שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "בפורים האחרון הצלתי את הבן שלך"
  במהלך החג יש עלייה חדה בפגיעות של בני נוער עקב שתיית אלכוהול. מתנדבי סיירת הורים מספרים על ילדים שיוצאים מהמסיבות שיכורים, מבולבלים, מקיאים ושוכבים על הרצפה. "חשוב שהורים יבינו כי אלכוהול עלול לסכן את חיי ילדיהם, וידברו איתם", אומרת מנכ"לית ארגון "בטרם"

   

  "בפורים האחרון, כשראיתי את הבן שלך, הוא שכב על הרצפה, מלא בקיא של עצמו. ספוג בשתן, בקושי דיבר. כשהתקשרתי אלייך סירבת להאמין שזה הבן שלך", כך מספר אביב ענבר המתנדב בסיירת הורים בסרטון חדש שעלה היום לרגל חגיגות החג של המתבגרים.

   

  "בפורים בשנה שעברה הצלתי את הבת שלך מתקיפה מינית", אומרת שמרית יואלי ברזילי. "היא יצאה מהמסיבה שיכורה ולא ידעה לאן היא הולכת. נתלתה על הבחור הראשון שהיא ראתה ומשם הם פנו לאיזו סמטה חשוכה".

   

  ענת מאור, גם היא מסיירת הורים, מספרת שהיא ראתה את הילדים שיכורים, מקיאים, מבולבלים ולא מפוקסים. המסר של כל ההורים המתנדבים הוא ברור - "דברו עם הילדים שלכם כדי שאנחנו לא נצטרך לדבר אתכם".

  להסביר לילדים שאלכוהול גורם לאיבוד שליטה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  להסביר לילדים שאלכוהול גורם לאיבוד שליטה(צילום: shutterstock)

  "למרות המצווה לשמוח, חשוב שהורים יבינו כי שתיית אלכוהול עלולה לסכן את חיי ילדיהם", אומרת אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים. "במהלך חג פורים יש עליה בשיעור של 350% במספר מקרי היפגעות מאלכוהול של בני נוער בגיל 17-15. בין ההיפגעויות הנפוצות - הרעלת אלכוהול, נפילות עקב שכרות ותאונות דרכים קשות".

   

  לאור הנתונים הקשים החליטו בארגון בטרם לצלם סרטון בהשתתפות מתנדבי סיירת "הורים ערים" של עיריית תל אביב. המתנדבים סיפרו למצלמה עדויות אותנטיות של מקרים שהם פגשו במסגרת פעילותם.

   

  לדברי סילבינגר, "אלכוהול גורם לאיבוד שליטה ולהתנהגות חסרת מעצורים. אצל ילדים ובני נוער שתיית אלכוהול עלולה לגרום להתייבשות, ירידה חדה בלחץ דם, אובדן הכרה, הרעלה ועד סכנת חיים. בנוסף, שתיית אלכוהול מעלה את הסיכון לתאונות דרכים.

   

  "אנו פונים להורים ומבקשים מהם לשוחח עם הילדים שלהם על הסכנות ולבקש שישמרו על גבולות ברורים של בטיחות ואחריות. אף אחד לא רוצה להפוך את החג הכי שמח לחוויה טראגית ומסוכנת".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים