שתף קטע נבחר

סרבן הגט פוטר מ"אגד" - והסכים לגרש את אשתו

בית הדין הרבני חייב את ש' לתת גט, אך הוא השתמש לרעה בכוחו והתנה זאת בוויתורים כלכליים. גם הגבלות ועיצומים שונים שהוטלו עליו לא הועילו. הדיינים הורו ל"אגד" לפטרו מעבודתו כנהג - וימים ספורים אחרי שהפיטורים נכנסו לתוקף, הוא נשבר: "ניצלתי", אמרה האישה בהתרגשות. "אני אישה חופשייה"

רגע לפני חג החירות – א' יצאה לחופשי: בית הדין הרבני האזורי בירושלים הצליח להביא אתמול (יום ג') לגירושיה של אישה שהייתה מסורבת גט במשך כשנתיים. ג', בן זוגה לשעבר, כלא אותה בנישואיהם הכושלים בגלל מחלוקת על חלוקת הרכוש המשותף. לבקשת ארגון "יד לאישה", המייצג את א', הטילו לאחרונה הדיינים סנקציות חריגות על הסרבן, ולאחר שפוטר מעבודתו ונשלח למעצר הוא נשבר והסכים לגרשה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >> 

 

התיק בעניינם של א' וש' נפתח כבר בשנת 2016, לאחר עשר שנות נישואים, כשהיא מבקשת להיפרד והוא מתעקש להביא ל"שלום בית". האישה, תושבת ירושלים בשנות הארבעים חייה, הסכימה להעניק לקשר הזדמנות שנייה, אך שנה לאחר מכן הניסיון כשל והיא עזבה את הבית. לפני עשרה חודשים חייב בית הדין הרבני את ש' לגרשה, אך הוא השתמש לרעה בכוחו והתנה את מתן הגט בוויתורים כלכליים מצדה. גם הגבלות ועיצומים שונים שהוטלו עליו לא הועילו.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

אמן החושים החרדי שרוצה להיות "המנטלדוס הבינלאומי הראשון"/ y+

 

עורכת הדין והטוענת הרבנית, תהילה כהן, המייצגת את א' מטעם ארגון "יד לאישה" מבית רשת "אור תורה סטון", זיהתה כי נקודת התורפה של ש' היא התלות בעבודתו בחברת "אגד", וביקשה מהדיינים לעשות שימוש בחוק המאפשר להגביל את זכותו להיות מועסק בגוף המבוקר על ידי המדינה. ראש בית הדין בירושלים, הדיין הרב אוריאל לביא, נעתר לה והורה ל"אגד" לפטרו לאלתר והוא קיבל על כך הודעה רשמית ממנהליו.

 

  ()
אחרי הכול - א' עם עורכת דינה מטעם "יד לאישה", תהילה כהן

 

בנוסף, הוציאו לאחרונה הדיינים צו מעצר נגד ש' לאחר שלא התייצב לדיון בעניינו, ושלשום הוא אותר על ידי חוקר פרטי שהפעיל "יד לאישה", נתפס על ידי המשטרה והושם במעצר. אתמול בצהריים הובא האיש לבית הדין כשהוא אזוק, וימים ספורים אחרי שהפיטורים מעבודתו נכנסו לתוקף - הסכים להתגרש

 

"אני אישה חופשייה"

מיד לאחר קבלת הגט אמרה א': "אין לי מילים כדי לתאר את ההתרגשות שלי. אני אישה חופשייה". היא הודתה לעורכת דינה: "אם לא היה לי את הליווי הזה, אני לא יודעת אם הייתי משוחררת. הצלתן אותי מהחיים שהיו לי, ובזכותכן אני יוצאת מכאן עם אמונה שהקב"ה יהיה איתי. אני קוראת לכל הנשים העגונות ומסורבות הגט שמחכות לגט שלהן לפנות לסיוע. זו העזרה הכי גדולה שאתן יכולות לקבל".

 

פנינה עומר, מנכ"לית "יד לאישה", הוסיפה: "החשיבה היצירתית והבלתי נלאית של עו"ד טו"ר תהילה כהן ושיתוף הפעולה של בית הדין עם בקשתנו להטלת צווי הגבלה, הם שהביאו את א' אל החופש. שוב אנחנו נוכחות כי עמידה איתנה של בית הדין לצד מסורבות גט נושאת פרי. תודה לבית הדין בראשות הרב לביא. את חג החירות שעומד בפתח א' תחגוג כאישה חופשייה".

 

הרב כתריאל ברנדר, נשיא רשת "אור תורה סטון", סיכם: "'יד לאישה' מוביל כבר 20 שנה בייצוג ושחרור עגונות ומסורבות גט. אנחנו שמחים בשמחתה של א', ונמשיך לפעול למען שחרורן של נשים אחרות ולהיות פרו-אקטיביים במציאת דרכי מניעה לתופעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים