שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו נשאל על בעיות התחבורה, והשיב: "הביג דאטה עובד, אילון מאסק גאון"
  בהרצאת סיום הקמפיין באולם ספורט של תיכון בבת ים, פנתה אל ראש הממשלה צעירה מהקהל: "שמחים שהגעת כי ממש קשה להגיע ממקום למקום בישראל". בתשובתו נזכר נתניהו בכבישים בימיו כחייל והוסיף: "אנחנו בשיח עם אילון מאסק לגבי מנהור של מדינת ישראל"

   

   

   

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו מנה אמש (יום ג') את הישגיו בהרצאת סיום הקמפיין שאותה נשא באולם הספורט של תיכון "חשמונאים" בבת ים, אך נדרש להשיב לשאלה על בעיות התחבורה הקשות. "אנחנו שמחים שהגעת כי ממש קשה להגיע ממקום למקום בישראל", אמרה לו צעירה בקהל. בתשובתו, חזר נתניהו לימיו כחייל וסיפר על השעות הארוכות שארכו נסיעותיו לרמת הגולן: "אנחנו רואים שיש לנו יכולת מדהימה לפתור את הדברים בעתיד, הביג דאטה, וזה עובד גם בנושא הזה של תחבורה, אתם הרי משתמשים בווייז".

   

  בנימין נתניהו הרצאה (צילום: שרון רביבו)
  רה"מ נתניהו בהרצאה בבת ים(צילום: שרון רביבו)

  בנימין נתניהו הרצאה (צילום: שרון רביבו)
  (צילום: שרון רביבו)

  בנימין נתניהו הרצאה (צילום: שרון רביבו)
  (צילום: שרון רביבו)

  בנימין נתניהו הרצאה (צילום: שרון רביבו)
  (צילום: שרון רביבו)

  דריה שלייפר פנתה אל נתניהו בשלב שאלות הקהל: "אנחנו שמחים שהגעת כי ממש קשה להגיע ממקום למקום בישראל. הרכבות, האוטובוסים גם קשה בהם, חשבנו לפחות אובר, לפחות איזושהי תחבורה שיתופית שנוכל לנסוע כאנשים חופשיים עם הרכבים שלנו ואנחנו רוצים שהממשלה לא תיתן לנו רכבות, לא תיתן לנו אוטובוסים, פשוט תיתן לנו אפשרות לנסוע. מה תעשה כדי לקדם את התחבורה החופשית בקדנציה הבאה?".

   

  "כשהייתי חייל נסעתי לרמת הגולן - שטראמפ הכיר בריבונות שלנו בה" 

  "צריך לדעת עובדות", השיב לה נתניהו, "מדינת ישראל היא מדינה קטנה, אבל זה היה מוציא את הנשמה להגיע מקצה אחד שלה לקצה השני. פעם כשהייתי חייל בסיירת מטכ"ל ואחר כך מפקד היינו נוסעים, למשל, לרמת הגולן, שהנשיא טראמפ הכיר בריבונות שלנו בה, איזה הישג היסטורי. אתם יודעים איך זה הישג היסטורי? כי התקשורת הישראלית כיסתה את זה שלוש דקות, מה זה? דבר אדיר".

   

  הוא נענה במחיאות כפיים, ואז חזר לספר על הכבישים המפותלים בימיו כחייל: "אני חייל צעיר שנוסע בנ"נ בכביש בית ליד לכיוון הגולן, מגיעים לוואדי ערה ומ-80 קמ"ש יורדים ל-30 כי אם באה משאית, אתה נוסע לאט אחריה ואז אתה מגיע לעפולה. בשעה טובה היינו עוצרים כי צריך לנוח ואחר כך ממשיכים מעפולה ובדרך לא דרך יורדים לכינרת ומתפתלים למעלה, והגענו אחרי חמש שעות לרמת הגולן, משהו הזוי".  בנימין נתניהו הרצאה (צילום: פוינט טו פוינט)
  נתניהו בבת ים(צילום: פוינט טו פוינט)

   

   

  הוא סיפר כי "בשיא הקיצוצים - לא רק שלא קיצצתי ברכבות, הכפלתי אותו פי שלושה ואין בזה שום רווח פוליטי, כי אתה צריך חזון, להט ויכולת, הייתה לי יכולת, עשיתי את זה".

   

  נתניהו אמר כי המדינה קטנה והגודש עצום, "צריכים להמשיך גם את התחבורה השיתופית. פגשתי אדם שקוראים לו אילון מאסק, שמעתם עליו? גאון אמיתי. בא אליי לארוחת בוקר ברחוב בלפור והוא מספר לי על המנהרות המהירות שלו ועל יכולת מנהור שהוא טוען שהיא הרבה יותר זולה, ואנחנו כרגע בשיח איתו לראות אם אנחנו יכולים למנהר את מדינת ישראל, לא המנהרות של חיזבאללה שחיסלנו ואת חמאס שאנחנו מחסלים, מנהרות כחול לבן. מנהרות טובות, אמיתיות, לא פיקטיביות ואני חושב שבתיאור שתיארתי כאן אני חושב שאנחנו יכולים לפתור את הבעיות. בכלל, אנחנו רואים שיש לנו יכולת מדהימה לפתור את הדברים בעתיד, הביג דאטה, וזה עובד גם בנושא הזה של תחבורה, אתם הרי משתמשים בווייז".

   

  בתשובה לשאלתה של רבקה אלברט שטענה כי פיקוח מחירים של מועצות הלול, החלב והדבש מוביל למחסור במוצרי יסוד כמו חמאה. הצהיר נתניהו כי אם ייבחר אז יבטל את המועצות ו"יחליף אותן בשוק חופשי". 

   

  לאחר מכן התייחס נתניהו לשאלה לגבי הלגליזציה של קנאביס: "קודם כל, אני הוריתי לאפשר קודם כל שימוש בקנאביס רפואי, עשינו את זה. דבר שני הוריתי לאפשר שימוש בפיקוח משטרתי כי אנחנו לא רוצים כנופיות פשע וישראל הופכת להיות מעצמת יצוא של קנאביס. בנוסף היום נכנסה ההקלה הראשונה של אי הפללה ויהיה עוד. אם אתם בעד הצמח, תצביעו מחל!".


  פורסם לראשונה 02/04/2019 21:16

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שרון רביבו
  בנימין נתניהו בהרצאה בתיכון בבת ים
  צילום: שרון רביבו
  מומלצים