שתף קטע נבחר

עוד חקירה נגד לבייב: חשד להעסקה לא חוקית של עובדת משק בית

ברקע חקירת פרשת "יהלום שחור" ובעוד הוא שוהה ברוסיה, למערכת נודע כי עובדת שהועסקה באופן לא חוקי נתפסה בביתו של לבייב בסביון, במסגרת מבצע "משקי בית". לבייב: איני מעסיק עובדים בלתי חוקיים

לב לבייב אמנם נמנע מלהגיע ארצה על רקע חקירת פרשת "יהלום שחור", אולם כעת נפתח נגדו תיק חקירה נוסף. ל"ממון" נודע כי במהלך פשיטה שנערכה בימים האחרונים נתפסה בביתו של לבייב בסביון עובדת שהועסקה באופן לא חוקי.

 

נסגר תיק חקירת מותה של מזל הדדי: "אין ראיות לפלילים"

החשד: יהלומים בתוך קונדומים. כך הבריח המפעל של לבייב את האבנים היקרות

משנות השיא ועד להסדרי החוב: סיפור האימפריה של לבייב

 

הפשיטה נערכה במסגרת מבצע "משקי בית" שנערך בימים אלה במטרה לאתר העסקה בלתי חוקית של עובדים זרים לעבודות ניקיון לקראת פסח.

 

>>לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

לב לבייב ( צילום: ישראל ברדוגו )
לב לבייב( צילום: ישראל ברדוגו )
 

במהלך המבצע ניתנו לרשות האוכלוסין וההגירה צווי אכיפה וכניסה לארבעה בתים חשודים. נגד שלושה בעלי בתים נפתחו תיקים, אחד מהם הוא ביתו של לבייב בסביון, שם שוהים בני משפחתו. לב לבייב עצמו שוהה ברוסיה.

 

בביתו של לבייב נתפסה עובדת לא חוקית מאוזבקיסטן שהגיעה לישראל באוגוסט באשרה של עובד סיעוד, אולם לפי החשד המשפחה העסיקה אותה בניגוד לחוק גם בניקיון הבית פעם בשבוע.

 

מדובר כאמור כחלק מפעילות אכיפה שנערכה לקראת חג הפסח, ובמהלכה ביצעו צוותי מינהל אכיפה וזרים מרחב תל אביב פעילות אכיפה כלפי העסקה בלתי חוקית במשק בית.

 

לבייב: איני מכיר את האירוע

לבייב, המתגורר במוסקבה, ניהל בנובמבר משא ומתן עם הפרקליטות סביב השאלה היכן יתוחקר בפרשת היהלומים, והודיע כי יבוא לישראל אם יובטח לו כי יוכל לשוב חזרה לרוסיה. במסגרת פרשת "יהלום שחור" חוקרת המשטרה חשד כי חברת היהלומים הפרטית של לבייב LLD הבריחה יהלומים בשווי של מאות מיליוני דולרים.

 

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסרה בתגובה לידיעה: "העסקה בלתי חוקית היא עבירה פלילית לכל דבר והמעסיק יישא בעונשים הקבועים בחוק".

 

מטעמו של לב לבייב נמסר כי הוא אינו מכיר אירוע מהסוג המתואר, ובכל מקרה באופן גורף הוא אינו מעסיק עובדים בלתי חוקיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 צילום: ישראל ברדוגו
לב לבייב
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים