שתף קטע נבחר

הנייה סימן "וי" והצטלם לצד הריסות לשכתו: "ישראל הבינה את המסר"

מנהיג חמאס איסמעיל הנייה יצא מהבונקר והצטלם ליד הריסות לשכתו, שהוחרבה בסבב ההסלמה האחרון: "נשקם את מטה ההנהגה - הוא סמל לעמידה האיתנה ולגבורה", אמר. גורם מדיני ישראלי: "שימצא משרד חדש לפני שהוא מתרברב"

 

איסמעיל הנייה חמאס ניצחון וי ליד ה לשכה שלו נהרסה הפצצות צה
איסמעיל הנייה ליד הריסות לשכתו

 

"ישראל הבינה את המסר": כך טען מנהיג חמאס איסמעיל הנייה, בעקבות סבב ההסלמה האחרון, שהחל ברקטה שהחריב בית במושב משמרת שבשרון - ושלושה ימים לפני יום האדמה, שבו הפלסטינים מתכוונים לציין שנה לצעדת השיבה. "ההתנגדות אמרה את דברה וישראל הבינה את המסר", אמר הנייה.

 

"אני מברך את כל הצדדים שסייעו להפסקת היהירות הציונית נגד רצועת עזה", הוסיף מנהיג חמאס שלשכתו הוחרבה בתקיפתת צה"ל ברצועה. "נשקם את מטה הנהגת הארגון - הוא סמל לעמידה האיתנה ולגבורה. אני קורא לכל בני העם הפלסטיני: בפנים, בחוץ ובגדה לצאת ביום האדמה ולהשתתף ב'צעדות המיליון'". יום האדמה יחול בשבת הקרובה.

 

בעקבות דברי מנהיג חמאס, גורם מדיני ישראלי מסר ל-ynet: "כדאי שהנייה ימצא משרד חדש לפני שהוא מתרברב".

איסמעיל הנייה חמאס ליד הריסות לשכה ב עזה הפצצות צה
הנייה ליד ההריסות בעזה

איסמעיל הנייה חמאס ליד הריסות לשכה ב עזה הפצצות צה

איסמעיל הנייה חמאס ליד הריסות לשכה ב עזה הפצצות צה

חיל האוויר תקף והשמיד את משרדו של הנייה לפני יומיים במסגרת סבב תקיפות נרחב ברצועת עזה. באותו יום תקף צה"ל גם בניין שבו שכן מטה סודי של חמאס. הבניין בשכונת סברא שימש את הביטחון הכללי, המודיעין הכללי והמודיעין הצבאי של חמאס.

 

מנהיג חמאס התייחס אז לתקיפות הישראליות ברצועה והדגיש את נכונות הארגון להגיב. הוא אמר: "הסוגיה הפלסטינית נמצאת תחת מתקפה כוללת ברמות שונות בירושלים, בגדה המערבית ובעזה, וכן נגד האסירים בבתי הכלא הישראליים.

 

"עלינו להתמודד עם המתקפה הכוללת הזו בקו לאומי אחיד ובתיאום גבוה עם האחים הערבים. ירושלים מאחדת אותנו, האסירים מאחדים אותנו, הגדה מאחדת אותנו וצעדות השיבה מאחדות אותנו. לא ניכנע לשום הפרה של הקווים האדומים על ידי ישראל. ההתנגדות תוכל להרתיע אותה".

 

תמונת לפני ואחרי של הפצצות צה
(צילום: דובר צה"ל )

 

תקיפה צה
תקיפות צה"ל ברצועת עזה(Photo: AFP)

זמן קצר לאחר התקיפות בעזה נורו מטחי רקטות כבדים אל שדרות ויישובים נוספים בעוטף עזה, בעיקר לעבר ישובי המועצה האזורית שער הנגב. לאחר התקיפה מסר החמ"ל המשותף של הזרועות הצבאיות בעזה: "בתגובה לתקיפת מטות ומתקנים אזרחיים, ירינו לעבר מטרות בשדרות ונתיבות. אם ישראל תמשיך - הירי יורחב".

 

מוקדם יותר היום ועדת ההיגוי של צעדות השיבה, המנוהלת מאחורי הקלעים בידי חמאס, פרסמה קריאה לקיים שביתה כללית ביום שבת לרגל הפגנת יום השנה לצעדות. לא מדובר בקריאה רשמית אומנם, אך נראה שכל בעלי העסקים ברצועת עזה יצייתו לה.

 

נזכיר כי ב"יום האדמה" בשנה שעברה הפגינו כ-17 אלף פלסטינים בחמישה מוקדים שונים לאורך גבול רצועת עזה, כחלק מפתיחת קמפיין "צעדות השיבה". בעזה דווח על 12 הרוגים במהלך ההתפרעויות. במקביל לאירועים בעזה התנהלו ביום זה עימותים בין עשרות פלסטינים לבין כוחות הביטחון במחסום בית אל ליד שכם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים