שתף קטע נבחר
צילום: אורי דוידוביץ'

תטא הילינג: להחליף אמונה מעכבת באמונה מקדמת

ב"מסע חיפוש" - סדרת ראיונות חדשה, תבחן שלומית שרביט ברזילי שיטות טיפול שונות המסייעות להתפתחות אישית. הפעם עם רויטל קונריקוס שתסביר מה זה תטא הילינג, ואיך בעזרתו ניתן להחליף אמונות מעכבות בתת המודע שלנו, באמונות שיקדמו אותנו בתחומים שונים בחיינו. צפו

 

 

תעודת זהות

שם השיטה: תטא הילינג

 

על קצה המזלג: תטא הילינג היא שיטה להסרת מחסומים בתת המודע, היא מטפלת בחוויה של תקיעות פיסית (מחלות או הפרעות בגוף), רוחנית (מציאת ייעוד), פסיכולוגית (חרדות ודיכאון)  ובמערכות יחסים עם הסובבים אותנו ומערכות היחסים שלנו עם אוכל, כסף ומין.  

 

פותחה על ידי: ויאנה סטייבל.

 

איפה ומתי: 1995, מונטנה ארצות הברית.

 

למי השיטה מתאימה: לכל אדם שחש חוויה של תקיעות בחיים ויודע שבאפשרותו לשנות את מציאות חייו.

 

יתרונות השיטה: יכולה לפעול גם במקומות בהם הרפואה הקונבנציונלית אינה משפיעה. פעולות הטיפול בהחלפת האמונות המעכבות היא מהירה מאוד, ניתן לקיים גם טיפול מרחוק גם לאדם בארץ אחרת, אין מחויבות לכמות מפגשים.

 

חסרונות השיטה: רק אדם שמבקש להירפא יכול להרפא באמת, השיטה תעבוד רק אם האדם ירצה להירפא. בנוסף, כדי לטפל באדם חייבים לקבל את אישורו לקבלת טיפול.

 

 

ויאנה סטייבל - יוצרת שיטת הטיפול תטא הילינג ()
ויאנה סטייבל - יוצרת שיטת הטיפול תטא הילינג

 

טיפים ברוח השיטה מרויטל קונריקוס:

  • התפיסה הראשונית שכל מה שקורה לי בחיים קורה לי בגללי ובזכותי. בתהליך של העבודה אנחנו לוקחים אחריות מלאה על החיים ומסירים אחריות מאנשים אחרים, גם הקרובים. העבודה בתטא הילינג היא תמיד פנימה, כשמישהו עושה לי משהו אני שואלת "מה בי איפשר את זה?" "מה בי לא הציב גבול לאותו אדם?".

 

  • לעיתים אנו נוטים להדחיק רגשות שכביכול נתפסים אצלנו כשליליים, מותר לנו לחוות את כל הרגשות בגוף שלנו, רגש כמו כעס למשל, חייב לקבל מקום כי הוא בעצם אומר שמישהו חצה את הגבול שלנו. הדחקת רגשות עלולה לייצר מחלה בגוף.

 

  • קיים קשר מובהק בין הודיה לבין רמת האושר. ככל שאדם מתמקד במה שיש לו, נמצא בהודיה ושמח בחלקו, הוא מאושר ובריא יותר. רוב האנשים מתרכזים בחסר, במה שאין להם, ובמה שמפחיד אותם. למעשה כך הם מושכים אליהם עוד מאותו הדבר, את מה שאנם רוצים. כדי לשנות עלינו להתמקד ברצוי ולא במה שחסר.

 

לצפייה בפרק העוסק בשיטת העבודה של ביירון קייטי לחצו כאן

לצפייה בפרק העוסק ב-NLP ודמיון מודרך לחצו כאן

 

מטפלים בשיטות שונות המעונינים להשתתף בסדרה "מסע חיפוש", מוזמנים לשלוח מייל ל: shlomit-sh@ynet.co.il ולציין בנושא "למסע חיפוש".


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי דוידוביץ'
צילום: אורי דוידוביץ'
צילום: אפרת חזות
רויטל קונריקוס - מורה רוחנית בינלאומית ומטפלת בתטא הילינג
צילום: אפרת חזות
צילום: אפרת חזות
צילום: אפרת חזות
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים