שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דווקא עכשיו: המרפאה של מכבי בעוטף עזה סגורה

  מרפאת מכבי שירותי בריאות במושב עין הבשור שבעוטף עזה אינה ממוגנת ומבוטחי הקופה באזור אינם מקבלים שירות דווקא בזמנים של מתיחות ביטחונית. "האלטרנטיבה היא נסיעה של 20 עד 40 דקות למרפאות סמוכות. אלו לא זמנים סימפטיים להיות בדרכים ובמכבי שולחים אותנו לכבישים", מטיחה תושבת העוטף

  מבוטחי מכבי שירותי בריאות במושב עין הבשור שבעוטף עזה מלינים כי בזמן של מתיחות ביטחונית, סוגרת המרפאה האזורית את שעריה וחברי הקופה נאלצים לכתת רגליהם אל מרפאות מרוחקות.

   

  "זה אבסורד", מטיחה שלומית (השם המלא שמור במערכת. א.ע, מ.ק), תושבת עין הבשור, "דווקא בזמנים שבהם מאוד לא סימפטי לנסוע בדרכים, קופת חולים מכבי שולחת אותנו למרפאות ביישובים סמוכים".

   

  מרפאת מכבי בעין הבשור ( )
  "אבסורד שדווקא בזמנים כאלו שערי המרפאה סגורים"

   

  הבוקר (ג') נשלח למבוטחי קופת חולים מכבי בעוטף עזה מסרון ובו נכתב כי "בשל המצב הביטחוני והנחיות פיקוד העורף, המרפאה סגורה. שירות רפואי יינתן על ידי מוקד אחיות מכבי".

   

  שלומית מתארת כי לא מדובר בהודעה חריגה: "זה קורה בכל פעם שיש סבב הסלמה. לעיתים קופת החולים מודיעה על הסגירה מראש ולעיתים לא. לא הגיוני שדווקא בזמנים כאלה אנחנו לא מקבלים שירות. אין רופא, אין אישורים להיעדרויות מהעבודה או הלימודים ובשביל כל דבר צריך לנסוע לאופקים או לבאר שבע".

   

  מרפאת מכבי בעין הבשור ( )
  האלטרנטיבה: מרפאות במרחק 20 עד 40 דקות נסיעה

   

  היא מוסיפה ומתארת כי מרפאות של קופות חולים אחרות באזור ממשיכות לתת מענה גם בזמן של מתיחות ביטחונית. "ביישובי צוחר יש מרפאה גדולה של קופת חולים כללית. מי שבחר להיות חבר במכבי נפגע. זה עניין של סדר עדיפויות. יש מקום לבנות מרחב מוגן. האלטרנטיבה לביקור במרפאה היא לנסוע כעשרים דקות לאופקים או כ-40 דקות לבאר שבע. אתה לא מרגיש בטוח בדרכים בזמנים האלה ובמכבי שולחים אותנו לכבישים".

   

  במכבי שירותי בריאות מסרו כי הם מפעילים שירות של רופא טלפוני, אך חברת הקופה לא שמעה על האלטרנטיבה. "זה מצב לא תקין", היא אומרת, "מה קורה אם מישהו נתקף חרדה? הם יכלו לכל הפחות להשאיר אחות שתיתן מענה בחירום".

   

  המועצה האזורית: הגיע הזמן שמכבי ייערכו בהתאם למציאות

  ממכבי שירותי בריאות נמסר בתגובה: "בהתאם להנחיית פיקוד העורף, ניתן לפעול רק מתוך מתקנים ממוגנים. המרפאה בעין הבשור היא בבעלות היישוב והיא אינה ממוגנת. כל שאר מרפאות מכבי פועלות כרגיל. לרשות המטופלים שלנו בעין הבשור העמדנו שירות ייחודי של שיחת טלפון עם רופא שיבצע אבחון ראשוני וימליץ על טיפול בהתאם, או שבמידה ומדובר בצורך דחוף, יפנה לבית חולים".

   

  מועצה אזורית אשכול נמסר: "ההסכם של מכבי הוא מול היישוב ולא מול המועצה. ביישוב ישנם מבנים ממוגנים ומכבי יכלו להפעיל את שירותי הבריאות ללקוחותיהם ביישוב מתוך מבנים ממוגנים אלה בתיאום עם הישוב.

   

  "לחילופין ניתן היה לפתוח היום את מרפאת מכבי בישוב בני נצרים באשכול, שממקומת בתוך מבנה ממוגן. המציאות באזורינו לא משתנה זה 18 שנה והגיע הזמן שמכבי שירותי בריאות ייערכו למציאות האזורית כאן בהתאם, כמו ששאר גופי נותני השירותים פועלים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים