שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל על השבת גופת באומל: "שיאו של מאמץ רב שנים"

אביב כוכבי התייחס הערב בטקס החלפת מפקדי פיקוד צפון להחזרת גופתו של זכריה באומל לישראל: "הדבקות במשימה אינה נוגעת רק לקרב, היא חשובה לא פחות בכל הנוגע לטיפול באנשינו"; האלוף אמיר ברעם מונה למפקד פיקוד צפון במקום יואל סטריק

 

 

 

הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס היום (ד') בטקס החלפת מפקדי פיקוד צפון להחזרת גופתו של זכריה באומל לישראל ואמר כי: "הדבקות במשימה אינה נוגעת רק לקרב, היא חשובה לא פחות בכל הנוגע לטיפול באנשינו".

  

"לאחר 37 שנים של מאמץ, צה"ל השיב את גופתו של רב סמל זכריה באומל, מנעדרי הקרב בסולטון יעקב לקבר ישראל" אמר כוכבי. "מדובר במאמץ רב שנים של קהילת המודיעין וענף איתור הנעדרים באגף כוח האדם במהלכו בוצעו מחקרים ומבצעים שונים לאיתור נעדרי הקרב. שיא המאמץ בסידרת מבצעים שהוביל בחודשים האחרונים אגף המודיעין שהביאו לאיתורו והבאתו של באומל ז"ל".

 

"על כתפיהם של מפקדי צה"ל, ואני בראשם, מוטלת המחויבות הגדולה, המחויבות לדאוג לכל חייל המצטרף לצה"ל ונשבע למדינת ישראל. המחויבות היא כלפי כל משפחה המפקידה בידינו את הנכס היקר לה מכל, והמחויבות לחברה הישראלית השמה בנו את מבטחה".

אביב כוכבי ב טקס חילוף מפקד פיקוד צפון צה
הרמטכ"ל והאלופים היום בטקס(צילום: אפי שריר)

  

שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה בהמשך להחזרת גופתו של באומל כי "אני גאה במדינה שלי שמקדשת והופכת כל אבן, גם במרחק הזמן והשנים ולא שוכחת את בניה. מדינה שלמה מתרגשת ומצדיעה לקהילת המודיעין, לכוחות בבטחון ולכל מי שלקח חלק במבצע המורכב הזה. מי יתן ונזכה לראות בחזרתם של כל השבויים והנעדרים שלנו הביתה".

 

זכריה באומל (צילום רפרודוקציה: עמית שאבי)
זכריה באומל(צילום רפרודוקציה: עמית שאבי)

אלוף פיקוד צפון החדש: אמיר ברעם

האלוף אמיר ברעם מונה היום למפקד פיקוד צפון החדש. הוא החליף את האלוף יואל סטריק שמונה לתפקיד מפקד זרוע היבשה. בתפקידו הקודם שימש ברעם כמפקד הגיס הצפוני והמכללות הצבאיות. הרמטכ"ל כוכבי הודיע על המינויים החדשים לפני חודש וחצי.

 

ברעם נחשב למזוהה ביותר עם הזירה הצפונית ביחס ליתר המועמדים שהתמודדו לתפקיד. עוד כמפקד סיירת הצנחנים הוא לחם ברצועת הביטחון בטרם הנסיגה מדרום לבנון, בהמשך פיקד על חטיבת הצנחנים ועל האוגדה המובחרת 98 שתוביל את חוד הלחימה בכל תרחיש צפוני. בשני תפקידיו האחרונים, פיקד ברעם על אוגדת הגליל ועל הגיס הצפוני.

 

מינוי של ברעם מגיע ברקע התחממות בגבול הצפוני, כאשר לפני שבוע דווח כי בוצעה תקיפה של מספר יעדים איראניים בצפון סוריה. בסוכנות הידיעות הסורית סאנ"א האשימו את ישראל בתקיפה וטענו כי יירטו 70% מהמטרות. לאחר מכן דיווח המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם, גוף אופוזיציה סורי, כי יעד התקיפה הישראלית היה מחסני נשק השייכים לכוחות האיראנים באזור שדה התעופה הבינלאומי של חלב. המתקפה האווירית אירעה בזמן שבניו יורק דנה מועצת הביטחון בהכרה האמריקנית בריבונות ישראל בגולן.

 

אלוף פיקוד צפון הקודם, יואל סטריק, יעבור כאמור לתפקידו החדש כמפקד זרוע היבשה. במהלך תפקידו בפיקוד הצפון היה אחרי על מבצע "מגן צפוני" שחשף שש מנהרות טרור בדרום לבנון. 

  

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
הרמטכ"ל אביב כוכבי
צילום: שאול גולן
מומלצים