שתף קטע נבחר

נסראללה מגיב לטראמפ: "התנגדות היא הדרך היחידה להחזרת הגולן"

יממה לאחר שנשיא ארה"ב חתם על ההכרה בריבונות ישראל על רמת הגולן, מזכ"ל חיזבאללה מגיב. "ההכרה האמריקנית בריבונות ישראל על רמת הגולן היא אירוע מכונן בסכסוך", הצהיר נסראללה והדגיש כי "האפשרות היחידה להחזיר את הגולן, חוות שבעא ורג'ר היא ההתנגדות"

 

חסן נסראללה חיזבאללה (צילום: AP)
מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה(צילום: AP)

 

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה אמר הערב (יום ג') בנאום ששודר ברשת "אל-מנאר" בלבנון כי "ההכרה האמריקנית בריבונות ישראל על רמת הגולן היא אירוע מכונן בסכסוך הערבי ישראלי. טראמפ נתן מכת מחץ לתהליך השלום באזור". אתמול חתם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על ההכרה בריבונות ישראל על הגולן במהלך פגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בבית הלבן.

 

עוד אמר נסראללה כי "טראמפ מזלזל בכל ההחלטות הבינלאומיות ובקונצזנוס העולמי שהגולן הוא אדמה סורית כבושה. ההכרזה הזאת מעידה על הזלזול שלו בעולם הערבי ובאיסלאם. טראמפ מזלזל בעמדות בעלות הברית שלו ולא לקח אותן בחשבון כשקיבל את ההחלטה בנוגע לגולן".

 

חסן נסראללה חיזבאללה נשיא ארה
נסראללה וההצהרה החתומה על ידי טראמפ

 

 

מזכ"ל חיזבאללה טען שיש קשר ישיר בין היעדר התגובה של העולם להכרה האמריקנית בירושלים באביב האחרון לבין המהלך הנוכחי: "כשהעולם שתק כשטראמפ סחר בירושלים והכריז עליה כבירת ישראל, הוא פתח את הדלת בפני טראמפ לעשות מה שהוא ירצה. אם הוא פגע בירושלים ומסר אותה לישראל, את הדבר הקדוש ביותר לאיסלאם, אז מה עוד נותר? מה שעודד את טראמפ לקבל את ההחלטה הזו נגד הגולן זאת העמדה של העולם ושל העולם האסלאמי כלפי החלטתו על ירושלים.

 

"עלינו לצפות שבעוד זמן מה טראמפ יגיד שהוא מכיר בריבונות של ישראל בגדה המערבית, זאת לפי הבקשה של הציונים כמובן. הם הרי טוענים שזו אדמתם מאז ומתמיד.

 

"יש מה שנקרא 'יוזמת השלום הערבית', למרות שישראל לא מכירה אותה. אם נותר לעולם עוד קצת כבוד, אז פסגת תוניסיה צריכה לצאת בהחלטה שיוזמת השלום הערבית מבוטלת והיא לא על השולחן יותר, ואז לחזור לנקודת ההתחלה. אני לא אומר שצריך לצאת במלחמה, לא, זה צעד פוליטי ראוי.

 

"האפשרות היחידה בפני הסורים להחזיר את הגולן, ושל הלבנונים להחזיר את חוות שבעא ואת ר'גר, והאפשרות היחידה של הפלסטינים לקבל את זכויותיהם הלגיטימיות היא ההתנגדות, וההתנגדות, וההתנגדות".

 

אחר הצהריים התייחס נתניהו להכרה האמריקנית בנאום ששודר לוועידת איפא"ק ואמר על טראמפ: "מגיעות לו מחיאות כפיים אדירות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים