שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צפו: הפלמינגו שולמן ברח מהספארי וגרם לפקקים
  הנהגים בכביש 4 האטו וצילמו את המחזה הנדיר: "זה היה הזוי, פלמינגו בכביש סואן". שולמן הוחזר בריא ושלם לספארי

   

   

  שולמן הפלמינגו יצא לטיול קצר מחוץ לספארי: הרוחות העזות בשעות הבוקר הן שהביאו ככל הנראה בשעות הבוקר את אחד מ-15 עופות הפלמינגו שבספארי ברמת גן לכביש 4 הסמוך, ליד חירייה. הנהגים ההמומים ממראה העוף הוורדרד האטו את נסיעתם והחלו לצלם את המחזה הנדיר. צפו בסרטוני הפלמינגו בכביש 4 ובספארי, לאחר שהוחזר בריא ושלם.

   

   

  שולמן פלמינגו ברח מ ספארי גן חיות רמת גן ל כביש 4 נתפס והוחזר (צילום: רוני זיסר)
  שולמן צועד בכביש 4(צילום: רוני זיסר)

  פלמינגו ב כביש 4 (צילום: ליאב קרוטיק )
  נח על הכביש הראשי(צילום: ליאב קרוטיק )

  שולמן פלמינגו ברח מ ספארי גן חיות רמת גן ל כביש 4 נתפס והוחזר (צילום: איל ביליה )
  (צילום: איל ביליה )

  בספארי אמרו כי הפלמינגו שהתעופף מכונה שולמן. הם אמרו כי בסיוע שוטרי ואזרחים, הוא הוחזר לספארי. "הבוקר קיבלנו התראות על כך ששולמן נמצא מחוץ לספארי, ככל הנראה הוא התעופף בחסות הרוחות העזות", אמרו בספארי.

   

  שולמן לא לבד

  נמלטים: 32 בעלי חיים שברחו מגני חיות בישראל

  צפו: מרדף אחרי אמו ברחן בכבישי הרצליה

  הקרנפיות קרן פלס וריהאנה נמלטו מהספארי

   

  "צוות המטפלים של הספארי מיהר לצאת לכיוונו ותוך דקות אחדות, באמצעות שיתוף פעולה של אזרחים טובים ושל שוטרים שהגיעו לסייע, הפלמינגו נמצא והוחזר לספארי", הוסיפו. "הוא נבדק בבית החולים שלנו ולאחר שנמצא בריא וחזק הוא הוחזר לשטח הפתוח, שם התקבל בשמחה בקרב חבריו".

  שולמן פלמינגו ברח מ ספארי גן חיות רמת גן ל כביש 4 נתפס והוחזר (צילום: ספארי רמת גן)
  מקבל טיפול בספארי, לאחר שהוחזר(צילום: ספארי רמת גן)

  שולמן פלמינגו ברח מ ספארי גן חיות רמת גן ל כביש 4 נתפס והוחזר (צילום: ספארי רמת גן)
  פורש מחדש כנפיים בספארי(צילום: ספארי רמת גן)

  ליאב קרוטיק, שתיעד את הפלמינגו בכביש 4, סיפר: "רכבתי על האופנוע כמו בכל יום, אבל בגשם זלעפות והיה פקק שלא הבנתי מאיפה הוא הגיע. ואז פתאום ראיתי פלמינגו יושב על הכביש. זה היה הזוי. כשהתקרבתי הוא התחיל ללכת. בהתחלה חשבתי לתפוס אותו, אבל המשכתי לנסוע. הנחתי שהוא יחזור בשלום לספארי".

   

  בני, שגם הוא צילם את שולמן, הוסיף: "נסעתי לעבודה בחולון. בהתחלה חשבתי שאני מדמיין כי זה היה מאוד מוזר - ציפור גדולה עוברת את הכביש הסואן. הפלמינגו נראה מבוהל. בהמשך ראיתי עובדים של הספארי שכנראה חיפשו אותו".

   

  אורך חייו של הפלמינגו בטבע הוא מהגבוהים בין העופות - כ-40 שנה לערך. רוב אוכלוסיות הפלמינגו באירופה ובאסיה משוטטות ונודדות מחוץ לעונת הקינון. הנדידה אינה במסלול מוגדר, ואף מעונות החורף אינם קבועים, אלא מושפעים ככל הנראה מהתנאים האקלימיים השוררים באותה השנה.

   

  הפלמינגו מצוי בכל היבשות, למעט אוסטרליה ואנטארקטיקה, אך תפוצתו דלילה ביותר. בארץ היה הפלמינגו עובר אורח וחורף נדיר. מאז שנות ה-70 של המאה ה-20 חורפים כ-60-20 פרטים מדי שנה, רבים מהם בברכות המלח באילת. בספארי, כאמור, ישנם 15 פלמינגואים.

   


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים