שתף קטע נבחר

גנץ: "ייתכן שנתניהו סחר בקודשי הביטחון שלנו"

הרמטכ"ל לשעבר תקף את נתניהו בחריפות, על רקע הפרסומים אודות שחיתות בעסקת הצוללות שממנה הרוויח לכאורה נתניהו: "להקים ועדת חקירה ממלכתית לחקר השחיתות הביטחונית הגדולה ביותר בתולדות מדינת ישראל"

 

 

יו"ר רשימת "כחול לבן", בני גנץ, תקף הערב (יום א') בחריפות בכנס בחירות בחיפה את ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע הדיווחים שהרוויח 16 מיליון שקלים מהשקעה בתאגיד טיסנקרופ הבונה את הצוללות: "אפשר שראש הממשלה סחר בקודשי הביטחון שלנו למען רווח אישי. מדווחים כי נתניהו הרוויח 16 מיליון שקלים מעסקת הצוללות. אני חוזר עוד פעם, 16 מיליון שקלים מעסקת הצוללות, כראש ממשלה. זה דברים שלא נתפשים, לא סבירים. אני מקווה שלא נכונים".

 

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

גנץ הוסיף: "ראש ממשלה שיש נגדו כבר שלושה כתבי אישום, כתב אישום עם הוכחות שוחד, נחשד כי סחר בביטחון ישראל באיזו עסקה סיבובית, עושה לביתו על חשבון הביטחון שלנו, אני מקווה שזה לא נכון, אבל אני קורא להקמת ועדת חקירה ממלכתית לחקר השחיתות הביטחונית הגדולה ביותר בתולדות מדינת ישראל. לא יכול להיות שנתניהו ידאג לנתניהו, ובאמת לצערי הוא איבד את הדרך". יחד עם גנץ השתתפו באירוע רבים מאנשי הרשימה, בהם מיקי חיימוביץ', יעל גרמן, אלעזר שטרן ואחרים.

יו
יו"ר כחול לבן בני גנץ נאם בחיפה(צילום: גיל נחושתן)
 

בשבוע שעבר פורסם בערוץ 13 כי נתניהו החזיק עד לשנת 2010 בשותפות עם בן דודו, נתן מיליקובסקי, מניות בחברה שסיפקה שירותים לחברת "טיסנקרופ" הגרמנית, שעומדת במרכז פרשת הצוללות. לפי הפרסום, הפרקליטות בודקת את הקשר בין המניות שהחזיק נתניהו לפרשת הצוללות.

 

ב"דה מרקר" נכתב כי נתניהו טען בשבועות האחרונים כי רכש את המניות בעסקי הפלדה של בן דודו בהיותו אזרח פרטי, אך לפי הפרסום הוא היה בעל מניות במפעל SeaDrift Coke מטקסס - שאותו רכשו בני משפחתו רק באפריל 2005 - בשלהי כהונתו במשרד האוצר.

 

השותפות העסקית בין נתניהו למיליקובסקי נחשפה עם דחיית בקשת ראש הממשלה לקבל מימון להוצאותיו המשפטיות מבן דודו. ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה, שדחתה את בקשת נתניהו למימון זה, ציינה כי ממידע שמסר ראש הממשלה לוועדה בבקשה קודמת שהגיש בשנת 2009, עולה כי החזיק במניות תאגיד משותף בתחום "תוספי הפלדה", יחד עם מיליקובסקי.

 

"להקים ועדת חקירה ממלכתית לחקר השחיתות הביטחונית הגדולה ביותר בתולדות מדינת ישראל" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"להקים ועדת חקירה ממלכתית לחקר השחיתות הביטחונית הגדולה ביותר בתולדות מדינת ישראל"(צילום: רויטרס)

זווית אחרת שקשורה לתיק הצוללות שנחקר כבר במשטרה ובו נתניהו לא היה חשוד, פורסמה אתמול בערוץ 13. לפי הדיווח, מעדותו של עמוס גלעד, לשעבר ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, עולה כי נתניהו הוא ככל הנראה זה שאישר את עסקת מכירת הצוללות הגרמניות למצרים. על פי העדות, גלעד העלה בפני הגרמנים הסתייגות מהמכירה, ונאמר לו כי נתניהו בעצמו אישר את העסקה.

