שתף קטע נבחר

האיש החזק בכשרות: הרב לנדא הלך לעולמו

רב העיר בני ברק, משה יהודה לייב לנדא, הלך לעולמו בעקבות אירוע מוחי שעבר לאחרונה, וממנו לא התאושש. היה מומחה לענייני כשרות המזון וראש מערך השגחה מהחזקים בעולם, שהקפיד לא לגבות אגרה מבתי העסק מעבר לתשלום עבור שכר המשגיחים

הרב משה יהודה לייב לנדא ז
הרב משה יהודה לייב לנדא ז"ל(צילום: מאיר דהן, שבועון כפר חב"ד)

 

 

אבל בעולם החרדי: בבית החולים לניאדו שבנתניה נפטר אמש (מוצאי השבת) רב העיר בני ברק, משה יהודה לייב לנדא, והוא בן 83. הרב הלך לעולמו בעקבות אירוע מוחי שעבר לאחרונה וממנו לא התאושש. הלווייתו תצא הבוקר (א')  בשעה 12:00 מבית מדרשו בעירו, בני ברק - ותסתיים בהר הזיתים.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >> 

 

הרב לנדא התפרסם בציבור בעיקר כמומחה לענייני כשרות המזון וכראש מערך השגחה מהחזקים בעולם, אך הקפיד שלא לגבות על כך אגרה מבתי העסק מעבר לתשלום עבור שכר המשגיחים והחזרי הוצאות.

 

האיש שהעניק כשרות לקוקה קולה

בין היתר, העניק תעודת כשרות לחברת קוקה קולה, ועל פי האגדה היה בין האנשים הבודדים בעולם שנחשפו לנוסחה הסודית של המשקה. עם זאת, בשל השתייכותו לחסידות חב"ד, לא היה מקובל על הציבור הליטאי הנמצא במחלוקת עמה. על רקע זה גם לא הוכר רשמית כרבה של בני ברק על ידי המשרד לשירותי דת.

 

הרב הראשי לישראל, דוד לאו, ספד לרב לנדא כ"מקים ומעמיד חומת הכשרות המהודרת", והוסיף: "הדור איבד היום אדם צדיק אשר את כל חייו הקדיש למען הציבור במסירות וענוותנות אין קץ".

 

הרב משה יהודה לייב לנדא ז"ל (צילום יהודה פרקוביץ)
הרב משה יהודה לייב לנדא ז"ל(צילום יהודה פרקוביץ)

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום יהודה פרקוביץ
רב העיר בני ברק, משה יהודה לייב לנדא
צילום יהודה פרקוביץ
מומלצים