שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  צריך מבוגר אחראי בממשלה

  יצחק אהרונוביץ מאמין בליברמן | "הפתק שלי": ח"כים לשעבר משני הקצוות על יום הבוחר

  אני מכיר לעומקה את הזירה הביטחונית בישראל ממש מקרוב, הודות לעשרות שנות שירות ציבורי בצבא קבע, במשטרה, ולאחר מכן כשר לביטחון הפנים.

   

  מהצד השני: חיים אורון מאמין במרצ

   

  אני מכיר היטב רבים מחברי הכנסת והשרים שמתראיינים בימים אלו מבוקר עד ערב, ראיונות שבהם הם מתהדרים - על מה עשו, למה, ומה יעשו אם רק יצביעו עבורם.

  יצחק אהרונוביץ (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  יצחק אהרונוביץ(צילום: אלכס קולומויסקי)
   

  אני יודע מצוין את עבודת הממשלה בכלל והקבינט המדיני־ביטחוני בפרט, שם שימשתי כחבר במשך שבע שנים. אני יודע להבדיל בין כאלה שמקבלים החלטות קשות ולוקחים עליהן אחריות, לבין אלה שבישיבת הקבינט אומרים דבר אחד ומחוצה לה ההפך.

   

  אני מזהה את אלה שרואים בקבינט דרך לקדם את עצמם ולאו דווקא את האינטרס הציבורי. ובתוך כל אלה, אני מכיר ממש היטב את אביגדור ליברמן - ואני רואה את ההבדל.

   

  כבר ארבע שנים שאיני מתראיין או מביע דעה בפומבי. היום אני אדם פרטי. אני לא עומד לבחירה וגם אם אהבתי את העשייה הפוליטית, אינני רואה עצמי
  חוזר לפוליטיקה. דווקא מתוך עמדה זו מוצא אני חובה לדבר בשבחו של אביגדור ליברמן.

   

  יש לי הרבה מילים טובות על ליברמן. מעבר לרקורד הציבורי העשיר שלו - מנכ"ל משרד רוה"מ, שר התחבורה, שר התשתיות, יו"ר ועדת חוץ וביטחון, שר החוץ ושר הביטחון, ראיתי תמיד איש חכם, ענייני, אדם שליבו ופיו שווים. מדובר באיש עשייה, שבכל תפקיד ציבורי בו כיהן תרם והביא להישגים רבים. יעידו על כך אלה שעבדו איתו.

   

  גם כשר הביטחון הוא פעל בתבונה, אחריות ושיקול דעת. ליברמן קידם ויזם מתן מענה לאיום הרקטי על ישראל, ודחף לקידום חוק הגיוס. הליך מינויו של אביב כוכבי לרמטכ"ל שאותו הוביל, נעשה במקצועיות, מהירות ושקיפות, מבלי לגרום לזעזוע בשדרת הפיקוד הבכירה. בימינו, הדבר כלל אינו ברור מאליו. במהלך כהונתו נחשפו וטופלו ביסודיות מנהרות טרור רבות בגבול עזה, והמאמץ הצה"לי למנוע את התבססותה של איראן בסוריה עשה קפיצת מדרגה משמעותית.

   

  לא רבים בפוליטיקה הישראלית היו מוותרים על תפקיד שר הביטחון. אביגדור ליברמן, נאמן לעקרונותיו, לא נאחז בכיסא ועזב, כיוון שלא קיבלו את קו הפעולה חסר הפשרות ואת השקפתו, כיצד יש לטפל בחמאס. על רקע מה שמתרחש בגבול עזה בשבועות האחרונים, ניתן לראות במדויק, כיצד חזה את הנולד ומדוע צדק בגישתו.

   

  גם בתוך מערכת בחירות רווית השמצות והתקפות אישיות, בולט ליברמן בביקורת העניינית שלו הדבקה במסר המתייחס לגופם של דברים ולא לגופם של אנשים.

   

  לא תהא זאת הפרזה לומר כי למעט ראש הממשלה בנימין נתניהו, ליברמן הוא הפוליטיקאי בעל הניסיון הרב ביותר בישראל. שקול, אחראי וחכם.

   

  הממשלה הבאה, שיהיו בה הרבה פנים חדשות ובלתי מנוסות, זקוקה שיהיה בה גם מבוגר אחראי אחד. גם במליאת הממשלה וגם בקבינט. אני אצביע שוב עבורו, מכיוון שאני מאמין בו ובדרכו.

   

  עליו אני סומך הרבה יותר.

   

  יצחק אהרונוביץ כיהן בעבר כשר לביטחון פנים וכשר התיירות מטעם סיעת ישראל ביתנו

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורי דוידוביץ' ואסי כהן
  יצחק אהרונוביץ
  צילום: אורי דוידוביץ' ואסי כהן
  מומלצים