שתף קטע נבחר

עונש כבד להפועל קטמון: שני משחקי רדיוס

הקבוצה מצמרת הליגה הלאומית ספגה גם קנס של 5,000 שקל והפחתת שלוש נקודות על תנאי בעקבות אירועי האלימות סביב המשחק מול נצרת עילית, ובראשם התנפלות אוהדיה על השופט איתן שמואלביץ'. הדיין ישראל שמעוני: "אירוע של פגיעה בשופט הוא אירוע חמור, המחייב הרשעה וענישה בהתאם"

בית הדין המשמעתי של ההתאחדות הטיל על הפועל קטמון מצמרת הליגה הלאומית עונשים כבדים בעקבות אירועי משחק הליגה מול המוליכה הפועל נצרת עילית (2:2). קטמון הורשעה בהתפרעות אוהדים ופגיעה על ידי אוהדים ונענשה בשני משחקי רדיוס בפועל, הפחתת שלוש נקודות על תנאי לשנה בכל הרשעה חוזרת של פגיעה בשופט ו-5,000 שקל קנס בפועל. עונש הרדיוס לא יחול על המשחק מחר (שישי, 16:00) מול בית"ר ת"'א/רמלה, והקבוצה תארח אותו בטדי.

 

טבלת הליגה הלאומית

 

בדו"ח השופט איתן שמואלביץ' נכתב על שרשרת האירועים שהובילו לענישה: "בסיום המשחק ניגש אלי מיכאל ממן ותקף אותי מילולית על כר הדשא. לאחר שהזהרתי אותו שלפתי לעברו את הכרטיס האדום. בדקה ה-65 מנהל קטמון אלעד סיבוני עבר בין מביאי הכדורים ואמר להם לא להביא כדורים. השופט הרביעי הפנה את תשומת לב המשקיף וכשזה פנה למנהל הקבוצה נענה ב'זה מה יש' ו-'אתה אפס מאופס'".

 

איתן שמואלביץ'. טען שרק המאבטחים מנעו אסון (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
איתן שמואלביץ'. טען שרק המאבטחים מנעו אסון(צילום: אורן אהרוני)

 

שמואלביץ' המשיך ותיאר התנהגות חמורה של הקהל: "בירידה מכר הדשא נזרקו כוסות וגרעינים שלא פגעו בנו וירקו לעברנו. לאחר המשחק, כשהתחלנו בנסיעה חסמו את המונית שני בחורים ומנעו מאיתנו לנסוע. פתאום הופיעו כעשרה גברים צעירים נוספים והחלו לקלל תוך שהם מונעים מהרכב להתקדם. לפתע הם החלו לירוק על הרכב, לדפוק עליו ולבעוט בו. השיא היה כששני בחורים אף פתחו לנו את דלתות המונית במטרה לפגוע בנו. רק אנשי האבטחה מנעו פגיעה בנהג המונית. היו אלה רגעי חרדה שמעולם לא נתקלתי כשופט כדורגל, והרגשנו שלולא כוח האבטחה המצומצם שהמתין לנו והגן עלינו האירוע היה מסתיים באסון".

 

הדיין ישראל שמעוני ציין בדיון: "אירוע של פגיעה בשופט הוא אירוע חמור, המחייב הרשעה וענישה בהתאם". מנכ"ל הפועל קטמון, אורי שרצקי,

אמר בעקבות האירועים: "מה שהדליק את האירוע הייתה העובדה שנהג המונית בחר לנסות לנסוע כאשר אוהד חוסם את דרכה של המונית... יש ברשותנו צילומי אבטחה. אני ליוויתי את איתן שמואלביץ' מהשריקה בסיום ועד עזיבתו את האצטדיון. זה אירוע לא נעים, מביש, מכוער ומגעיל, אך לא אירוע של רגעי חרדה. לא הייתה אלימות. זה קרע דרמטי במועדון. דו"ח השופט מקצין את התיאורים".

 

הבעלים של מכבי נתניה, אייל סגל, נקנס היום ב-5,000 שקל ועונש על תנאי של 10,000 נוספים במקרה של מקרה חוזר בעתיד, בעקבות התנהגות בלתי הולמת בתום המשחק מול בני יהודה. סגל נכנס לחדר השופטים וביקר אותם בחריפות על ההחלטות למרות ה-VAR, הוצא מהחדר וצעק לשופט הראשי: "שחצן תמיד היית ותישאר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
אוהדי הפועל קטמון
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים