שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: רועי עידן
  שקט מתוח בעוטף עזה; נתניהו בדרך לארץ | עדכונים שוטפים
  כ-30 שיגורים בוצעו לעבר ישראל מאמש ב-22:00 - כשהאחרון היה ב-03:15. כיפת ברזל יירטה חלק מהרקטות, היתר התפוצצו בשטחים פתוחים. צה"ל: "תקפנו עשרות יעדי טרור". נתניהו יכנס דיון בקריה עם נחיתתו. מתחילת הסבב - כמעט 100 שיגורים. גורם פלסטיני: "ההסלמה תיפסק אם ישראל תחדל לתקוף"

  לילה לא שקט: על אף ההכרזות מצד חמאס על הפסקת אש אמש (ג'), המשיכו ארגוני הטרור ברצועת עזה לשגר רקטות ופצצות מרגמה לעבר יישובי עוטף עזה. מ-22:00 נרשמו לא פחות מ-30 שיגורים לעבר ישראל, כיפת ברזל יירטה חלק מהרקטות והיתר התפוצצו בשטחים פתוחים. מתחילת סבב ההסלמה נרשמו כמעט 100 שיגורים. וגם באזור התעשייה אשקלון הופעלו אזעקות. בתגובה לשיגורים, מסר הבוקר דובר צה"ל מטוסי קרב וטנקים תקפו עשרות יעדי טרור בצפון ובמרכז רצועת עזה, בהם מתחם צבאי של חמאס בבית חאנון ומתחם צבאי של הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני בבית להיא. בתוך כך, צוטט הבוקר ב"אל ג'זירה" מקור פלסטיני באמרו כי אם ישראל תחדל מלתקוף ברצועה - יפסיקו הפלגים בעזה את ההסלמה. 

   

  הסלמה בדרום - כתבות נוספות

  נתניהו מזהיר את חמאס: "הגבנו בעוצמה, לא נהסס"

  אין לימודים באשקלון, טיולים באזור בוטלו

  צה"ל הקפיץ שתי חטיבות ומגייס מילואים

  הפתעה מוחלטת ופגיעה בהרתעה: מחפשים תגובה חריפה בלי התלקחות / רון בן ישי

   

   

   
  הסלמה בדרום דרום הרס הריסות לאחר ירי תקיפה כוחות צה
  הריסות בעזה(צילום: רויטרס)
   
  הרס לאחר תקיפה בניין משרד לשכה איסמעיל הנייה חמאס צה
  הריסות לשכתו של הנייה(צילום: רויטרס)
   
  הסלמה דרום עזה הערכות צה
  כוחות צה"ל ערוכים(צילום: EPA)

  הסלמה דרום עזה הערכות צה
  (צילום: EPA)
  הסלמה בדרום דרום הרס הריסות לאחר ירי תקיפה כוחות צה
  (צילום: רויטרס)

  הסלמה בדרום דרום הרס הריסות לאחר ירי תקיפה כוחות צה
  (צילום: רויטרס)

  ב-23:18 נורה מטח רקטות ואזעקות נשמעו בנתיבות, במועצות האזוריות שער הנגב, שדות נגב ובני שמעון. מטחים נורו גם לאחר חצות, ובסביבות השעה 01:00 נשמעו אזעקות באשכול. אזעקות נשמעו בלילה גם בשדרות, שם פגעה אתמול רקטה בבית אך לא התפוצצה ולא גרמה לנפגעים, וכן בחוף אשקלון ובאזור התעשייה אשקלון. רשימת האזעקות המלאה - בהמשך הכתבה. 

   

  בעזה דווח כי חיל הים ירה לעבר נמל חאן יונס וכלי טיס הפציץ מתקן תת-קרקעי ממזרח לעיר עזה ליד גדר הגבול. הג'יהאד האיסלאמי מסר כי "אם התוקפנות תימשך, ההתנגדות לא תהסס לרגע למלא את תפקידה. ההתנגדות הפלסטינית מתחילה והיא זאת שתסיים". מנגד, בכיר ישראלי אמר: "הכול תלוי בחמאס". 


  צה
  (צילום: MCT)

   

   

   

   

  נתניהו הזהיר: "התגובה הייתה מאוד עוצמתית, לא נהסס"

  ראש הממשלה בנימין נתניהו, שקיצר את ביקורו בוושינגטון בתום הפגישה עם הנשיא האמריקני דונלד טראמפ, המריא לישראל. טרם עלייתו למטוס אמר נתניהו כי תגובת צה"ל לירי הרקטה שהתפוצצה בבית במושב משמרת שבשרון הייתה "מאוד מאוד עוצמתית". הוא שיגר אזהרה לחמאס: "הוא צריך לדעת שלא נהסס להיכנס ולעשות את הצעדים הדרושים". יצוין כי נתניהו לא ענה לשאלות כתבים בנוגע לאפשרות של כניסה קרקעית לרצועת עזה.

   

  נתניהו, שדיבר לצד רעייתו שרה טרם עלייתם למטוס בשדה התעופה בבסיס הצבאי אנדרוז שסמוך לוושינגטון, הוסיף כי מיד לאחר הנחיתה בנתב"ג הוא יצא לדיונים ביטחוניים בקריה. "נתחיל לטפל בעניינים, ניקח את המטוס הזה במהירות ונגיע חזרה לארץ. אני משם הולך ישר לקריה", אמר.

  "לא נהסס לפעול". נתניהו, ארכיון (צילום: חיים צח, לע"מ) (צילום: חיים צח, לע
  "לא נהסס לפעול". נתניהו, ארכיון(צילום: חיים צח, לע"מ)

   

   
   
  צילום רחפן של הנזק שנגרם לבית במושב משמרת כתוצאה מפגיעת טיל (צילום: יאיר שגיא)
  הריסות הבית שנפגע מרקטה. צילום מרחפן(צילום: יאיר שגיא)

  נזק כתוצאה מפגיעת טיל בבית במושב משמרת (צילום: יאיר שגיא)
  הנזק שנגרם לבית במושב משמרת(צילום: יאיר שגיא)

  נזק כתוצאה מפגיעת טיל בבית במושב משמרת (צילום: יאיר שגיא)
  (צילום: יאיר שגיא)

  נזק כתוצאה מפגיעת טיל בבית במושב משמרת (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  רשימת האזעקות מאז חידוש ירי הרקטות אמש:

  22:48: שדרות, מועצות אזוריות אשכול ושער הנגב

  22:52: מועצות אזוריות שדות נגב ושער הנגב

  22:54: מועצה אזורית חוף אשקלון

  23:16: שדרות, שער הנגב

  23:17: מועצה אזורית שער הנגב

  23:18: נתיבות, מועצות שדות נגב, שער הנגב, מועצה אזורית בני שמעון

  00:22: אשכול

  00:55: אשכול

  01:04: אשכול

  01:05: מועצה אזורית אשכול

  01:32: חוף אשקלון, אזור תעשייה אשקלון

  01:55: חוף אשקלון, אזור תעשייה אשקלון

  02:37: חוף אשקלון, שער הנגב

  03:15: שדרות, שער הנגב

   

  סבב הלחימה החל בעקבות ירי הרקטה אתמול בבוקר לכיוון השרון ולפגיעה הישירה בבית במושב משמרת. שעות לאחר מכן, ב-17:45 לערך, הודיע דובר צה"ל כי "צה"ל החל לתקוף מטרות של ארגון הטרור חמאס לאורך רצועת עזה". הפלסטינים דיווחו כי הותקף מוצב "אשקלון" הגדול של חמאס. תקיפות גם באזור החוף באזור סודאניה שמצפון לעיר עזה, שבשליטת הכוח הימי של חמאס. עוד דווח על תקיפות באזור רפיח שבדרום הרצועה.

   

  כחלק מהתגובה הישראלית השמידו מטוסי חיל האוויר את משרדו של מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה בשכונת רימאל במערב העיר עזה. קודם לכן שוגרו למקום טילי אזהרה במסגרת נוהל "הקש בגג", שנועדו לאותת לפלסטינים על תקיפה ולמנוע פגיעה במי שאינם מעורבים בטרור. דובר צה"ל טוען שהמבנה, שהותקף גם במבצע עמוד ענן ב-2012, משמש גם לפגישות צבאיות: "מדובר בנכס שלטוני מרכזי שמשמש צרכים צבאיים של חמאס".

  הנחיות פיקוד העורף ליום שלישי (צילום: פיקוד העורף)
  (צילום: פיקוד העורף)

  מוקדם יותר הותקף בניין בן שלוש קומות ברצועת עזה שבו שכן מטה סודי של חמאס. הבניין בשכונת סברא שימש את הביטחון הכללי, המודיעין הכללי והמודיעין הצבאי של חמאס. בהמשך מסר דובר צה"ל כי לקראת 19:30 הותקפו משרדי ביטחון הפנים של חמאס. לקראת כניסת הפסקת האש עליה הכריזו הפלסטינים לתוקף, תקף צה"ל יעד בנמל חאן יונס בדרום הרצועה.

   

  אין לימודים באשקלון. אלה הנחיות פיקוד העורף

  היום לא יתקיימו לימודים בעיר אשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון. כמו כן, בוטלו הלימודים בנתיבות, אופקים, המועצות האזוריות מרחבים, חוף אשקלון ובני שמעון ובכל יישובי עוטף עזה. 

   

  פתיחת מקלטים באשקלון ()
  פתיחת מקלטים באשקלון

  פתיחת מקלטים באשקלון ()

  מהמועצה האזורית שדות נגב נמסר הבוקר כי "בהמשך לפעילות צה"ל ולמצב הביטחוני הוחלט שלא לקיים פעילויות חינוך, רווחה, מעונות יום ומשפחתונים. כמו כן, לא יהיו הסעות לכל מסגרות החוץ". עוד נאמר כי "אנו בקשר ישיר עם גורמי הביטחון וצוות המועצה ערוך לכל תרחיש".

   

  אלו הנחיות פיקוד העורף להתנהגות נכונה בזמן אזעקה, על מנת למזער את הנזק שעלול להיגרם כתוצאה מירי טילים או רקטות: בהישמע אזעקה יש להיכנס למרחב המוגן במסגרת פרק הזמן העומד לאזור הרלוונטי, לפי ההנחיות הבאות: השוהים במבנה ייכנסו לממ"ד, מקלט, חדר מדרגות או חדר פנימי ויסגרו דלתות וחלונות. השוהים בחוץ בשטח בנוי ייכנסו למבנה או למחסה קרוב. על השוהים בחוץ בשטח פתוח יש לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים. חשוב: יש להישאר במרחב המוגן 10 דקות.

   

  על נוסעים ברכב לעצור בצד הדרך, לצאת מהרכב ולהיכנס למבנה או למחסה קרוב. אם לא ניתן להגיע למבנה או למחסה יש לצאת מהרכב, לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים.

   

  על נהג אוטובוס בכביש בין עירוני לעצור בהישמע אזעקה ולפתוח את הדלתות. על הנוסעים להתכופף מתחת לקו החלונות ולהגן על הראש באמצעות הידיים. לאחר 10 דקות ניתן להמשיך בנסיעה. בצירים עירוניים על הנהג לעצור בצד הדרך ולפתוח את הדלתות, ועל הנוסעים לרדת ולהגיע למבנה קרוב במידה שיש כזה. במידה שלא, ניתן לרדת מהאוטובוס, להתכופף מתחת לקו חלונות ולהגן על הראש באמצעות הידיים. 

   


  פורסם לראשונה 26/03/2019 05:40

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים