שתף קטע נבחר

נתניהו: שר הביטחון והרמטכ"ל מודרו מאישור מכירת הצוללות למצרים

בראיון מפתיע שאותו הציע ברגע האחרון, התחמק רה"מ מההצעה לעימות מול גנץ, טען ש"סוד מדינה" הצדיק מכירה צוללות גרמניות למצרים ואמר על ההסתעפות בפרשה: "לא הרווחתי שקל כי לא השקעתי שקל". הוא הצהיר כי "לא יעסוק" בקידום חוק שימנע את העמדתו לדין והתייחס לסערת החיקוי של אברמוביץ': "לפעמים עושים שטויות בקמפיין"

17 ימים לפני הבחירות קיים ראש הממשלה בנימין נתניהו ראיון נדיר ומפתיע לכלי תקשורת ישראלי, שאותו הציע ברגע האחרון. בראיון ל"החדשות" הערב (יום שבת) אמר נתניהו: "עוד מעט אגיע לנתב"ג לפגישה עם נשיא ארה"ב. חשבתי שבדרך אגיע לכאן כדי לנפץ את גל השקרים הזה שגנץ, לפיד, יעלון ואשכנזי מפיצים ללא בושה". הוא אמר כי "מצרים הייתה קונה בכל מקרה את הצוללות" והתחמק מהצעה לעימות מול יו"ר כחול לבן בני גנץ באומרו: "שיחליטו קודם מי שם. אשקול ונחשוב".

 

"אין שום קשר להשקעה שעשיתי לבין הצוללות", אמר נתניהו על ההסתעפות האחרונה בפרשה. "אני אומר דבר נוסף - מכרתי את כל המניות שלי בחברה הזו שנה וחצי לפני שנמכרה הצוללת הראשונה, אז אין קשר מהותי ואין קשר של זמן". על ניגוד העניינים לכאורה אמר: "זה קשקוש, זו עלילה. בן דודי לא ניהל את החברה".  

ראש הממשלה בנימין נתניהו בהצהרה ממעון רה
נתניהו(צילום: אוהד צויגנברג)

בתשובה לשאלה כיצד הוא מסביר שכל סביבתו קשורה בעקיפין לפרשת הצוללות, ענה: "לא קשורים לצוללות. אני מכרתי את המניה. הטענה השקרית אומרת שאני הרווחתי כסף, זה שקר מוחלט, לא הרווחתי שקל כי לא הייתי מושקע בשקל".

 

נתניהו לא הכחיש שמידר את הרמטכ"ל ושר הביטחון בפרשת מכירת הצוללות הגרמניות למצרים, ואמר: "מצרים היתה קונה בכל מקרה, מדרום קוריאה או מדינות אחרות. גנץ ולפיד, ובמיוחד בוגי ואשכנזי, מנסים להכריח אותי לחשוף סוד מדינה, הם מסכנים את ביטחון המדינה. אני לא יכול לחשוף את זה. היועמ"ש יודע ובדק את זה ולא מצא שום רבב במה שעשיתי. בגלל זה אני תובע אותם דיבה".

 

הוא המשיך להאשים את ראשי כחול לבן בשקרים והוסיף: "העובדה היא שזה נבדק ונמצא שאין בזה. הם הוציאו את זה בדיוק כשבאה פרשת הטלפון של גנץ. הם התחילו בשרשרת השקרים כאילו אני קשור לזה. הם התחילו להוציא את זה כשהאיראנים פרצו לטלפון של גנץ. הם מציגים אותי כבוגד? כמעט נהרגתי כמה פעמים למען המדינה. הם עושים כאן הסחה והשאלה המעניינת היא למה.

בני גנץ  (צילום:  יאיר שגיא )
גנץ. "התחילו להוציא את זה כשהאיראנים פרצו לטלפון של גנץ"(צילום: יאיר שגיא )

על הקואליציה הבאה שלו, אם ינצח, והאפשרות שאנשי כחול לבן יהיו בה, אמר נתניהו: "יהיו שם כל החברים הקיימים. אני לא רואה אפשרות שהם יהיו כי לא יהיה מקום". הוא טען כי לא יקדם חוק שימנע את העמדתו לדין: "לא עסקתי בזה ואני לא מתכוון לעסוק בזה".

 

הוא התייחס לסערת הסרטון בליכוד TV, שבו לעגו לעיתונאי אמנון אברמוביץ' שנפצע במלחמת יום הכיפורים וקיבל את צל"ש הרמטכ"ל ואמר: "לפעמים עושים שטויות בקמפיין, הורדתי את זה מיד. יש לי ויכוח איתו, הוא מכפיש אותי ואת משפחתי. איפה הזעם שלכם כשבערוץ טלוויזיה הראו תוכנית שבה לועגים לאחי המת, אחי הגיבור, יוני שמת בחילוץ מאנטבה, אמרתם משהו? איפה אתם? ערב ערב לועגים לי, לאשתי, לבני, מציגים אותם עם פנים של חזיר. אני דורש מכם את אותן אמות מידה".

 

בראיון הנדיר שקיים נתניהו הוא התייחס לאי הופעתה של השרה מירי רגב בתמונה המשותפת של בכירי הליכוד, שהציתה סערה במערכת הפוליטית. "יש פרשה חדשה שמנסים לייצר, פרשת העדתיות", אמר נתניהו בראיון ל"החדשות". הוא קרא לרגב "לבוא לפה ולהגיד את זה כי זה לא היה ולא נברא, הרושם מוטעה מהיסוד". "אני שמעתי את גבי אשכנזי אומר את השקר הזה ואחרים חוזרים עליו כאילו אמרתי למירי רגב שהיא לא צריכה להופיע". רגב מיהרה להגיב וטענה כי "גבי אשכנזי ואבי גבאי מנסים לעשות על הגב שלי ועל גבם של הציבור המזרחי סיבוב שקרי ומביש".

 

 

מכחול לבן נמסר בתגובה: "נתניהו היסטרי, משנה שוב ושוב גירסאות, מתחמק משאלות קשות וממשיך להשמיץ. לא קיבלנו שום תשובה איך הרווחת 16 מיליון שקל, ובעיקר, היות ואין שום סוד, כי כרגע המצאת את זה, למה אישרת למכור צוללות מתקדמות למצרים בלי ידיעת מערכת הבטחון. הדבר היחיד שאפשר להגיד לזכותו שהוא הפנים מה שאחרים טרם קלטו - הוא הולך להפסיד בבחירות".

 

הראיון עצמו יצא לפועל, לאחר שב-19:45 הודיע נתניהו ל"החדשות" שהוא רוצה להתראיין, ובתחילה סוכם על ראיון טלפוני. אחר כך החליטו בהחלטה משותפת לשלוח אליו צלם, וכשהצלם כבר יצא לדרכו, נתניהו הודיע: אני בא לאולפן.

 

בחצות ימריא נתניהו לוושינגטון לפגישה עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וכדי לנאום בועידת השדולה הפרו ישראלית איפא"ק. לנתניהו יתלוו רעייתו שרה ובנו יאיר. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי כל ההוצאות סביב צירופו של הבן יאיר משולמות מכיסה הפרטי של משפחת נתניהו.

 

ראש הממשלה ייפגש עם נשיא ארה"ב בבית הלבן ביום שני בבוקר ויקיים פגישת נוספת עם טראמפ ביום שלישי במסגרת ארוחת ערב חגיגית שטראמפ עורך לכבודו. נתניהו ידון עם הנשיא טראמפ על התוקפנות האיראנית, ניסיונותיה של איראן להתבסס צבאית בסוריה וכיצד למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני. כמו כן, ידונו השניים על הידוק שיתוף הפעולה בנושאי ביטחון ומודיעין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
ראש הממשלה נתניהו
צילום: עמית שאבי
מומלצים