שתף קטע נבחר

אלפים השתתפו במצעד האקלים בתל אביב

מנכ"לית החברה להגנת הטבע אמרה במצעד בתל אביב: "אנחנו צועדים למען שמירה על הטבע והעתיד שלנו". מצעדים נערכו גם בעוד כמה ערים בעולם

בכמה ערים בעולם, ביניהם בתל אביב, התקיים היום (ו') מצעד האקלים, אחד האירועים הסביבתיים הגדולים ביותר המתקיים אחת לשנה. בתל אביב צעדו אלפים, בהם פעילים מארגונים ירוקים כמו החברה להגנה הטבע, צלול, גרינפיס, שומרי הבית ועוד. הצעדה יצאה מגן מאיר והמשיכה עד למשרדי הממשלה בתל אביב.

 

המצעד בתל אביב (צילום: החברה להגנת הטבע)
המצעד בתל אביב(צילום: החברה להגנת הטבע)

המצעד בתל אביב (צילום: החברה להגנת הטבע)
המצעד בתל אביב(צילום: החברה להגנת הטבע)

 

המפגינים העבירו מסר לממשלה שתקום לאחר הבחירות, לפיו משבר האקלים מסוכן לכולנו ונדרשת מדיניות ברורה שמתמודדת עם השפעותיו ופועלת לצמצומו.

 

את גוש שמירת הטבע במצעד הובילה החברה להגנת הטבע, בנוכחות של כ-500 משתתפים, ביניהם מאות ילדים ובני נוער מחוגי הסיור ומהחינוך הסביבתי, מבתי ספר מכל רחבי הארץ - קריית שמונה, ירושלים, מודיעין באר שבע, קריית גת ועוד. בצעדה השתתפו בין היתר מנכ"לית החברה להגנת הטבע איריס האן וסמנכ"ל שמירת טבע וסביבה ניר פפאי ועשרות רבות של עובדים מכל רחבי הארץ. "אנחנו צועדים למען שמירה על הטבע והעתיד שלנו. הבריאות שלנו כבני אדם קשורה ישירות ותלויה בבריאות של הטבע ומרגש לראות שדור העתיד של המדינה ושל החברה להגנת הטבע התגייס למען עתיד טוב יותר", אמרה האן.

המצעד בברלין. גרטה טונברג במרכז התמונה (צילום: EPA)
המצעד בברלין. גרטה טונברג במרכז התמונה(צילום: EPA)

המצעד בברלין (צילום: AFP)
המצעד בברלין(צילום: AFP)

 

במצעד השתתפו גם כמה פוליטיקאים, ביניהם יו"ר העבודה אבי גבאי, ח"כ יעל גרמן מכחול לבן ומיקי חיימוביץ', הממוקמת בצמרת רשימת כחול לבן.

 

למצעד בברלין, שבו השתתפו גם כן אלפים, הגיעה גרטה טונברג, פעילה סביבתית בת 16 משבדיה, שמועמדת לקבל השנה את פרס נובל לשלום על פעילותה למען הסביבה. מחאתה של טונברג על אוזלת היד של העולם במאבק בהתחממות הגלובלית שימשה השראה לבני נוער רבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: החברה להגנת הטבע
הצעדה בתל אביב
צילום: החברה להגנת הטבע
מומלצים