שתף קטע נבחר

שוער אור יהודה נכנס לספר השיאים של גינס

יצחק חייק, שיחגוג בעוד כמה ימים יום הולדת 74, עמד 90 דקות בשער של קבוצתו מול הפועל רמת ישראל (שניצחה 1:5), והפך לכדורגלן המבוגר בכל הזמנים: "גאה ונרגש"

 

שיא עולמי באור יהודה: קבלו את השוער/כדורגלן הכי מבוגר בכל הזמנים! יצחק חייק (74 בעוד כמה ימים) ממכבי עירוני אור יהודה נכנס לספר השיאים של גינס.

 

הוא שיחק היום (שישי) במשחקה של אור יהודה מול הפועל רמת ישראל שניצחה 1:5 בליגה ג' מחוז תל אביב ומשך הרבה תשומת לב. אחרי השערים שספג חייק כולם המשיכו לעודד אותו.

 

יצחק חייק (צילום: אורן אהרוני)
יצחק חייק עם התעודה ונציג ספר השיאים של גינס(צילום: אורן אהרוני)

 

יצחק חייק (צילום: אורן אהרוני)
חייק והשחקנים בצילום קבוצתי(צילום: אורן אהרוני)

יצחק חייק (צילום: אורן אהרוני)
(צילום: אורן אהרוני)
 

 

לא נס לחו. חייק בפעולה (צילום: אורן אהרוני)
לא נס לחו. חייק בפעולה(צילום: אורן אהרוני)

הבודק של חברת גינס העולמית צופה בחייק (צילום: אורן אהרוני)
הבודק של חברת גינס העולמית צופה בחייק(צילום: אורן אהרוני)

 

בסיום הוכנסה במה לאמצע המגרש ונערך הטקס. חייק, לכבודו נתלתה כרזה מיוחדת, לקח את כדור המשחק ונציג ספר השיאים של גינס ג'ק ברונבנק שעלה על הבמה בירך אותו על השיא והעניק לו תעודה.

 

ראש עיריית אור יהודה ליאת שוחט הגיעה למגרש, וחייק סיפר ששיחק עם אביה. "תודה על הגאווה שהבאת לאור יהודה", אמרה לו. "ברכות, שתמשיך לשחק לנצח ולא תחדל לנצח". כל השחקנים עלו לבמה כדי להצטלם עם חייק שאמר: "תודה לכולם, אני גאה ונרגש".

השוער המבוגר בעולם (צילום: אורן אהרוני)
השוער המבוגר בעולם(צילום: אורן אהרוני)

 

מסביב למגרש נתלו כרזות תמיכה ועידוד בחייק ששם את אור יהודה בפרט וישראל בכלל על המפה העולמית. ברונבנק, שבא לראות בלייב את האיש והאגדה מאור יהודה, אמר: "זה אירוע מיוחד. קיבלנו את כל המידע שחייק הוא השחקן הפעיל המבוגר ביותר בעולם והגעתי במיוחד לראותו. ביקשנו מסמכים שיאמתו את תאריך הלידה שלו".

 

חתן השמחה, יצחק חייק: "אני מתרגש מאוד. זה רגע מאושר. אני משחק עם ומול שחקנים שיכולים להיות נכדים ונינים שלי. אין לי שום כוונה לפרוש. אמשיך גם בעונה הבאה. ביקשתי משחקני היריבה לשחק בהגינות ולא להכנס בי חזק בקרנות כדי שלא אפצע".

 

הבן, דרור חייק, אמר: "עכשו אבא יכנס לספר השיאים העולמיים של גינס. זה אירוע גדול. הכנתי לנציג גינס מסמכים של אבא מתורגמים וחתומים על ידי עורך דין המאמתים שהוא בן 74".

 

חייק מסדר את הכפפות (צילום: אורן אהרוני)
חייק מסדר את הכפפות(צילום: אורן אהרוני)

חייק סופג, היום מול רמת ישראל (צילום: אורן אהרוני)
חייק סופג, היום מול רמת ישראל(צילום: אורן אהרוני)

שחקני אור יהודה בתמונה קבוצתית (צילום: אורן אהרוני)
שחקני אור יהודה בתמונה קבוצתית(צילום: אורן אהרוני)

 

יצחק חייק נולד בעיראק בשנת 1945 ועלה לישראל בגיל 5. בשנות השישים עמד בשערה של הפועל אור יהודה, אחר כך היה השוער המחליף של לופא קדוש ז"ל בתקופת השיא של הכח רמת גן שזכתה בגביע המדינה בעונת 69/70. כיום חייק הוא הבעלים של חברת ״חייק במות״ ולצד העיסוק בחברה הוא ממשיך להתאמן בקביעות ולשחק.

 

לפני שני מחזורים הוא אפילו שמר על רשת נקייה בנצחון על פרדס כץ 0:8. קודם לכן הוא נכנס כמחליף ארבע פעמים העונה. הדרישה של גינס כדי שחייק יכנס לספר השיאים היא שישחק משחק שלם 90 דקות כשנציגם צופה בו כפי שהיה היום.

 

יצחק חייק (צילום: אורן אהרוני)
חייק בפעולה(צילום: אורן אהרוני)

 

בין עשרות האוהדים ביציע היה גם ברוך מאירי (78) ממבשרת ציון שגדל באור יהודה. מאירי כתב ספר בשם "החיים באוהל" על השנים הראשונות של אור יהודה מנקודת מבט של ילד ואת האיורים בספר צייר חייק עצמו. משקיף המשחק, אריה וולף: "זה אירוע מיוחד ומרגש. אני מתקרב לגיל 72 וכנראה שגם אני אכנס לגינס כשופט ליגות של מחלקות נוער המבוגר בעולם".

 

יצחק חייק (צילום: אורן אהרוני)
חייק. שיאן גינס בגיל 74(צילום: אורן אהרוני)


פורסם לראשונה 05/04/2019 12:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
יצחק חייק
צילום: אורן אהרוני
מומלצים