שתף קטע נבחר

הפרקליטות הודיעה למיקי גנור: שוקלים לבטל את הסכם עד המדינה

לאחר שעד המדינה בפרשת הצוללות חזר בו מהודאותיו במשטרה, הודיעה לו הפרקליטות באופן רשמי כי היא שוקלת לבטל את ההסכם עמו. סנגוריו יוכלו להשמיע את טענותיהם עד סוף החודש: "גנור הפר לכאורה באופן מהותי את התחייבויתיו והצהרותיו על פי ההסכם". פרקליטו של גנור: "נשקול את תגובתנו"

 

 

 

הפרקליטות הודיעה הבוקר (יום ה') לפרקליטיו של מיקי גנור, עד המדינה בפרשת הצוללות (תיק 3000), כי היא שוקלת לבטל את הסכם עד המדינה שנחתם איתו לפני כשנתיים. גנור נחקר לאחר שביקש לחזור בו מדברים שמסר במשטרה, "בכך הפר לכאורה באופן מהותי את התחייבויתיו והצהרותיו על פי ההסכם, ולפיכך רשאית המדינה לבטל את ההסכם על כל התחייבויותיה בו", לשון הודעת פרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

 

מיקי גנור בהארכת מעצר בבימ
מיקי גנור (צילום: מוטי קמחי)

בטרם תתקבל החלטה סופית, יתאפשר לסנגורים להשמיע את טיעוניהם בעניין עד 27 בחודש. "יובהר, כי צעד זה בא בעקבות הודעת הסנגורים כי מר גנור מבקש לחזור בו מדברים שמסר במשטרה במסגרת ההסכם, ובהמשך לדברים שאכן מסר ביומיים האחרונים במסגרת חקירותיו במשטרה, אשר סותרים עדויות מפורטות שמסר בשעתו במסגרת ההסכם", מסרה הפרקליטות, "בנסיבות אלה, כאמור, נשקל ביטול ההסכם, על כל המשמעויות הנגזרות מכך".

 

אחד מפרקליטיו של גנור, עו"ד מאיר ארנפלד, מסר: "נשקול את תגובתנו למכתב הפרקליטות".

 

אמש פורסמה גרסתו של גנור לגבי המהלך שבו נקט, שלפיה הוא אמר לראש היחידה הכלכלית במשטרה אלי אסייג כי "זה לא משהו שצץ עכשיו", והודה שהתלבט בחודשים האחרונים. "אני לא חוזר בי מהעובדות", אמר גנור לחוקריו, "רק לא מסוגל לחשוב שייצא שנתתי שוחד בכדי לבצע רכש ביטחוני".

 

פרשת ה צוללות ()

כשנשאל מדוע פירט על השוחד גנור אמר כי "אני לא מבקש שום דבר. הייתי במצב בלתי אפשרי. איימתם שתפגעו בי, איימתם שתמחקו לי את הרכוש ושתפגעו לי במשפחה. השארתם אותי על הרצפה עם כאבים. אמרתי את מה שאמרתי. האיומים נגדי היו בלתי אפשריים".

 

גנור סיפר למקורביו כי החוקרים תדרכו אותו לפני החקירות. "לפני העימותים לקחו אותי לחדרים צדדיים, ובכל פעם שאמרתי שאני לא מסכים למשהו - איימו עליי. כל פעם שלא הסכמתי עם משהו שלהם הם איימו".

 

פרשת ה צוללות ()

כאשר סיפר את כוונותיו לחזור בו מהסכם עד המדינה לסנגוריו, עורכי הדין בועז בן צור ומאיר ארנפלד, השניים הסבירו לו את משמעות המהלך. "אני לא מפחד מכלום", התעקש גנור. "לוקח בחשבון כל האפשרויות גם שאשב בכלא תקופה ארוכה יותר".

 

אתמול קיבל בית משפט השלום בראשון לציון את בקשת המשטרה והאריך את מעצרו של גנור בחמישה ימים. המשטרה מסרה בדיון כי גנור נעצר בחשד לעבירות שוחד, הלבנת הון, מסירת הודעה כוזבת ושיבוש הליכי משפט. גנור הגיש ערעור על הארכת המעצר.

 

עו
עו"ד בועז בן צור ומאיר ארנפלד(צילום: מוטי קמחי)

בתוך כך, ל-ynet נודע כי בכוונת המשטרה להגיב בחריפות למהלך של גנור ולהמליץ על הגשת כתב אישום חמור נגדו, בצעד שסנגוריו כינו "נקמה".

 

כפי שפורסם, לאחר שביקש לסגת מההסכם, גנור נחקר באזהרה ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433. בחקירתו טען כי לא שיחד איש, והבהיר לתנ"צ אסייג ולפרקליטות כי הוא מודע לסיכון שהוא נוטל בהחלטתו.

 

בתום החקירה נעצר, חש ברע - ופונה לבית החולים אסף הרופא שבראשון לציון עד ששוחרר הבוקר. חוקרי היאל"כ הם אלו שחתמו עם גנור על הסכם עד המדינה - וכעת ינהלו את החקירה החדשה שנפתחה בעקבות שינוי גרסתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מיקי גנור
צילום: מוטי קמחי
מומלצים