 

לפי הפרסום בערוץ 13, נתניהו מכר מניות בעסקיו המשותפים עם מיליקובסקי ב-29 לנובמבר 2010 בתמורה לסכום של כ-16 מיליון שקל. הרוכש היה מיליקובסקי עצמו, באמצעות אחת מחברותיו. לפי "דה מרקר", למחרת יום המכירה הושלמה עסקת מיזוג עסקיו של מיליקובסקי בחברת גרפטק אינטרנשיונל, ששנתיים לפני כן כבר רכשה 19% ממפעל SeaDrift. נתניהו הכחיש בעבר כל קשר לחברה זו וטען שלא החליף מילה עם מיליקובסקי לגביה.

 

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי גנץ: "בושה וחרפה. ביום שבו נרצח חייל צה"ל, לפיד וגנץ מנסים להחיות בכוח את פרשת הצוללות שכבר נקבע שראש הממשלה נתניהו מעולם לא היה קשור אליה. ראש הממשלה לא הרוויח שקל מעסקת הצוללות. מדובר בעלילות שווא שמפיץ אדם במצוקה שאיבד את שיקול דעתו. עד לרגע זה גנץ לא מודה בטעותו בכך שתמך בהסכם הגרעין עם המשטר האיראני שפרץ לטלפון שלו".

 

גנץ: "אפטר שר שיעשה שימוש בשכול"

גנץ תקף גם את השרה מירי רגב, מבלי לנקוב בשמה, על ניצול הפיגוע הבוקר ליד צומת אריאל לצרכים פוליטיים, לאחר שזו אמרה זמן קצר לאחר הפיגוע כי "אחמד טיבי לא היה מוכן לגנות רוצחים, וזה מה שקורה כשמעודדים שהידים, ועם האדם הזה גנץ ולפיד רוצים להעביר גוש חוסם. זה מי שיוביל אותנו להמשך פיגועים מהסוג הזה".

 

הרמטכ"ל לשעבר תקף ואמר: "גורמים פוליטיים החליטו לנצל את הפיגוע ואפילו שטרם נערכה הלוויה כבר שחררו מטרות ותעמולה פוליטית. החברה הישראלית תמיד הקפדנו להפריד בין השכול לבין הפוליטיקה ונמצאים איתנו משפחות שכולות כאן. אבל תמיד ידענו שאסור לרקוד על הדם. לצערי את הממשלה הנוכחית או חלק מחבריה זה לא ממש מחייב. שום דבר לא קדוש בעיניהם, גם לא חללי פיגוע. ואני אומר לכם שאצלי בעל תפקיד או שר או כל דבר אחר שיעשה שימוש בשכול לצרכים פוליטיים, יש לו 24 שעות לעזוב את התפקיד והמשרד שלו. לא יקרה יותר".

 

  

גנץ גם הביע תמיכה בשופטי בג"ץ שפסלו את מועמדותו של מיכאל בן-ארי: "עודכנתי שבג"ץ פסל את מיכאל בן-ארי לרוץ לכנסת ואני חושב שטוב שיש שופטים בירושלים שיודעים לשים גבולות ולהקפיד על חוק ועל אתיקה ועל נוהג נכון".

 

גנץ הגיע הערב אחרי סדרת פגישות שערך עם פעילים ברחבי הצפון ובחיפה. בשעות הצהריים הוא נפגש עם עשרות פעילים במסעדה החברתית "רובין פוד" בשוק תלפיות שבשכונת הדר בעיר.

 

פעילי הרשימה סיפרו שהאולם בבית אבא חושי בשכונת נווה שאנן, שם נערך הכנס, הוא הגדול ביותר שהצליחו להשיג בהתרעה קצרה. באולם עצמו כ-500 מקומות, אך בחוץ הוצבו מסכים עבור אנשים שלא נמצא להם מקום באולם.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
בני גנץ נאם בחיפה
צילום: גיל נחושתן
מומלצים