שתף קטע נבחר

גנץ על ישיבה עם נתניהו בממשלה: "הדלת סגורה, אך לא נעולה"

יו"ר כחול לבן לא פוסל ישיבה עם נתניהו, מצהיר כי יפנה למפלגות החרדיות ומבקר את שר האוצר כחלון. בהקלטות מהתייעצות סגורה הוא התייחס לראש הממשלה ולאפשרות שייכנס לממשלתו: "החיים דינמיים. הסיטואציה יכולה להשתנות"

מסיבת עיתונאים מפלגה כחול לבן (צילום: מוטי קמחי)
בני גנץ על ישיבה עם נתניהו - "הדלת סגורה אך לא נעולה"(צילום: מוטי קמחי)

בהתייעצות סגורה, יו"ר "כחול לבן" בני גנץ לא פסל את צירוף הליכוד בראשות בנימין נתניהו לממשלתו. גנץ גם ביקורת נוקבת על שר האוצר משה כחלון וטען כי יפעל לצרף את המפלגות החרדיות לממשלה בראשות "כחול לבן".

 

גנץ, שאמר עם חשיפת המלצת היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט להגיש כתבי אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיקים 1000, 2000 ו-4000 כי "בנסיבות שנוצרו, ישיבה עם נתניהו אינה על הפרק", נשמע בקלטות שפורסמו בערוץ 13 מסביר את האמירה: "בחרתי את צמד המילים 'בסיטואציה שנוצרה' בשביל לא לסגור את הדלת עד הסוף ולנעול אותה".

 

על צירוף הליכוד לקואליציה בראשות כחול לבן אמר יו"ר המפלגה: "החיים דינמיים, הסיטואציה יכולה להשתנות. טראמפ יגיש תוכנית, יקרו דברים. אני אנצח וטראמפ יגיש תוכנית. טוב, מה עכשיו?". גנץ התייחס ל"תוכנית המאה" שטראמפ צפוי להציג לאחר הבחירות לכינון שלום בין ישראל והפלסטינים. העסקה צפויה לכלול הקמת מדינה פלסטינית בכ-90 אחוזים משטחי יהודה ושומרון וכוללת עיקרון של חילופי שטחים.

 

בהתייחסו לצירוף אפשרי של המפלגות החרדיות לקואליציה, אמר גנץ על נתניהו: "פשוט מכר את המדינה! עכשיו הוא יעשה חוק צרפתי אז אני עכשיו אשאר אדיש לסיפור הזה, ואני לא אמכור את נשמתי, ולא אעשה קואליציה עם החרדים?". על צירוף המפלגות החרדיות: "אני שולח לכם (למפלגות החרדיות) דף ריק, חתום למטה 'בני גנץ'. שני שליש דף שלכם, תמלאו מה שאתם רוצים, תשאירו לי שליש, אני אמלא את מה שאני רוצה".

משה כחלון בני גנץ יאיר לפיד (צילום: gettyimages, אוהד צויגנברג)
גנץ על שר האוצר: "כחלון לא רוצה להיות זה שמחליף את עצמו". לפיד, גנץ וכחלון(צילום: gettyimages, אוהד צויגנברג)

בהקלטות שנחשפו ביקר גנץ את שר האוצר משה כחלון, אליו פנה בעבר כדי שיצטרף למפלגתו. "אני יושב עם אנשי אוצר אני יושב עם אנשי תקציבים, אני יודע מה קורה, בשנה הבאה הקטסטרופה. כחלון לא רוצה להחליף את עצמו, כחלון לא רוצה להיות שר האוצר שמחליף את כחלון!".

 

באשר לתפקודו הכלכלי של ראש הממשלה נתניהו, גנץ אמר: "המצב הטוב הזה שהוא מתבסס על מצב מקרו נכון, שהגיע לקצה שלו כי ביבי לא ביצע את היתרונות שהוא עצמו יצר בעשר שנות שלטון בראיה מקרו כלכלית. הוא לא לקח את הכסף שהוא הצליח לייצר עם כלכלת מקרו נבונה, ושם את זה בתוך מנועי צמיחה מהסוג של חינוך, של תשתיות, של פיתוח הפריפריה". גנץ הוסיף: "הוא לא פתר את בעיית הבריאות כמו שצריך, ביבי משאיר פה מקום חרב!".


פורסם לראשונה 18/03/2019 21:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים