שתף קטע נבחר

לקראת שביתת הרעב של האסירים: אלה דרישות חמאס מישראל

הסרת המיסוך הסלולרי, ביטול הסנקציות על האסירים, השבת ביקורי המשפחות ושיפור תנאי הכליאה: מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה הודיע כי במסגרת המו"מ, העבירה המשלחת המצרית לישראל את ארבע הדרישות של ארגונו בנוגע לאסירים הכלואים בישראל. שביתת הרעב צפויה להתחיל בשבוע הבא

 

איסמעיל הנייה חמאס ניצחון וי ליד ה לשכה שלו נהרסה הפצצות צה
איסמאעיל הנייה

מנהיג חמאס איסמאעיל הנייה אמר היום (ג') כי המשלחת המצרית העבירה לישראל שלוש דרישות של ארגונו בנוגע לאסירים הפלסטינים הכלואים בישראל - במסגרת המשא ומתן - זאת לקראת שביתת הרעב שבה צפויים לפתוח האסירים הביטחוניים בשבוע הבא. 

 

הדרישות שהעביר חמאס לישראל

הסרת אמצעי המיסוך הסלולרי

ביטול הסנקציות שהטילה ישראל באחרונה על האסירים

השבת הביקורים לאסירים

שיפור תנאי הכליאה  

  

 
כלא עופר (צילום: באדיבות שב
(צילום: באדיבות שב"ס)

בחמאס אומרים עוד כי חלק מההבנות מול ישראל ייושמו טרם הבחירות וחלק לאחריהן. ההבנות שייושמו טרם הבחירות הן הפשוטות יותר, כגון הרחבת מרחב הדיג (מהלך שכבר בוצע); הקלות בייצא הסחורות מעזה; שיפור שעות אספקת החשמל בעזה באמצעות הפעלת טורבינות בתחנת הכוח והפרויקטים לעבודה זמנית.

 

ההבנות שיוצאו לפועל אחרי הבחירות הן הקמת קו חשמל נוסף מישראל לעזה בתוך חצי שנה והקמת צינור גז לתחנת הכוח בעזה בתוך שנה. בנוסף, דורשים הפלסטינים הקמת תשתיות ופרויקטים של אנרגיה חלופית. לוחות הזמנים יוצגו לנציגי הפלגים הפלסטינים והם יודיעו אם הם מקבלים או דוחים אותם.

 

בשבוע שעבר הודיע שירות בתי הסוהר כי הוא יחייב את חשבון הקנטינה של אסירי חמאס בבית הסוהר רמון שבנגב ב-250 אלף שקל בעקבות הצתת המזרנים בכלא בשבוע שעבר.

  

ההצתה אירעה באגף שבו התבצע מיסוך של טלפונים ניידים. בעקבות ההחלטה לשבש את האפשרויות לנהל שיחות בטלפונים הניידים, חששו בשב"ס מפגיעה בסוהרים, פגיעה במתקני הכלא והפרות סדר.

 

 

כמה ימים לפני כן, סוהר בכלא קציעות נדקר על-ידי שני אסירים ביטחוניים בצווארו בזמן שנערך חיפוש באגפים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים