שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ליצמן מסמן מטרה: "רוצה להישאר בתיק הבריאות"
  סגן שר הבריאות יעקב ליצמן אמר היום בכנס בבית הנשיא כי הוא מעוניין להישאר במשרד. בשיחה עם כתבת ynet, הגדיר את הקדנציה שלו כ"מצוינת". ומה באשר למצב הקשה בחדרי המיון? "לפני שנה, שנתיים, לא הייתה קריסה כי לא היו בחירות"

   

   

   

  סגן שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה) סבור שהקדנציה שלו הייתה "מצוינת" ומעוניין להישאר במשרד זה גם לאחר הבחירות. "היות שאני רוצה להישאר בבריאות, אני מקווה שכל אלה שטוענים שצריך לשפר - יקדמו את הנושא גם אחרי הבחירות", אמר ליצמן באירוע בבית הנשיא לציון יום האוטיזם הבינלאומי.

   

  כל העדכונים וכל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

   

  בצאתו מהאירוע נשאל על-ידי ynet: אמרת שאתה רוצה להמשיך להחזיק בתיק הבריאות, הקדנציה שלך הייתה טובה?

  ליצמן: "מצוינת".

  יעקב ליצמן (צילום: מוטי קמחי)
  יעקב ליצמן מעוניין להישאר במשרד הבריאות(צילום: מוטי קמחי)

  תשתיות בתי חולים ()
  חדר אוכל שהפך למחלקה פנימית

  תשתיות בתי חולים ()
  ישנים על הרצפה בבית חולים פסיכיאטרי

  תשתיות בתי חולים ()
  חדר אשפוז לשניים הפך לחדר לארבעה
   

  בית חולים (צילום: גדי קבלו)
  העומס בבתי החולים(צילום: גדי קבלו)

   

  למרות הקריסה במחלקות, העומס במיון?

  "לפני שנה, שנתיים, לא הייתה קריסה כי לא היו בחירות, בואי נעבור את הבחירות ונדבר אחר כך". יצוין כי באחרונה אמר ליצמן בריאיון לאולפן ynet כי "המצב קשה, אני אעשה את כל הצעדים שצריך, עשינו המון צעדים. הדבר שצריך לעשות היא להעלות את מס הבריאות על האזרחים. האזרח יהיה מוכן לזה כי הוא רוצה שיפור".

   

  הרבה אנשים מעוניינים בתיק הבריאות, אתה חושב שתקבל אותו?

  "מה שיהיה יהיה, בע"ה".

   

  סגן השר אמר כי "אנחנו נמצאים בעיצומה של מערכת בחירות וכל אלו שמדברים היום גבוהה גבוהה על נושא הבריאות לפני הבחירות, אני מאחל שנשמע את קולם כך גם אחרי הבחירות. הוא ציין כי הוא "מאוד פופולרי במגזר הערבי".

   

  בהתייחסו לאוטיסטים, אמר ליצמן כי "מדובר באכלוסייה מיוחדת הזקוקה לשירותים בכל התחומים. עשינו הרבה דברים למען האוטיסטים, סטנדרט טיפולי במעונות וגני תקשורת, טיפול במסגרות חוץ, יזמנו חקיקה. יש עוד הרבה דברים שצריך לתקן, יש עוד הרבה מה לעשות. אם נסתכל אחורה, פעם החביאו את הילדים, התביישו, גם כאן, גם במגזר החרדי, היום מתמודדים עם זה, מכבדים את זה". בתום נאומו אמר: "אני תמיד אומר שאם נגזר עליי להיות שר, אני גוזר עליכם להיות בריאים".

   

  בחירות 2019 אתר מפלגה יהדות התורה יעקב ליצמן אינפו ()
    

  המשבר המתמשך במערכת הבריאות המתבטא בעומסים חריגים עומדים במוקד הקמפיין של כמה מפלגות. ראשי כחול לבן בני גנץ ויאיר לפיד הציגו בשבוע שעבר את תוכניותיהם, ובהן התייחסות נרחבת לנושא הבריאות. "נגדיל את מספר התקנים", הבטיח בני גנץ, "נאפשר חדרי מיון קדמייים, נתגמל רופאים, הרחבה והקמה של שני בתי חולים בצפון ובדרום. אנחנו רוצים לדרך עם תהליכים מהירים, נצא בצעדים ראשונים ומקבילים".

   

  יאיר לפיד אמר כי "מערכת הבריאות קורסת, יש תפוסה של 240 אחוז בחדרי המיון בגלל תשתיות לקויות. אין מספיק רופאים, התוצאה היא פגיעה בטיפול הרפואי ובכיס של האזרח. מוציאים כסף על רפואה פרטית".

   

  האם הפתרון נעוץ באשפוז בית?

  שר האוצר משה כחלון אמר בחודש שעבר כי יציב את הרפורמה במערכת הבריאות כתנאי להצטרפות "כולנו" לממשלה עתידית. הוא קרא להרחיב את שירותי האשפוז הביתי במקום בבתי חולים במטרה להוריד את העומס בחדרי המיון. "אם נלך בדרך שכולם הלכו, הסבתא תישאר במסדרון, הסבא יאושפז בחדר אוכל, והילד יאושפז במחסן. מי שלא חייב להיות בבית חולים יכול לעבור לאשפוז בית. נצטרך לדחוף את זה. זה מונע זיהומים, זה מחזיר את החולה למשפחה ולקהילה וחוסך המון מיטות".

   

   
   

   

  אמירות אלו עוררו תרעומת בהסתדרות הרופאים. יו"ר ארגון רופאי המדינה וסגן יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר זאב פלדמן, אמר כי "שמים פס על מערכת הבריאות כבר הרבה שנים, יש צניחה במספר המיטות לנפש, יכול להיות שאשפוז בית הוא העתיד, אבל זה עדיין לא פה, לא עכשיו ולא במצב הנוכחי של מערכת האשפוז בישראל".

   

  לדברי ד"ר פלדמן, "כרגע אנחנו משקיעים בבריאות בארץ 7.3 אחוז מהתוצר, צריך להגיע ל-8.9 שזה עוד 7 מיליארד שקל בשנה. חלק מהפתרון זה אשפוז בית ואני מברך על זה, אבל לשים את זה בקונטקסט של מערכת הבחירות הנוכחית בזמן הנוכחי זה להסיט את הדיון הציבורי מהצרכים האמיתיים".

   

  ח"כ אורלי לוי-אבקסיס אמרה לפני שבועיים: "תוהה אם זה זמן טוב לבקש מרותם סלע לפרסם גם פוסט על מצבה של מערכת הבריאות. אולי זו הדרך היחידה שבה ראש הממשלה והמועמדים האחרים יתייחסו לנושא". היא הבהירה כי תדרוש את תיק הבריאות כתנאי להצטרפות לקואליציה. "מי שרוצה להיות ראש הממשלה יצטרך למנות אותנו לאחראים על משרד הבריאות", אמרה וקראה ליצירת "תוכנית חירום לאומית שאעמוד בראשה כשרת הבריאות".

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים