהרכב כשהוא מונע. המחבל נכנס לרכב, הונדה כחולה, נסע בתוך כיכר אריאל ועלה על כביש 5.

זירת הפיגוע (צילום: AFP)
אחת מזירות הפיגוע(צילום: AFP)

פצוע בבית החולים (צילום: צביקה טישלר)
אחד הפצועים מפונה לביה"ח (צילום: צביקה טישלר)

זירת הפיגוע (צילום: רויטרס)
זירת הפיגוע בצומת אריאל (צילום: רויטרס)

09:47: המחבל נראה נוסע לכיוון מערב ולאורך כל הדרך ירה מהחלון.

 

09:49: צומת גיתי אבישר: המחבל הגיע לצומת וירה לעבר קבוצה של צעירים שהייתה במקום. אחד מהם נפצע באורח קשה מאוד.

 

 

10:00: הרכב עם המחבל נראה בצומת 501 כשנסע לכיוון הכפר ברוקין, שם נטש את הרכב. כוחות גדולים של צבא ואנשי ביטחון הוזעקו למקום וניהלו במשך שעות ארוכות מצוד אחרי המחבל. הם בדקו כל רכב שעבר בכביש, מתוך חשש כי המפגע ייצא לכיוון מרכז הארץ ברכב אחר.

כוחות צה
כוחות צה"ל במצוד אחר המחבל בכפר ברוקין(צילום: דובר צה"ל)

כוחות צה
(צילום: דובר צה"ל)

כוחות צה
הרכב שגנב המחבל מהאזרח הזר(צילום: AFP)

10:05: מבית החולים בילינסון בפתח תקווה, לשם פונו הפצועים, נמסר כי "מצבו של הפצוע אנוש ללא שינוי והוא מאושפז בטיפול נמרץ. הפצוע קשה מאוד יצא מחדר ניתוח ועבר לטיפול נמרץ. עדיין נשקפת סכנה לחיי שני הפצועים".

 

10:06: במסגרת המצוד אחר המחבלים, צה"ל הודיע כי סגר את הכניסות לכפרים שנמצאים באזור הפיגוע: כיפל חארס, ג'מאעין, דיר איסתיא.

 

10:21: בהערכת מצב של אגף הביטחון של המועצה האזורית שומרון יחד עם מערכת הביטחון הוחלט לסגור את השערים של ברקן ואזור התעשייה ברקן מכיוון שהמחבל מסתובב חופשי.

 

10:54: דובר צה"ל: "הוקפצו כוחות מיוחדים וכוחות תגבור לאיו"ש לסייע במרדף. מטרת התגבור היא מרדף אחרי המחבל יחד עם שב"כ והמשטרה. בנוסף, המטרה היא למנוע חקיינים. אנו לא יודעים מה השיוך של המחבל ומה מאפייני האירוע".

 

בידוקים קפדניים במחסום אורנית (צילום: אלישע בן קימון)
בידוקים קפדניים במחסום אורנית(צילום: אלישע בן קימון)

חיילים צה
חיילים בבית פוריכ ליד שכם(צילום: רויטרס)

11:01: הג'יהאד האיסלאמי הגיב: "הפיגוע באריאל הגיע כדי להנחות את המצפן ולהזיז את המאבק לשדה הטבעי שלו. אנו מברכים על הפיגוע ומצדיעים לגיבורים המורדים בגדה המערבית".

 

11:12 כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחר המחבל. האזרח הזר שרכבו נגנב באירוע סיפר ל-ynet: "ראיתי את המחבל, הוא ירה לעבר הרכב שבו נהגתי ונמלטתי ממנו כשהרכב מונע. המחבל גנב את הרכב, ראיתי אותו ממשיך לכיוון תל אביב".

 

11:57: בחמאס הביעו שביעות רצון: "מברכים על הפיגוע שמתרחש כתגובה לפשעי הכיבוש הישראלי, ומה שקורה בירושלים ובמסגד אל-אקצה - חילול ופגיעה במתפללים וסגירת באב א-רחמה, וכתגובה לפגיעה באסירים בבתי הכלא הישראלים, הכפלת התנחלויות וכן החרמת אדמות פלסטיניות. הפיגוע האמיץ הזה מבהיר כי דרך ההתנגדות על כל צורותיה היא הבחירה החזקה והיעילה ביותר כדי להרתיע את הכיבוש, לסכל את תוכניותיו ולהגן על זכויות עמינו ומקומותינו הקדושים".

חמאס מחלק ממתקים על הפיגוע בחאן יונס ()
חמאס מחלק ממתקים בעקבות הפיגוע

11:58: חאן יונס: חמאס מחלק ממתקים בעקבות הפיגוע. זאת, בצל המחאה נגדו מצד תושבי עזה בימים האחרונים.

 

12:09: ראש מועצת ברוקין, בשיר סלימאן, אמר שצה"ל סגר את כל הכניסות לכפר והטיל עליו סגר. המצוד מתנהל גם באמצעות כלבי גישוש.

 

12:42: פורסם כי הרב אחיעד אטינגר (47), תושב עלי שבבנימין נפצע באורח אנוש בפיגוע המשולב ליד אריאל. אטינגר הוא אב ל-12 ילדים. הרופאים נאבקים על חייו בבית החולים בילינסון בפתח תקווה, במשפחתו ביקשו להתפלל לרפואתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
הזירה בצומת גיתי אבישר
צילום: AFP
מומלצים