שתף קטע נבחר

אלכס נפצע קשה מאוד בפיגוע: "חייל גיבור"

אלכס דבורסקי, בן 19 מנצרת עילית, נפצע קשה מאוד אתמול בפיגוע באריאל ועדיין ניצב בפני סכנת חיים. ראש העיר והתושבים מכנסים למענו תפילות: "לבנו עם המשפחה"

 

 

בנצרת עילית מתפללים היום (ב') להחלמתו של החייל אלכס דבורסקי, בן 19, שנפצע אתמול באורח קשה מאוד בפיגוע באריאל. אמו ואחיו שוהים לצד מיטתו בבית החולים בילינסון בפתח תקווה. אחיו אולג: "המצב שלו קשה אבל הוא מתגבר, הוא נלחם. יהיה טוב". מבית החולים נמסר כי אלכס מורדם ומונשם לאחר ניתוח וכי עדיין נשקפת סכנה לחייו.

 

אולג סיפר כי אחיו אלכס עלה לישראל במסגרת פרויקט 'נעלה' שבו בני הנוער עולים ארצה לפני הוריהם. אחרי לימודיו בנהלל הוא התגייס לחיל התותחנים ושירת בו שנה ושמונה חודשים: "הוא מאוד נהנה ממנו, מהצוות ומהאנשים שהיה איתם". עוד ביקש האח להודות על העזרה שהמשפחה מקבלת מאז הפציעה. "תודה לכולם על התמיכה, כולם עוזרים. עכשיו הוא בידיים של הרופאים".

 

אלכס אלכסנדר דבורסקי פצוע פיגוע ירי ו דקירה צומת אריאל צומת גיתי אבישר ()
"מתפללים לשלומו". אלכס דבורסקי

שתי זירות האירועים ()
זירות הפיגועים

אלכס דבורסקי הפצוע מפיגוע באריאל (באדיבות המשפחה)
עדיין ניצב בפני סכנת חיים. אלכס דבורסקי(באדיבות המשפחה)

אלכס דבורסקי הפצוע מפיגוע באריאל (באדיבות המשפחה)
(באדיבות המשפחה)

פצוע בבית החולים (צילום: צביקה טישלר)
פינוי הפצועים לבית החולים בילינסון(צילום: צביקה טישלר)

 

ראש העיר נצרת עילית, רונן פלוט, אמר כי שוחח עם אמו של אלכס מיד לאחר שקיבל את ההודעה על פציעתו. האם, סיפר פלוט, ביקשה ממנו להתפלל להחלמתו של בנה החייל. פלוט פנה לרב הראשי של העיר, ישעיהו הרצל, וביקש ממנו לקיים תפילות מיוחדות בכל בתי הכנסת בעיר. "כל תושבי נצרת עילית מתפללים למען רפואתו של אלכס - גיבור שעמד על משמר הארץ ונפגע בעת מילוי תפקידו להגן על אזרחי מדינת ישראל. הלב של כולנו נמצא בשעה קשה זו עם המשפחה".

 

אלכסנדר דבורסקי עם אמו גלינה ()
אלכס עם אמו גלינה

"אלכס הוא חייל ציוני שעלה לישראל ונקלט בביה"ס ויצ"ו נהלל במסגרת פרוייקט עליית הנוער ובהמשך עלתה משפחתו", סיפר אייל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל. "הוא נער צעיר שהגשים בלימודיו בנהלל חלוציות, ומימש את השליחות הביטחונית בגיוס ליחידה קרבית ומבצעית".

  

אלכס ואמו גלינה עלו לישראל ב-2013 , בעקבות האח אולג שעלה ארצה במסגרת פרויקט נעל"ה. המשפחה נקלטה בעיר נצרת עילית, ואלכס למד בכפר הנוער בנהלל.

 

מנהלת האגף לשילוב קהילתי, פאולה לאם חיים, ליוותה את המשפחה עוד כשהתגוררו במולדובה. "האם עובדת במפעל הממתקים עלית, היא לא מדברת עברית רהוטה אבל מגדלת את בניה במסירות ובאהבה גדולה", סיפרה. "מאז הפיגוע אנחנו בקשר עם המשפחה. בשלב זה, למרבה הצער, הבקשה היחידה שלה היא שנתפלל".

 

המחבל שביצע את הפיגוע המשולב ליד אריאל הוא עמר אבו לילא, בן 20 מהכפר זאוויה שליד סלפית הסמוכה לאריאל. בלילה הגיעו כוחות לבית משפחתו וביצעו שם חיפוש. הם עצרו את אחיו נור, בן 16, וחקרו את האב אמין. בנוסף פרצו הכוחות לחנות בבעלות המשפחה בכפר בידיא.

 

בפיגוע נהרג סמל ראשון גל קיידאן, בן 19 מבאר שבע. מוקדם יותר היום נקבע מותו של הרב אחיעד אטינגר, אב ל-12 מהיישוב עלי, שנפצע אנושות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות המשפחה
החייל אלכס דבורסקי
באדיבות המשפחה
מומלצים