שתף קטע נבחר

במשטרה מכינים את הנקמה בגנור: "יש לנו הפתעות נגדו"

הדרמה בפרשת הצוללות: אחרי שביקש לחזור בו מהיותו עד מדינה בתיק 3000 ומעצרו הוארך בחמישה ימים - במשטרה אומרים כי בידיהם הקלטות והאזנות סתר "שמחזקות את עבירות השוחד" יחד עם "ראיות נוספות נגדו" והמלצה להגיש כתב אישום. בכירים במשטרה: "הוא הפר את ההסכם"

נקמת המשטרה: היום (ד') הובא עד המדינה בפרשת הצוללות מיקי גנור להארכת מעצר לאחר שביקש לחזור בו מעדות המדינה שמסר בתיק 3000 - ובשל כך נעצר. ל-ynet נודע כי בכוונת המשטרה להגיב בחריפות למהלך של גנור ולהמליץ על הגשת כתב אישום חמור נגדו הכולל סעיפי שוחד והלבנת הון, צעד שעורכי דינו של גנור, בועז בן צור ומאיר ארנפלד, מכנים "נקמה".

 

מיקי גנור בהארכת מעצר בבימ
מיקי גנור, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

חוקרי היחידה ייעזרו, בין היתר, בעדות שמסר להם גנור שעה שחתם על הסכם עד מדינה, אך לא רק. ל-ynet נודע כי ביחידה הכלכלית בלהב 433 מכינים לגנור שורה של "הפתעות" בדמות ראיות שאספו כבר עוד לפני תחילת החקירה הגלויה בפרשה.

 

מתברר שעל אף שגנור חתם על הסכם עד מדינה, היו במשטרה מי שלא ממש סמכו רק על עדותו והמשיכו בפעילות של איסוף חומרים נוספים כדי לעבות את עדותו. בידי המשטרה הקלטות והאזנות סתר שאינן קשורות לגנור, שמחזקות את עבירות השוחד. בנוסף, בידי המשטרה שתי עדויות לפחות של חשודים בפרשה שאישרו את דבר קבלת השוחד, ואת העדות המקורית שמסר מיקי גנור.

 

על אף שבמשטרה טענו כי הם בוחנים מחדש את עדותו של גנור, הרי שבפועל התקבלה ההחלטה לבטל עמו את הסכם עד המדינה ולפעול להמליץ על הגשת כתב אישום חמור נגדו כבר בזמן הקרוב. צוות חקירה מיוחד שמונה מאתמול בשעות הצהריים לתיק החל בהכנת החומרים על מנת "להפוך" אותם על גנור ולבסס את כל החשדות גם נגדו. "יש לנו הפתעות שהוא יגלה רק כשיהיה בחקירה" אמרו גורמים בכירים במשטרה. "לא הסתמכנו רק על עדותו - והוא יגלה את זה כבר בקרוב".

 

כאמור, גנור ערער אחר הצהריים על הארכת מעצרו בחמישה ימים, לאחר שאמש הודיע כי הוא משנה את גרסתו וביקש לחזור בו מעדותו. בערעור מטעמו נמסר כי הארכת המעצר נעשה "כדי להראות ש'כך יעשה לאיש'".

 

 

 
עו
סנגוריו של גנור, עו"ד בועז בן צור ומאיר ארנפלד (צילום: מוטי קמחי)

כאמור, מוקדם יותר קיבל בית משפט השלום בראשון לציון את בקשת המשטרה והאריך בחמישה ימים את מעצרו של גנור. המשטרה מסרה בדיון כי גנור נעצר בחשד לעבירות שוחד, הלבנת הון, מסירת הודעה כוזבת ושיבוש הליכי משפט.

 

בעקבות בקשתו לחזור בו מעדותו, גנור נחקר אמש באזהרה ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433. בחקירתו טען כי "לא שיחדתי איש". גנור נפגש אתמול אף עם ראש היאל"כ, תת-ניצב אלי אסייג והעביר מסר לפרקליטות כי הוא מודע לסיכון שהוא נוטל בהחלטתו.

פרשת ה צוללות ()

 

בתום החקירה נעצר, חש ברע - ופונה לבית החולים אסף הרופא שבראשון לציון. הבוקר שוחרר מבית החולים. חוקרי היאל"כ הם אלו שחתמו עם גנור על הסכם עד המדינה - וכעת ינהלו את החקירה החדשה שנפתחה בעקבות שינוי גרסתו.

 

בפתח הדיון הבוקר אמר נציג המשטרה, רב-פקד צחי חבקין, כי גנור "סיפר סיפור חדש. למעשה, היחידה החוקרת עכשיו צריכה לחקור חשדות שהחלו להיחקר לפני שנתיים ימים עם ראיות חדשות מהותיות שמוסיף החשוד. לרבות מסירת ידיעות כוזבות". הוא הוסיף כי "גנור סתר פרטים רבים. מדובר בראיות משמעותיות ורבות שנחקרו בשנתיים האחרונות".

 

רפ"ק חבקין ציין כי "החשוד זומן למשרדי היחידה החוקרת ומסר דברים שונים ממה שמסר בפרשה. בשל דבריו אלה הוחלט לחקור את החשוד שוב באזהרה. היאל"כ תבצע תפקידה נאמנה ולא תירתע מביצוע כל פעולה נדרשת ותפעל להגיע לחקר האמת בפרשה זו".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מיקי גנור, היום בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים