שתף קטע נבחר

הוסרה האזעקה מתשדיר מפלגת הקשישים: "מצטערים אם נגרמה בהלה"

אחרי הפרסום ב-ynet על תלונות נגד תשדיר בחירות של מפלגת "אחריות למייסדים", הורה יו"ר ועדת הבחירות להסיר את האזעקה שפותחת אותו. מנהל הקמפיין הסביר: "מנסים להביא מפלגה קטנה עם לב גדול לתודעה הציבורית"

 

 

אחרי התלונות הרבות שפורסמו ב-ynet נגד תשדיר בחירות מבהיל של מפלגת "אחריות למייסדים", שנפתח באזעקה, החליט אמש (ג') יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, להסיר את האזעקה מן התשדיר.

 

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

  

התשדיר שהעלתה המפלגה לרשתות החברתיות וששודר גם כחלק ממקבץ התשדירים בתחנת הרדיו "כאן רשת ב'", נפתח בלא-פחות מעשר שניות של אזעקה צורמת שגרמה לבהלה בחלק מהציבור והוביל לתלונות רבות מצד אזרחים ועמותות שדרשו להסירו מהרשת.

אחריות למייסדים ()
"צריך להעיר את נושא הקשישים כי אחרת אף אחד בממשלה היוצאת לא יתייחס". מפלגת "אחריות למייסדים"

אחרי האזעקה, אומר הקריין: "ב-9 באפריל נזכור את הקשישים שהלכו השנה לעולמם בשל מחסור בתרופות, נזכור את הגמלאים שקולם נדם אל מול הצרחות מימין ומשמאל, נזכור את החולים במסדרון שנדחקו לשולי השיח, נזכור את כל מתינו ונילחם עד כלות עבור אלו שעדיין חיים - המייסדים חוזרים לכנסת והם עצבניים מתמיד".  

 

הפרסום אתמול ב-ynet הוביל להצטברות תלונות נוספות נגדו בפני ועדת הבחירות המרכזית. לפני פסיקתו של השופט מלצר, נעשה ניסיון לשכנע את המפלגה להסיר מרצונה את הקמפיין שעלול לזרוע בהלה בציבור, אך זו סירבה.

 

אחריות למייסדים ()
לוגו המפלגה

מפלגת 'אחריות למייסדים' אישרה את הפרטים, ומטעמה נמסר: "ביקשנו שלא לפסול את התשדיר. הסכנה הנשקפת ל-450 אלף הגימלאים והקשישים במדינת ישראל גדולה יותר מכל קסאם שנורה מעזה. יש היום קשישים עריריים שאין מי שיריץ אותם לממ"ד. במדינת ישראל צריך להעיר את הנושא כי אחרת אף אחד בממשלה היוצאת לא יתייחס. אנו מצטערים אם נגרמה בהלה בעקבות שידור תשדיר האזעקה בבוקר, אבל המחויבות שלנו היא קודם כל לקשישים שקולם אחרת לא יישמע".

 

מי שעומד מאחורי קמפיין המפלגה, האסטרטג יוסי טאטיקה (בעבר יועצו של ח"כ דוד ביטן), הסביר מדוע יצר את התשדיר מעורר המחלוקת: "יש מעט מאוד דרכים להביא מפלגה קטנה עם לב גדול ואנשים מוכשרים לתודעה הציבורית. כל מצביע שמגיע לקלפי צריך לזכור שיום אחד גם הוא יהיה גמלאי, והתשדיר נוצר כדי לעורר את המודעות לנושא שאחרת היה נדחק לשוליים כמו תמיד".

 

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר כתב בהחלטתו להסיר את האזעקה מהתשדיר: "באחד התשדירים שהונח בפניי, שולבה צפירה המדמה אזעקה. נוכח המצב הביטחוני ששורר בימים אלה, צפירה זו עלולה לגרום לבהלה בציבור, ולכן הוריתי על הסרתה. אציין כי גרימת בהלה שלא לצורך היא אחד החריגים המוכרים לחופש הביטוי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים