שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  גנץ בוושינגטון: "הגולן מתנה יפה מטראמפ, בטח יהיו עוד מתנות"

  יו"ר כחול לבן התייחס בשולי כנס איפא"ק לטענה שלפיה נשיא ארה"ב יסייע לנתניהו בעת ביקורו של רה"מ בארה"ב: "אני לא חושב שטראמפ מנסה להתערב במערכת הבחירות בישראל", אמר גנץ. על הפריצה לנייד שלו: "בזמן המתאים לי אחליט אם לחשוף ואיך מה שהיה בטלפון"

   

   

  צילום: אורלי אזולאי

  צילום: אורלי אזולאי

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס הערב (יום א') בשולי כנס איפא"ק שנערך בוושינגטון לטענה שלפיה הנשיא האמריקני דונלד טראמפ יסייע לראש הממשלה בנימין נתניהו במערכת הבחירות במהלך ביקורו בארצות הברית. "אני לא חושב שטראמפ מנסה להתערב במערכת הבחירות בישראל. העניין של הגולן (ההכרה האמריקנית בריבונות ישראל ברמת הגולן. א"א) זו מתנה יפה שהוא נתן לישראל, ובטח יהיו עוד מתנות בביקור הזה", אמר גנץ לכתבים ישראלים.
   
   
  יום לפני נאומו בכנס השדולה הפרו-אמריקנית בארה"ב, התייחס גנץ גם לדבריו של ראש הממשלה נתניהו בריאיון אמש שלפיהם "סוד מדינה" גרם לו למדר את שר הביטחון והרמטכ"ל מאישור מכירת צוללות למצרים. "אין כל סוד מדינה שאי אפשר לשתף בו את הצמרת הביטחונית", אמר גנץ לכתבים ישראלים.
  בני גנץ (צילום: אורלי אזולאי)
  גנץ בוושינגטון, היום(צילום: אורלי אזולאי)

  גנץ אמר עוד כי "הסכמתו של ביבי למכור צוללות למצרים נעשתה מאחורי הגב של הצמרת הביטחונית. לא היה שם דבר של סוד מדינה".

   

  הוא הוסיף בעניין זה: "כשאהיה ראש ממשלה אקים ועדת חקירה לענייני הצוללות. לא היה שום סוד מדינה שמנע מנתניהו לעדכן את הצמרת הביטחונית באישור מכירת הצוללות למצרים. לא היה ולא נברא. אני לא קורא לראש הממשלה בוגד. הוא נתן אתמול ריאיון של 35 דקות ודיבר רק על עצמו. אף מילה על המדינה. הגיע זמן להחליף שלטון. ולעשות דברים אחרים".

   

  גנץ נשאל שוב על נושא הטלפון הפרוץ שלו. בעניין זה אמר יו"ר כחול לבן כי "אין שם עניין ביטחוני, סיכנו מקורות ביטחוניים בפרשה. בכל הקשור לענייניי הפרטיים זה עניין פרטי שלי. אני לא סחיט, אין במה לסחוט אותי. בזמן המתאים לי אחליט אם לחשוף ואיך מה שהיה בטלפון".

   

  "מדינה אחת זה לא פתרון" 

  בנוגע לפתרון שתי המדינות, ציין המועמד לראשות הממשלה: "אני אומר בקול רם, אני בעד שלום ואחתור לזה. אני לא חייב להגיד עכשיו מה הפתרון. קודם כל נמצא את הפרטנר. אני שלחתי אנשים למלחמה, אני יודע עד כמה נחוץ השלום. מדינה אחת זה לא פתרון, צריך לשמור על רוב יהודי".

   

  הוא הוסיף: "אני בעד חתירה להסכם שלום על בסיס ביטחון למדינת ישראל ועל בסיס גיבוי אזורי ובינלאומי מבלי לוותר על העקרונות המרכזיים שקבענו אותם – קודם כל ביטחון, אחר כך ירושלים, אחר כך לא חוזרים לקווי 67' ולא עושים שום דבר שהוא חד-צדדי. אתם מדברים על חלום רחוק וטוב שצריך לעבוד עליו כשהוא יגיע והוא איננו רלוונטי לצערי למחר".

   

  גנץ הביע את אכזבתו מכך שלא ייפגש עם הנשיא האמריקני טראמפ. "אנשים ניסו לסדר לי פגישה עם טראמפ, חשבו שהם עושים משהו טוב", אמר גנץ. "לא ביקשתי ולא ציפיתי כי יש ראש ממשלה אחד בישראל".

   

  גנץ מגיב לריאיון של נתניהו

  גנץ מגיב לריאיון של נתניהו

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בריאיון הנדיר שאותו הציע אמש ראש הממשלה בעצמו, הוא לא הכחיש כאמור כי מידבר מעסקת מכירת הצוללות הגרמניות למצרים ב-2014 את שר הביטחון דאז משה (בוגי) יעלון ואת הרמטכ"ל דאז גנץ. "יש סודות שרק ראש ממשלה יודע", אמר. בתגובה לכך תקפו גנץ ויעלון, מראשי כחול לבן, את נתניהו. "איזה סוד הוא שמר ממני?", תהה יעלון - וגנץ אמר: "זה היתקלות בלילה או החלטה אסטרטגית-מדינית?".

   

  "תמיד קראתי לך בנימין נתניהו, מר נתניהו, ראש הממשלה", אמר גנץ בתגובה מצולמת שפרסם אמש אחרי שידור הריאיון עם ראש הממשלה. "אבל אני מבקש לקרוא לך לשנייה אחת ביבי. ביבי, מה קרה? אתה מקשיב לעצמך? אתה מקשיב למה שאתה אומר? לדבר על מכירת צוללות בהחלטה אישית של ראש ממשלה, מבלי להיוועץ בשר ביטחון, מבלי להיוועץ ברמטכ"ל. שלחת אותי לדברים סודיים הרבה יותר, לא נפתח את זה. לא להיוועץ? זה היתקלות בלילה שמיד צריך להסתער או החלטה אסטרטגית שאזרחי מדינת ישראל צריכים לסמוך על זה שראש הממשלה יתייעץ עם מי שצריך ויחליט מה שהוא רוצה".

   

  יעלון, מספר 3 ברשימת כחול לבן, אמר כי נתניהו "הודה לראשונה במה שהכחיש עד היום: הוא מאשר שהוא בעצמו אישר את מכירת הצוללות למצרים, ושעשה זאת מאחורי גבה של מערכת הביטחון ומבלי שהביא זאת לאישור הקבינט. ביבי ידע שהוא פועל בניגוד לעמדת חיל הים, צה"ל ומשרד הביטחון. איזה סוד הוא שמר ממני? אני חוזר על מה שאני טוען בשנתיים האחרונות: נתניהו חייב להיחקר ומהר על מעורבותו בפרשת הצוללות וכלי השיט. זו פרשת השחיתות החמורה ביותר בתולדות המדינה. אני מחכה לתביעת הדיבה - היא תטביע אותך"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים