שתף קטע נבחר

פרשת מניות נתניהו: "בפרקליטות שוקלים לפתוח בחקירה פלילית"

הפרקליטות בדקה את הקשר בין מניות הפלדה שהחזיק נתניהו לפרשת הצוללות, וכעת נראה כי מידע חדש מחזק את האפשרות שתפתח בחקירה פלילית. עם זאת, לא צפוייה להתקבל החלטה בנושא לפני הבחירות

ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה ממעון רה
נתניהו בהצהרתו היום בירושלים(צילום: משה מזרחי)

לפי גורמים בפרקליטות, קיימת אפשרות כי תפתח חקירה פלילית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרשת מניות הפלדה. כך דווח אמש (ד') בערוצי הטלוויזיה. יחד עם זאת, לפי הערכות נוספות הפרקליטות לא צפויה לקבל החלטה בנושא לפני הבחירות. 

 

לפי הדיווחים, בפרקליטות בודקים מתי נתניהו קיבל את המניות ותמורת מה. לגבי מכירת המניות, השאלה שעולה היא אם נתניהו קיבל תמורה, ומדוע הוא היה צריך לבקש הלוואה מבן הדוד כדי לשלם את המס על התקבול. חשדות אלה עשויים להיות גם בתחום הבדיקה של רשויות המס ושל מבקר המדינה.  

 

מהליכוד נמסר בתגובה לדיווחים כי: "20 יום לפני הבחירות מדליפים על ניסיון לפתוח בעוד חקירה נגד ראש הממשלה נתניהו. רק אזרחי ישראל יבחרו את ראש הממשלה - ממשלת ימין בראשות נתניהו או ממשלת שמאל בראשות יאיר לפיד וגנץ".

 

 

נתניהו מסר אתמול אחר הצהריים הצהרה לתקשורת ממעונו בירושלים, ברקע הביקורת שמטיחים בו ראשי רשימת כחול לבן, ודרישתם לפתוח בחקירה ממלכתית בעקבות הפרסומים החדשים בפרשת הצוללות.

 

הוא תקף את העומדים בראש רשימת כחול לבן ואמר: "לפיד וגנץ הגיעו לשפל חדש, ובימים האחרונים הציפו מידע ישן. הם מנסים בכוח להנשים פרשה שנבדקה עד תומה. מה הסיבה לפאניקה הזו? התשובה ברורה. משום שאיראן פרצה לטלפון של גנץ ולקחה ממנו חומרים רגישים".

 

בכחול לבן הגיבו לדברי ראש הממשלה: "מר נתניהו, במסגרת פרשת 'צוללות תמורת עמלות' תענה רק על שאלה אחת: למה קיבלת 16 מיליון שקל מחברה שסוחרת עם יצרנית הצוללות ולמה הסתרת את זה מהציבור?".

  

השותפות העסקית בין נתניהו למיליקובסקי נחשפה עם דחיית בקשת ראש הממשלה לקבל מימון להוצאותיו המשפטיות מבן דודו. ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה, שדחתה את בקשת נתניהו למימון זה, ציינה כי ממידע שמסר ראש הממשלה לוועדה בבקשה קודמת שהגיש בשנת 2009, עולה כי החזיק במניות תאגיד משותף בתחום "תוספי הפלדה", יחד עם מיליקובסקי.

 

מיקי גנור בהארכת מעצר בבימ
מיקי גנור, העד הראשי בפרשת הצוללות בהארכת מעצרו(צילום: מוטי קמחי)

עוד דווח, כי נתניהו מכר מניות בעסקיו המשותפים עם מיליקובסקי ב-29 לנובמבר 2010 בתמורה לסכום של כ-16 מיליון שקל. הרוכש היה מיליקובסקי עצמו, באמצעות אחת מחברותיו. למחרת יום המכירה הושלמה עסקת מיזוג עסקיו של מיליקובסקי בחברת גרפטק אינטרנשיונל, ששנתיים לפני כן כבר רכשה 19% ממפעל SeaDrift. נתניהו הכחיש בעבר כל קשר לחברה זו וטען שלא החליף מילה עם מיליקובסקי לגביה.

 


פורסם לראשונה 20/03/2019 20:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: עמית שאבי
מומלצים