שתף קטע נבחר

ערים בגוש דן ובשרון פותחות מקלטים

במקביל לתקיפות צה"ל הודיעו ראשי הערים בגוש דן והשרון על פתיחת מקלטים וחמ"לים עירוניים. אלו הנחיות משרד החינוך

 

 

לנוכח ההסלמה הנחו הערב (יום ב') ראשי הערים של תל אביב-יפו, גבעתיים, רמת גן, הרצליה, רמת השרון, כפר סבא, רעננה וראשל"צ על פתיחת כלל המקלטים והחמ"לים העירוניים. גם בבאר שבע החליטה העירייה לפתוח מקלטים.

 

בעיריית תל אביב ציינו כי "יש להישמע להנחיות פיקוד העורף. הודעות לציבור יעברו דרך אתר האינטרנט העירוני, דף הפייסבוק של העירייה ובמוקד 106. נכון לעכשיו כל האירועים מתקיימים כסדרם.

 

ראש העיר ראשל"צ רז קינסטליך קיים ישיבה עם כל גורמי הביטחון בעיר שמסרו סקירה על תקינות המקלטים, והחליט על פתיחתם של 35 מקלטים ציבוריים. גם ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, הודיע על פתיחת מקלטים בעיר. 

 

עיריית רמת השרון החליטה לפתוח מקלטים על מנת לקדם את מוכנות העיר, ונמסר כי "אין הנחיות או מגבלות בשלב זה".

במסגרת ההסלמה בדרום, פתיחת מקלטים בתל אביב (צילום: מוטי קמחי)
פתיחת מקלטים בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

פתיחת מקלטים ברעננה (צילום: עיריית רעננה )
פתיחת מקלטים ברעננה(צילום: עיריית רעננה )

פתיחת מקלטים ברעננה (צילום: עיריית רעננה )
פתיחת מקלטים ברעננה(צילום: עיריית רעננה )

פתיחת מקלטים באשקלון בעקבות ההסלמה בדרום  (צילום: בראל אפרים)
פתיחת מקלטים באשקלון(צילום: בראל אפרים)

פתיחת מקלטים ברעננה (צילום: עיריית רעננה )
פתיחת מקלטים ברעננה(צילום: עיריית רעננה )

פתיחת מקלטים באשקלון בעקבות ההסלמה בדרום  (צילום: בראל אפרים)
פתיחת מקלטים באשקלון(צילום: בראל אפרים)

משרד החינוך בתיאום עם פיקוד העורף העביר הנחיות לגבי הלימודים באזור עוטף עזה, שיהיו תקפות עד לשעה 5:00 מחר, ביישובים נתיבות, אופקים, אשקלון, המועצות האזוריות מרחבים, חוף אשקלון ובני שמעון: 

 

יש לקיים לימודים אך ורק בתוך מרחב מיגון תקני בלבד.

טיולים ופעילות חוץ בית באזורים הללו אסורה בהחלט - הנחיות מיוחדות לטיולים יופצו בנפרד. בכל ספק יש לערוך בירור מול הגורמים הרלוונטיים וחדר מצב.

יציאה לפעילות חוץ בית ספרית מחוץ לאיזור עוטף עזה מחייבת קבלת אישור ספציפי של פיקוד הדרום/אוגמ"ר עזה/חטמ"ר רלוונטי.

הסעות - תזמון והנחיות הסעות מאורגנות של תלמידים יבוצע בהתאם להוראות האוגמ"ר/חטמ"ר.


מוקדם יותר הודיעו יישובים בדרום על פתיחת מקלטים. בין היתר נפתחו מקלטים באשקלון, בקריית מלאכי וביישובי המועצה האזורית מרחבים. במועצה האזורית חוף אשקלון הודיעו על ביטול הלימודים מחר. ראש העיר אשקלון, תומר גלאם, הנחה הערב את הגורמים המקצועיים בעירייה לפתוח את כל המקלטים הציבוריים ברחבי העיר. ההחלטה התקבלה בתיאום עם פיקוד העורף.

 

ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג' הנחה גם הוא על פתיחת מקלטים. מעיריית קריית מלאכי נמסר כי "לאחר הערכת מצב נוספת ולמרות שאין הנחייה מפיקוד העורף, הורה ראש העיר אליהו ללו זהר על פתיחת מקלטים הציבוריים ברחבי העיר. אנו מבקשים מבעלי המקלטים בבניינים הפרטיים לפנות אותם בהקדם".

פתיחת מקלטים באשקלון ()
פתיחת מקלטים באשקלון

פתיחת מקלטים באשקלון ()
פתיחת מקלטים באשקלון

ערכים להסלמה: צה
כוחות צה"ל חוסמים צירים לאחר ירי הרקטה בשרון(צילום: אבי רוקח)
 

הנחיות פיקוד העורף  ()

צה"ל החל בצהריים לחסום כבישים בעוטף עזה. לפי הודעת הצבא, "לאור הערכת המצב וכחלק מצעדי שיפור המוכנות הוחלט באוגדת עזה על חסימת אזורים וצירים הסמוכים לגדר המערכת. בנוסף הוחלט על עצירת עבודות חקלאיות במרחבים הסמוכים לגדר המערכת". בין היתר נחסם אתר "חץ שחור" הסמוך לרצועה.

 

האזורים והצירים החסומים כוללים את "גבעת קובי" בשדרות, גבעת הפעמונים, אתר "חץ שחור", גבעת נזמית, גבעת הפרש הבודד, כביש 4 מכיוון צומת יד מרדכי לנתיב העשרה וכביש 25 מכיוון צומת סעד לקיבוץ נחל עוז. בנוסף, בכל הרשויות בעוטף עזה בוטלו היום החוגים אחר הצהריים.

 

על פי הנחיות גורמי ביטחון הופסקה תנועת הרכבות בין אשקלון לשדרות. לפי שעה רכבות בקו הנגב המערבי (רעננה-באר שבע) תחלנה ותסיימנה את נסיעתן בתחנת אשקלון. תחנות אופקים, נתיבות ושדרות תיסגרנה עד להודעה חדשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
פתיחת מקלטים בתל אביב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים