שתף קטע נבחר

בפסח: WiFi חינם בשישה גנים לאומיים

רשת מהירה ומאובטחת תופעל כפיילוט במצדה, קיסריה, קומראן, מגידו, תל אפק (ירקון) וציפורי - וזו רק ההתחלה. "התיישרנו עם אתרים מובילים בעולם"

בזק ורשות הטבע והגנים  יעמידו שירותי WiFi בחינם למטיילים בחג הפסח: הרשת, שתהיה מהירה ומאובטחת, תופעל כפיילוט בשישה גנים - מצדה, קיסריה, קומראן, מגידו, תל אפק (ירקון) וציפורי. עד סוף השנה תושלם פריסת תשתית דומה בעשרות אתרים.

  

הכוונה היא להעשיר את הביקור, ולאפשר לשתף בזמן אמיתי ברשתות החברתיות חוויות ותמונות - גם מאזורים מרוחקים בחיק הטבע.

 

גן לאומי מצדה (צילום: shutterstock)
שנית מצדה לא תישאר בלי WiFi(צילום: shutterstock)

  

בזק העבירה לאתרים קווי תקשורת תת-קרקעיים של סיבים אופטיים. אלה יספקו קצבים גבוהים - עד 100 מגה ביט לשנייה (העלאה וגם הורדה), שלפי החברה יאפשרו גלישה מהירה ויציבה גם למאות מבקרים בו זמנית. במקרה של עומס מיוחד, ניתן להעלות את קיבולת הרשת מרחוק. ציוד התקשורת מוגן מפני פגעי מזג אוויר, כולל גשם, שמש או רוח חזקה.  

 

"פרויקט מאתגר"

בתחילת הגלישה יעלה בדפדפן דף אינטרנט עם מידע על השמורה. לדברי אורן בן-חורין, מנהל אגף המחשוב של רשות הטבע והגנים, "מדובר בפרויקט מאתגר. אתרינו רחוקים ממרכזי הערים ועם תנאים טופוגרפיים קשים. גם נדרשנו להתמודד עם מספר עצום צפוי של משתמשים במקביל בזמני השיא".

 

בשמורות יהיו שתי רשתות: פתוחה למטיילים, ורשת ארגונית מוצפנת לעובדים. בימים אלו מוקמת רשת נוספת לקופות בכניסה, שיעבדו על תשתית אלחוטית ואבטחה גבוהה. הכוונה היא להקל על התור בכניסות עם שימוש באייפדים כבקופה ניידת.

 

לדברי המנכ"ל שאול גולדשטיין, ברשות התלבטו אם לשלב קישוריות באתרים המייצגים מורשת של מאות שנים לאחור, או דווקא לאפשר בהם התמסרות לטבע, "ובסוף התיישרנו עם אתרי תיירות מובילים בעולם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
גם במצדה. WiFi חינם
צילום: shutterstock
מומלצים