שתף קטע נבחר

פרשת הצוללות: דרישה לכינוס חירום של ועדת חוץ וביטחון

חברי הכנסת עפר שלח ועמר בר לב פנו ליו"ר הוועדה בעקבות הפרסום לפיו נתניהו הוא שאישר בעצמו לגרמניה למכור צוללות למצרים. "גרם מבוכה לנשיא ואישר מהלך שגורמי המקצוע התנגדו לו בחריפות מטעמי ביטחון המדינה"

"צל נוסף על תהליך קבלת ההחלטות בעסקת הצוללות" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"צל נוסף על תהליך קבלת ההחלטות בעסקת הצוללות"(צילום: רויטרס)
 

ועדת החוץ והביטחון של הכנסת דורשת לקיים כינוס חירום של ועדת המשנה למודיעין ושירותים חשאיים בעקבות הפרסומים החדשים סביב פרשת הצוללות.

 

שניים מחברי הוועדה, ח"כ עפר שלח (כחול לבן) וח"כ עמר בר לב (העבודה) פנו ליו"ר הוועדה, ח"כ אבי דיכטר (הליכוד) במכתב שבו הלינו על תהליך קבלת ההחלטות בעיסקת רכישת הצוללות מגרמניה, והתנהלותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

"בסוף השבוע פורסמו בכלי התקשורת כמה ידיעות שלא הוכחשו, המטילות צל נוסף על תהליך קבלת ההחלטות בעסקת רכישת הצוללות. חלק מידיעות אלה נוגעות לעסקיו הפרטיים של ראש הממשלה, והן מעניינן של רשויות החקירה והאכיפה. ואולם, ידיעה אחת במיוחד, הנוגעת לעדותו במשטרה של ראש האגף הביטחוני-מדיני במשרד הביטחון לשעבר, עמוס גלעד, מחייבת לדעתנו דיווח דחוף לפורום המתאים בוועדת החוץ והביטחון", כתבו.

ח"כ עמר בר לב (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ עמר בר לב(צילום: גיל יוחנן)
 

ח"כ עפר שלח (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ח"כ עפר שלח(צילום: אוהד צויגנברג)

השניים התייחסו לדיווח שפורסם בערוץ 13 ולפיו נתניהו הוא ככל הנראה שאישר לגרמניה לייצר ולמכור צוללות מתקדמות למצרים, בניגוד לעמדתה של מערכת הביטחון.

 

הם הוסיפו כי למיטב ידיעתם נתניהו לא התייעץ עם כלל גורמי המקצוע ובהם שר הביטחון בטרם מסר את אישורו בדבר העסקה לקנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל. "בכך לא רק שגרם מבוכה לנשיא המדינה (שהתבקש על ידי שר הביטחון להעביר לגרמנים מסר הפוך), אלא גם אישר מהלך שגורמי המקצוע התנגדו לו בחריפות, מטעמי ביטחון המדינה", ציינו.

 

 

עוד מחו על כך שהוועדה, בכל הרכב שהוא הכולל גם את ועדות המשנה, לא קיבלה מעולם דיווח על המהלכים, בזמן אמת או בדיעבד.

 

הדברים מתווספים לאמירותיו של יו"ר כחול לבן, בני גנץ, שהדגיש אתמול במהלך כנס בחירות בחיפה את הצורך שבהקמת ועדת חקירה ממלכתית שתחקור את מה שכינה "אחת מפרשות השחיתות הביטחונית החמורות בתולדות המדינה".

 

בליכוד מתחו אתמול ביקורת על הדברים: "בושה וחרפה. ביום שבו נרצח חייל צה"ל, לפיד וגנץ מנסים להחיות בכוח את פרשת הצוללות שכבר נקבע שראש הממשלה נתניהו מעולם לא היה קשור אליה. ראש הממשלה לא הרוויח שקל מעסקת הצוללות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
פרשת הצוללות
צילום: רויטרס
מומלצים