שתף קטע נבחר

ניסוי מוצלח נוסף ל"שרביט קסמים": "אבן דרך חשובה ביכולת ההגנה של ישראל"

משרד הביטחון והסוכנות להגנה מפני טילים של ארה"ב השלימו סדרת ניסויים מוצלחת בגרסה מתקדמת של מערכת הנשק, שמיועדת להתמודד עם רקטות כבדות וטילים בליסטיים. נתניהו: "ישראל ממשיכה להיות פורצת דרך עולמית בפיתוח מערכות הגנה מפני טילים". צפו בניסוי

 

 

מנהלת חומה במשרד הביטחון והסוכנות להגנה מפני טילים האמריקנית (MDA) השלימו בהצלחה סדרת ניסויי יירוט בגרסה מתקדמת של מערכת הנשק "שרביט קסמים" ("קלע דוד"). המערכת, שהוכרזה כמבצעית לפני כשנתיים, מיועדת להתמודד עם איומים משמעותיים כגון רקטות כבדות וטילים בליסטיים בשכבה שבין כיפת ברזל (פצמ"רים, קסאמים וגראדים) לבין "חץ 2" ו"חץ 3" (טילים ארוכי טווח, בעיקר מאיראן, שנעים מחוץ לאטמוספירה).

 

ממשרד הביטחון נמסר היום (ג') כי "הצלחת סדרת הניסויים מהווה אבן דרך חשובה ביכולת המבצעית של מדינת ישראל להגן על עצמה נגד איומים קיימים ועתידיים בזירה".

 

הניסויים בוצעו בהובלת חברת רפאל משדה ניסויים בדרום הארץ. בסדרת הניסויים נבחנו יכולות מתקדמות של מערכת "שרביט קסמים", בגרסת פיתוח חדשה. במספר תרחישים, שמדמים איומים עתידיים, שעמם עשויה המערכת להתמודד בזמן עימות.

 

שרביט קסמים (צילום: מנהלת חומה במפא
ניסוי מוצלח ל"שרביט קסמים"(צילום: מנהלת חומה במפא"ת, משהב"ט)

שרביט קסמים (צילום: מנהלת חומה במפא
(צילום: מנהלת חומה במפא"ת, משהב"ט)

שרביט קסמים (צילום: מנהלת חומה במפא
שרביט קסמים(צילום: מנהלת חומה במפא"ת, משהב"ט)

בסדרת הניסויים השתתפו נציגי הסוכנות להגנה מפני טילים האמריקנית והתעשיות המעורבות בפיתוח מערכת הנשק. הקבלן הראשי לפיתוח מערכת "שרביט קסמים" הינה חברת רפאל, שפועלת בשיתוף חברת "Raytheon" האמריקנית. את מכ"מ ה- MMR פיתחה חברת אלתא - חטיבה וחברת בת של התעשייה האווירית. את מערכת השליטה והבקרה "שקד זהב" מפתחת חברת אלישרא מקבוצת אלביט מערכות.

 

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו אמר "אני מברך על סדרת הניסויים המוצלחת של מערכת 'שרביט קסמים', שמתווספת לניסוי המוצלח שהשלמנו לאחרונה במערכת 'חץ 3'. ישראל ממשיכה להיות פורצת דרך עולמית בפיתוח מערכות הגנה מפני טילים. אני מבקש להביע הערכה מיוחדת לבת בריתנו ושותפתנו ארה"ב בקידום פרויקט ביטחוני חשוב זה".

 

שרביט קסמים (צילום: מנהלת חומה במפא
שרביט קסמים(צילום: מנהלת חומה במפא"ת, משהב"ט)

שרביט קסמים (צילום: מנהלת חומה במפא
שרביט קסמים(צילום: מנהלת חומה במפא"ת, משהב"ט)

משה פתאל, ראש מנהלת חומה במשרד הביטחון, אמר כי "בסדרת הניסויים הבאנו את המערכת לקצה גבולות המעטפת שלה ולמעשה העמדנו מולה איומים עתידים ומורכבים שהמערכת תצטרך להתמודד איתה בעתיד בהמשך הדרך. המערכת הצליחה להשמיד בצורה מושלמת את כל אחת ואחת המטרות ששוגרו לעברה ואנחנו בימים אלה נמצאים בתהליכים של מבצוע ומשירתה לחיל האוויר בהקדם".

 

שלמה שמש, סמנכ"ל רפאל, אמר כי "בקצה המערכת שלנו יש מיירט עם פלטפורמה אדירה שהיא הטובה מסוגה בעולם. לטיל שרביט קסמים, יש יכולת הנעה, עם כושר תמרון שמביאים אותו ליכולת של פגיעה ראש בראש של טיל במטרה. הרוח של הטיל זה האלגוריתמים שלו שמאפשרים פגיעה של המיירט בכל מטרה מכל סוג ולא משנה לנו אם היא תנסה להתחמק".

  

ביולי האחרון ערך משרד הביטחון ניסוי פיתוח מוצלח לבדיקת המערך הקרקעי של מערכות ההגנה הרב-שכבתית מפני טילים (כיפת ברזל, שרביט קסמים, חץ 2 וחץ 3).


פורסם לראשונה 19/03/2019 15:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מנהלת חומה במפא"ת, משהב"ט
מתוך תיעוד הניסוי
צילום: מנהלת חומה במפא"ת, משהב"ט
מומלצים