שתף קטע נבחר

האישומים נגד כוכב "אימפריה" בוטלו במפתיע

ג'סי סמולט הואשם כי יזם את התקיפה שלו, נעצר, הואשם ב-16 סעיפים של הגשת תלונה כוזבת, שוחרר בערבות ופוטר מהסדרה - זוכה במפתיע כשמשרד התובע המחוזי בשיקגו ביטל את כל האשמות נגדו. משטרת שיקגו בתגובה: "מריחה של צדק"

הסאגה נגמרה? כוכב הסדרה "אימפריה", ג'סי סמולט, שהותקף במה שנחשד בשעתו כפשע שנאה ואז הסתבר להיות תיכנון של השחקן עצמו, בניסיון לשפר את תנאי השכר שלו, זוכה אתמול (ג') מכל האשמות בטוויסט מפתיע שהצליח להמם אפילו את משטרת שיקגו וראש העיר, רם עמנואל.

 

משרד התובע המחוזי פירסם הצהרה בה נאמר כי "לאחר שבדקנו את העובדות והנסיבות של המקרה, כולל את הצעתו של מר סמולט להתנדב בקהילה ולוותר על דרישתו לקבל החזר תשלום מהעיר שיקגו, אנחנו מאמינים שזה הפתרון ההולם למקרה". 

 

ג'סי סמולט (Jerod Harris/Getty Images)
ג'סי סמולט(Jerod Harris/Getty Images)

כל האשמות הפליליות נגד ג'סי סמולט נמחקו והגיליון שלו נקי לחלוטין", אמרו עורכי דינו בהצהרה. "ג'סי הותקף על ידי שני אנשים שהוא לא הצליח לזהות ב-29 בינואר, הוא היה קורבן שבעקבות מסע השמצה ציבורי והצהרות כוזבות ובלתי ראויות, סומן כפושע". עורכי דינו המשיכו ואמרו כי "ג'סי ורבים אחרים נפגעו מהפעולות הלא הוגנות שננקטו נגדו, והמצב כולו הוא תזכורת לכך שאסור לנהל תיק בבית המשפט של הדעה הציבורית. זו תזכורת לכך שקורבן, בפמקרה הזה ג'סי, זכאי לכבוד ויחס הוגן".

  

ג'סי סמולט אימפריה (צילום: AP)
קורבן או פושע? סמולט(צילום: AP)

סמולט, שלא הוציא מילה לתקשורת מאז הפרשה, התראיין אף הוא ואמר: "בראשונה, אני רוצה להודות למשפחתי, לחברים שלי, לאנשים המדהימים בשיקגו, במדינה ובכל העולם שהתפללו עבורי ותמכו בי", אמר השחקן והוסיף: "אמרתי אמת והייתי עקבי מהיום הראשון. לא הייתי הבן של אמי אם הייתי מסוגלת לעשות טיפה מכל מה שהאשימו אותי בו".

 

אלא שלא כולם מרוצים מהזיכוי המפתיע של כוכב "אימפריה". משטרת שיקגו וראש העירייה, רם עמנואל, כינסו מסיבת עיתונאים קצרה ומהירה ובה הגדירו את ההחלטה כ "מריחה של צדק".


ראש עיריית שיקגו רם עמנואל ומפקד המשטרה אדי ג'ונסון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ראש עיריית שיקגו רם עמנואל ומפקד המשטרה אדי ג'ונסון(צילום: רויטרס)

ב-29 בינואר הותקף סמולט לפנות בוקר יום שלישי במה שהוכרז על ידי המשטרה כ"פשע שנאה". השחקן יצא ממסעדה שברחוב East Lower Water, כששני חשודים התחילו לצעוק לעברו קללות גזעניות והומופוביות. הם לא הסתפקו רק באלימות מילולית ותקפו את סמולט פיזית, הכו אותו בכל חלקי גופו, שפכו עליו חומר כימי - מלבין מסוג כלשהו, ולבסוף כרכו חבל סביב צווארו. התוקפים ברחו מהזירה וסמולט הגיע בעצמו לבית החולים.

 

בזמן שעבר מאז עלו חשדות כי סמולט עצמו היה מעורב בתקיפה, לאחר שמצלמת אבטחה באזור תפסה את שני החשודים וזימנה אותם לחקירה, בה הסתבר כי הם מקורבים לשחקן. באותה עת, כינס מפקד משטרת שיקגו מסיבת עיתונאים, בה הבהיר: "סמולט לא היה מרוצה מהשכר שקיבל בסדרה וקיווה לנצל את הכעס על הגזענות כדי לשפר את מצבו". סמולט נעצר על הגשת תלונה כוזבת עם 16 סעיפים נגדו ושוחרר בערבות של 100 אלף דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים